American Horror Story

Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Ок, може ќе го разберам хејтањето на петта сезона, ама на шеста? :cautious: Епизодава со пресвртот, омг.
Плус, многу ми се свиѓа што ја вратија Лили Рејб во серијата, ми фалеше (после Mary Eunice во втората сезона ептен ја :love:).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ми ја препорачаа на работа зошто им барав некоја серија како за пред спиење а знаат дека не ми е гадно од ништо па ми ја нафрлија :D Ок, втората сезона измрдана апла и тоа ви го кажува ова некој што читал книги од кои учат психијатри. Цела втора сезона е патологија, еден лик не е за поштеда :D Сега сум до трета сезона на средина и ок е, зависи што тематика те интересира. Исто така почитувам многу што последнава страна си зборите со кодови и не ми расипавте ништо < 3
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ми ја препорачаа на работа зошто им барав некоја серија како за пред спиење а знаат дека не ми е гадно од ништо па ми ја нафрлија :D Ок, втората сезона измрдана апла и тоа ви го кажува ова некој што читал книги од кои учат психијатри. Цела втора сезона е патологија, еден лик не е за поштеда :D Сега сум до трета сезона на средина и ок е, зависи што тематика те интересира. Исто така почитувам многу што последнава страна си зборите со кодови и не ми расипавте ништо < 3
Е сега доаѓа заебаното, има да умреш од досада додека не стигнеш до шеста сезона :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е сега доаѓа заебаното, има да умреш од досада додека не стигнеш до шеста сезона :icon_lol:
На апликацијана Тв Шоу тајм што ми ја даде Донев заборавив да селектирам дека сум ја завршила втора сезона и прееска сред фудбалот ми стига нотификација на телефон - француската песна од лудницата, џизс крајст :pos: :pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
На апликацијана Тв Шоу тајм што ми ја даде Донев заборавив да селектирам дека сум ја завршила втора сезона и прееска сред фудбалот ми стига нотификација на телефон - француската песна од лудницата, џизс крајст :pos: :pos:
Ептен добра нотификација им беше тоа :D
А кога веќе спомна, одамна ја немав слушано...


:свиркам:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Третава сезона :ROFLMAO::angel::notworthy::sick: интересни им се на Американциве вакви witch things нешто како кај нас Баба Рога што ни е нерешена мистерија ама воглавно сезонава ја вади само страшната глума на Џесика Ленг и Кети Бејтс. Комисијата за вештерки беше како некој сон кога имаш 40 температура :D малку сум ви Интернет Експлорер во темава ама неработни денови фатија + настинка, ќе ве стигнам :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Од првата имам измешани емоции на интересна, гадлива, смислена бесмислена итн., втората досега најдобра, трета сезона мене ми беше најслаба, најбесмислена и најмлака, четвртата нешто подобра од трета, помалку разочарувачка.
Петтата не ја гледав, сега ја почнав шеста, која ветува и која е единствена што може да го носи епитетот - хорор.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Од првата имам измешани емоции на интересна, гадлива, смислена бесмислена итн., втората досега најдобра, трета сезона мене ми беше најслаба, најбесмислена и најмлака, четвртата нешто подобра од трета, помалку разочарувачка.
Петтата не ја гледав, сега ја почнав шеста, која ветува и која е единствена што може да го носи епитетот - хорор.
Втората Sci-Fi ти беше, или вестерн?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Најглупата сезона досега.. мрш таму.. на хотелот и Гага оваа сезона може вода да и носи... глумата ужас, приказната бетер.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мене ми е па најдобра сезона досега. Она што сакав да го видам од почетокот го има тука. Фала богу нема глупости, фрикови, лудаци, вештерки. Ова е американ хорор стори.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Изгледана и трета сезона, океј е, просек за нас, за американски стандарди супер е она. Како што кажав, си имаат Хеловин, митови за вештерки, Њу Орлеанс важел за свраталиште на вештерки и тн. Кејти Бејтс и Џесика Ланг изглумија за десетка а Рејб ми е меѓу најуниверзалните актерки во последно што ги имам видено. Од жива патологија во прва сезона до некоја мешавина на тин/адолесцент лик во трета сезона, браво. :cuc:

Четвртава сезона е досадна, сем Мордрејк ликот што е језив до коска, едвај чекам да заврши, ние сме пост Чернобил генерација, и поголеми фрикови имаме видено :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom