American truck simulator

Ваша оценка за American truck simulator


 • Вкупно гласачи
  18

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Ако до сега возевме низ Европа од сега па натака ќе возиме во Америка, ќе си спремите пиво, чипс и на возење во американски стил. Од SCS најавија дека ќе има повеќе од 100 градови. За почеток кога ќе излезе играта ќе возиме само во Калифорнија.
Понатака ќе бидат додадени следните градови:

 • Los Angeles
 • Las Vegas
 • San Francisco
 • San Diego
 • Oxnard
 • Carlsbad
 • Huron
 • Fresno
 • Sacramento
 • San Rafael
 • Barstow
 • Bakersfield
 • Santa Cruz
 • Santa Clara
 • Stockton
 • Primm
 • Oakland
 • Truckee

Засега се лиценцирани следните камиони Peterbilt 579, Kenworth T680 и Volvo VNL 780 со останатите марки се преговара бар така пишува на нивиот сајт.

Еве што ќе ви биде потребно за да ја играте American truck simulator

Минимални:

 • CPU: Core i3-4150 3.5 GHz
 • OS: XP/Windows 7/windows 8.1
 • Video Card: GeForce GTS 450
 • Ram: 4 gb


Како што може да се погледне интерфејсот ќе биде скоро исти како на Euro Truck Simulator 2 но има доста голема разлика во Графичкиот дел што според мене навистина одлична работа направиле. Исто така интересен дел што ќе биде вовед тоа е да се проверува тежината на товарот инаку во реалноста тоа е дел од Американскиот закон.

Играта излегува на: 10, Август, 2015 год.

001 (1).jpg 001 (2).jpg 001.jpg 002 (1).jpg 002.jpg 003 (1).jpg 003 (2).jpg 003 (3).jpg 003.jpg ats_01.jpg ats_weight_station_001.jpg ats_weight_station_003.jpg ats_weight_station_004.jpg ats_weight_station_005.jpg
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
кој бе ќе чека до август..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
ма и кога ќе излезе пак етс ќе си ја вртиме, неа за ништо не ја оставам :Д
Така сега викаш :D кога ќе ја повозиш кога ќе ти влезе во вените и после тоа е тоа...

Само се надевам дека нема да има само автопати право и тоа е тоа, си викам ќе има по некој Offroad :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
Не е глупо што уште одсега е поставена анкета, од 2-3 слики и едно видео како утврдивте дека играва е за 10ка?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Не е глупо што уште одсега е поставена анкета, од 2-3 слики и едно видео како утврдивте дека играва е за 10ка?
Веќе има гејмплеј така да можеш да процениш :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
Веќе има гејмплеј така да можеш да процениш :)
нема шанса, од гејмплеј не се оценува игра, треба тоа самиот да го изиграш, да извртиш неколку тури па после да оценуваш..
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.298
Поени од реакции
7.202
Така сега викаш :D кога ќе ја повозиш кога ќе ти влезе во вените и после тоа е тоа...

Само се надевам дека нема да има само автопати право и тоа е тоа, си викам ќе има по некој Offroad :D
Ги имаше во 18 Wheels of Steel серијалот, исто така произведен од страна на SCS Software, па од тука повеќе од сигурно е дека ќе ги има и во American Truck Simulator.

Се согласувам со @Толстој, Euro Truck Simulator 2 не се остава туку така само бидејќи American Truck Simulator би требала да излезе во август 2015.

Мојата прогноза за Euro Truck Simulator 2 е дека ќе продолжат да ја прошируваат мапата, прво ја прошируваа мапата накај источна Европа, сега ја прошируваат накај северна Европа, наредна сигурно ќе биде западна Европа, а ние на Балканот ќе си останеме последни за крај.

Но тоа сигурно нема да го дочекаме во наредниве 2 години, бидејќи правење вакви видео игри со кристално јасни графички детали опфаќа ептен многу работа и време. Еве за пример можеме да ја земеме Grand Theft Auto V која ја правеа цели 5 (ПЕТ) години, и која доволно говори за тоа колку е долг процесот на правење видео игра со јака графика.

Но едно е сигурно - Euro Truck Simulator 2 не си заминува никаде, има време и простор за уште многу додатоци, а American Truck Simulator допрва ќе се шири од Калифорнија кон исток и кон север.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Се сложувам дека игра не се прави туку така лесно но не можеме и да правиме спореба помеѓу gta 5 и American Truck simulator бидејќи разликата е огромна. инаку играва се прави веќе од 2013 год. Според мене мислам дека ќе излезе до крајот на годинава Euro truck simulator 2 точно не може туку така целосно да се остави но секако добро ќе дојде кога ќе излезе. Бидејќи има доста луѓе кои ја оставија Euro Truck Simulator бидејќи пред се веќе им се здосади да возат по автопатишта кои само се право и тоа е тоа. Баш тоа го имав дискутирано на друг форум дека не е само да излезе нова верзија и да има друга држава туку треба да се обврне внимание на други работи. Да не забегуваме од темата како и да е American Truck Simulator ќе биде подобра од Euro Truck Simulator 2 според мене бидејќи пред се нуди нова графика далеку подобро додатно на тоа има други ситници кои се внесени и плус тоа што е сосема јасно е Калифорнија не Европа едноставно кажано е ново нешто кое вреди да се прода и да се даде шанса.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
Ама целта во играта е да се пренесува товар од град во град, од држава во држава, не да се вози по греди, или патишта по кој едвај го збира камионот..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Ама целта во играта е да се пренесува товар од град во град, од држава во држава, не да се вози по греди, или патишта по кој едвај го збира камионот..
Точно но има држави на оваа планета кои се навистина опасни за возење и таму се пренесува товар од град во град. Значи работата е што има луѓе кои сакаат такви Екстремни патишта да возат.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
На WOS Across America ме потсеќа. Ако не е и истата игра. Закон! :D
 
На врв Bottom