A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Земав пакет Fix/Net/TV SMART Smart XL. Имам околу 70 програми и во глобала се е океј. :) гледам дека може да се снима, само ме интересира дали фајловите после можат да се прегледуваат преку компјутер?

Бај д веј, како се лозинките на hustler, brazzers, dorcel tv? :D
ne moze da se gleda snimanoto na kompjuter,a lozinkite ti se cetiri nuli (0000)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ако планираш некогаш да снимаш на УСБ подобро тоа да биде ново бидејќи употребувано автоматски го форматира и инсталира програма да не може на комјутер да се гледа.
Ако немаш вметнато УСБ не може да се снима,пишува дискот не е спремен.
Не може ни од меморијата на ресиверот да се префрла,може само да се бриша сниманото[DOUBLEPOST=1455149243][/DOUBLEPOST]Со картичка за во телевизор тие или стандарден ресивер
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.096
Поени од реакции
317
Да, ама од тие 59, седум-осум се повторват оние на МРТ. ХД ова она.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Зошто е српски преводов на синестар 1 и 2? Убаво си беше македонски
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
1
moze li nekoj da mi kaze sto e ci module kako se koristi i kaj moze da se nabavi?dali gi otvara site digitalni kanali pr.sto gi fakas so antena pozdrav
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.096
Поени од реакции
317
moze li nekoj da mi kaze sto e ci module kako se koristi i kaj moze da se nabavi?dali gi otvara site digitalni kanali pr.sto gi fakas so antena pozdrav
Се фаќа како што фаќаш со ресиверот. Придобивки се тоа што:
1. Користиш едно даљинско (она од телевизорот)
2. Поубај се сликите.
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
17
Поени од реакции
1
dali moze bez pretplati bez nisto da si nabavis i da si gledas scrambled channel :angel:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ја тргнаа CNN еден саат и на нејзино место одеше ТВ Еспања. Сега пак ја вратија CNN. Таман се израдував дека ги тргнаа кретените од CNN...o_Oo_Oo_O
Како е ова можно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Ја тргнаа CNN еден саат и на нејзино место одеше ТВ Еспања. Сега пак ја вратија CNN. Таман се израдував дека ги тргнаа кретените од CNN...o_Oo_Oo_O
Како е ова можно?
Можно е ако го земаат од сателит каналот па од таму да имало некој промени со телевизијата па CNN да има променето фрекфенција и додека ја нашле седел друг канал кој со таа промена се наоѓал на местото од CNN . Исто вака и на MaxTV се деси еднаш и наместо Fashion tv одеше World fashion саат ипол.

Друго не знам што може да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom