American Horror Story

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што е со глупостиве :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.742
Поени од реакции
33.445
И? Гледавте? Cult мене ми почна премлако. Плус, која глупост ми е ова со избориве во САД... Не знам, ова не ми ветува многу.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Што знам, просечна ми беше епизодата. Тематиката не ми се свиѓа, се надевам нема да фураат избори до крај на сезона, туку само ќе служат како основа за хаосот кој почнува.

Кога кажаа избори, мислев нешто теории со рептили ќе има, тоа кловнови да ти бидат убијци. So original...
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Се си мислам дека овој психијатаров ги организира кловновите...
И јас истото го помислив дека и он има замешано прсти, барем така беше имплицирано со тие беџовите со смајлиња што ги редеше додека зборуваше со Ели.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
И јас истото го помислив дека и он има замешано прсти, барем така беше имплицирано со тие беџовите со смајлиња што ги редеше додека зборуваше со Ели.
И тоа, ама и он им ги знае фобиите на своите пациенти најдобро и тоа го користи да ги торментира/убива после...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас дојдов за психијатарот да пишам, преочигледно е ако испадне тој вмешан :D

Инаку мислев дека ќе е крш ама не е баш така, сем некои работи што не ми се допаѓаат, има тензија сезонава, не барам повеќе од серијава.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Интересна последната... само не ми е јасно кој беше тој на таванот со кожната маска?
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
ОМГ ама грозоморни сцени имаше во последнава...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Интересна последната... само не ми е јасно кој беше тој на таванот со кожната маска?
Мислам дека ќе биде разјаснето во наредбите епизоди. Многу ме потсеќа на сезона 1, исто имаше многу нејасни работи па епизода по епизода се отплеткуваше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


:pos:

Сезонава е стварно измрдана :/ повлекувам се што плукав. Уште наместо онаа што ја глуми Медоу да глумеше Лили Рејб ќе беше супер ама трудна беше актерката.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Изглеав 3-4 епизоди, ќе ги доглеам и останатите две... има многу клишеа што напињаат, оваа е у паники цело време „хур дур верувај ми не сум луда“, пискање по детето цело време, не знаеш што е вистина што си замислуваат... класична AHS.
Пиштолот кога и го даде гејот одма знаев дека ќе се деси нешо шо не треба.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom