Alan Watts

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
и јас тебе, а тоа е дека си бегал од часови и си имал кецови по физика, хемија, математика
Интересен е бар за слушање.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
и јас тебе, а тоа е дека си бегал од часови и си имал кецови по физика, хемија, математика
Рон се ова и е наука, се базира на согледување на последица од одредена причина, така живееле твоите претци, со обиди и грешки увиделе дека пример некои тревки те лечат, некоја храна може да те отруе, без да знаат кои хемикалии какви процеси предизвикуваат. Одамна увиделе и за дрогата на која сме, и различни начини да ја активираат.


Увиделе многу работи и тоа знаење го оставиле во форма на мудрост преку легенди, приказни, поговорки.
Една од нив е и патот на херојот, се додека ти Рон не се разбудиш на пуст остров сам без никаква надеж дека кје те спаси некој, ќе си останеш Ронче, јебига.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Рон се ова и е наука, се базира на согледување на последица од одредена причина, така живееле твоите претци, со обиди и грешки увиделе дека пример некои тревки те лечат, некоја храна може да те отруе, без да знаат кои хемикалии какви процеси предизвикуваат. Одамна увиделе и за дрогата на која сме, и различни начини да ја активираат.


Увиделе многу работи и тоа знаење го оставиле во форма на мудрост преку легенди, приказни, поговорки.
Една од нив е и патот на херојот, се додека ти Рон не се разбудиш на пуст остров сам без никаква надеж дека кје те спаси некој, ќе си останеш Ронче, јебига.
а ти се разбуди сам на пуст остров и постана човек? И ти си ист као мене, со че на крајот.

А ова со ДМТ многу му веруваш на говнарот Џо Роган.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
а ти се разбуди сам на пуст остров и постана човек? И ти си ист као мене, со че на крајот.

А ова со ДМТ многу му веруваш на говнарот Џо Роган.
Мене островот ми се деси кога сватив дека мама уствари никад не ме сакала, затоа сме привлечени еден кон друг Рон, ја носиме истата болка.

Џо Роган не само шо е гомнар туку и тешко педерче дип даун ( педерче како карактер, немам ништо протиф ЛГБТ)

А овој горе е Даоист, ова е знаење уште пред 1к години и јаче.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Мене островот ми се деси кога сватив дека мама уствари никад не ме сакала, затоа сме привлечени еден кон друг Рон, ја носиме истата болка.
траумите од детството @thehighpriestess што ми збореше, значи мора да си го најдам внатрешното дете и да научам да произведувам природен ДМТ за да се излечам од мојата состојба
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
траумите од детството @thehighpriestess што ми збореше, значи мора да си го најдам внатрешното дете и да научам да произведувам природен ДМТ за да се излечам од мојата состојба
И сега си еден со сознанието дека јас, боди, свештеничката те сакаме, бидејќи само љубовта може да објасни зошто ние бесплатно ти помогнавме, ти го дадовме решението, останатите што не се во љубов отвараат ординација и фино наплаќаат за ова.

За оваа љубов збори и Вотс.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Почнав да сонувам за плажата, мојот Елисиум, каде што сите голи, стари и среќни ќе живееме.
Почна да ја лачиш дрогата Рон, сега послушај го Вотс кога вика лет гоу... препушти се... плажата е метафора за слободата, отфрлање на болката....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Почна да ја лачиш дрогата Рон, сега послушај го Вотс кога вика лет гоу... препушти се... плажата е метафора за слободата, отфрлање на болката....
aaaaaaaaa траумите повторно, не можам, колку и да се трудам
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
aaaaaaaaa траумите повторно, не можам, колку и да се трудам
Животов е игра Рон....тебе ти треба трансмутација, преродување со кое ќе се дигнеш едно ниво над ова сега.
Мало е ова ама моќно (y)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
@thehighpriestess те молам за совет како да се спасам од ситуацијава, демоните се прејаки ми треба некој егзорцист да ги извади од мене. Тоа ќе биде Егзорцист 2 богами.
У хиндуистичката пракса(филозофија, како сакаш земи го) демоните се едно ниво подоле од луѓето кои се просветлени...Буда што ги викаат :LOL:
Стани Буда и искењај им се :)
 
Член од
15 април 2019
Мислења
234
Поени од реакции
810
@thehighpriestess те молам за совет како да се спасам од ситуацијава, демоните се прејаки ми треба некој егзорцист да ги извади од мене. Тоа ќе биде Егзорцист 2 богами.
Треба да си направам двоен акаунт со име „Агенција за справување со демони“ :LOL:
Не сум баш истерувач, нежна сум со демоните, повеќе сум into негување/разбирање ---> трансформирање.
Кажи ми, што поточно ти треба од мене?
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
Треба да си направам двоен акаунт со име „Агенција за справување со демони“ :LOL:
Не сум баш истерувач, нежна сум со демоните, повеќе сум into негување/разбирање ---> трансформирање.
Кажи ми, што поточно ти треба од мене?
Во име на Рон ќе одговорам со една песна.
Само што тој несфаќа дека ти можеш да понудиш виша љубов, на едно вишо ниво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom