Aci hayat - Суров живот

  • Креатор на темата Beck's
  • Време на започнување
B

Beck's

Гостин
Od ponedelnik vo 18:45 na Sitel ke odi edna od najgledanite turski tv serii Aci Hayat.Pa sakav da znam dali ke bide sinkronizirano na makedonski,ili pa ke bide toa so prevod(daj boze).
Inaku filmot e ekstra nesto,ako gi gledate prvite 2-3 epizodi ubeden sum deka posle ke go sledite do kraj:)

 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Шехерезад една од најгледаните, Ѓумуш една од најгледаните, другава на А1 со волци во името е една од најгледани, сега и оваа, аман више.
 
B

Beck's

Гостин
Шехерезад една од најгледаните, Ѓумуш една од најгледаните, другава на А1 со волци во името е една од најгледани, сега и оваа, аман више.
Aci Hayat e daleku podobra seria od Gymys,koj ja gledal seriava znae za sto zboruvam.A i zs vikas aman vise,bas super sto veke pocna i so turski serii,za razlika od latinskite koi stana grdotija:tapp:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Немам намера да гледам.... уствари си гледам Шехерзад повремено ко ќе ми е мака и ко ќе сакам да си го исперам мозоко, па наредниот ден ми е џоа ноф.

Како можите да гледате глупи сериски филмови не ми е јасно.

Ама битното е шо и Чак Норис гледа Шехерзад :baeh:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
до кога вака во турско ропство
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Што е па сега ова?
 
T

Tetro

Гостин
немаат попаметна работа, вака ќе ѓи едуцираат децата.





:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
I

Intex

Гостин
Што е па сега ова?
Е да видиш шо е де. Досега интересни беа шпанските, одсеа натаму ќе се гледаат турските серии.
Ама ај ние си го иаме интернетот, нема шо да паничиме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.916
[како-да-е-битно]
Кога не сме кадарни да си напрајме една наша серија за Трпе и Трпана и да ја тегнеме 5 години... ќе увезуваме шпански и турски...
[/како-да-е-битно]
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Нека увезат се и сешто ама нека прекинат со едно исто. Го отапеа со приказните. На а1 шехерезад од кога им трае серијана само цвика плаче колку што разбрав ина ѓумуш била иста приказна и секогаш има некој кој сака баш нивната врска да им ја растури. Ова веќе од кога сум свесен и мислам знам за ваквиве срања и ми се толку предвидливи.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Освен "Долина на Волците" другите се глупи филмови!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
уште рекламата шо ја даваа, како најава за филмот, уште тогаш мислев дека е глупа серијава :хехе:
E да ти кажам дека грешиш во врска со овој филм.

Туку можеби оваа сезона има моменти кога делува глупо филмот,но втората сезона е многу многу подобра :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom