A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
nikoj ne im bara nisto. kako prvo se reklamiraat deka do 1-vi mart e promotivno i besplatno sto vo slucajot ne e. a vtoro, ne mi treba reciver tuku sakam da kupam samo kartica (smart card), zasto da go kupam reciverot koga veke go imam vo tv. kapis ;)
Не е точно до 1 Март имаат бесплатно тие што ке склучат договор а не така гага да ги глеаш многу сакате циганска работа ЛОЛ
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
ako e taka kako sto velis ti. zasto togas do 25.12.2009 se gledase se bez nikakov reciver ?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Во куќава имам три телевизора. Главниот во дневната се чарџа со дримбокс, и тој не го мењам низашта. За другиот спрат, земав Boom. Не е лош, ама е исти курац ко кабелските.

Замерка.

Земав два ресивера(за двата телевизора), тоа се две претплати, два посебни склучени договора на едно исто име. Ова или е глупо, или е глупо.
Им викам на тие од Бисер дали може на едната претплата да ми се додаде и другиот ресивер, ми викаат дека морало да се склучи нов договор.

Нека напраат бе нешто, земи два, за цена од еден. Или штотија знам.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
nikoj ne im bara nisto. kako prvo se reklamiraat deka do 1-vi mart e promotivno i besplatno sto vo slucajot ne e. a vtoro, ne mi treba reciver tuku sakam da kupam samo kartica (smart card), zasto da go kupam reciverot koga veke go imam vo tv. kapis ;)
Не се исплати друже освен ако не ти е за + нешто друго дека смарт картица е 100 евра минимум, да беше до 50 евра имаше одма да купам за на кабловска да ги гледам каналите :vozbud:
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
ako boom karticata ja prodava 100 eur, bi doslo okulu 510 denari mesecno. togas stvarno ne se isplati.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
ako boom karticata ja prodava 100 eur, bi doslo okulu 510 denari mesecno. togas stvarno ne se isplati.
Картицата не е за боом туку смарт картица е таа е наменета за тфт телевизори или уреди што мораат да имаат смарт картици за да фаќаат сателитски канали или кабловски итн. А кодовите се наоѓаат на нет. Картицата кошта минимум 100 евра или нешто така но не е 100% сигурно дека кодовите ќе ти работат кога ќе ги најдеш така да dreambox му е мајката.

Во куќава имам три телевизора. Главниот во дневната се чарџа со дримбокс, и тој не го мењам низашта. За другиот спрат, земав Boom. Не е лош, ама е исти курац ко кабелските.

Замерка.

Земав два ресивера(за двата телевизора), тоа се две претплати, два посебни склучени договора на едно исто име. Ова или е глупо, или е глупо.
Им викам на тие од Бисер дали може на едната претплата да ми се додаде и другиот ресивер, ми викаат дека морало да се склучи нов договор.

Нека напраат бе нешто, земи два, за цена од еден. Или штотија знам.
Епа како иначе ќе плаќаш две преплати тоест ќе те цедат 1година или 2 колку што е преплатата. Тоа е глупост што не ти даваат втор ресивер. Но сепак македонска работа, зошто гага кога може да заработат дупло :S
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
Картицата не е за боом туку смарт картица е таа е наменета за тфт телевизори или уреди што мораат да имаат смарт картици за да фаќаат сателитски канали или кабловски итн. А кодовите се наоѓаат на нет. Картицата кошта минимум 100 евра или нешто така но не е 100% сигурно дека кодовите ќе ти работат кога ќе ги најдеш така да dreambox му е мајката.
da ne mislis na CI module ? ;)


a kodovite se naogaat na "smart card" a ne na internet
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Да на тоа мислам а чим е pcmcia нели може некако да се стават кодови ? барем јас мислам така ако грешам ништо тогаш
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
ne vo ci modulot ne se stavaat kodovi, imas ci moduli na koi im se menuva softverot(za da moze modulot da cita kartici od razlicni kodni sistemi) , no toa ne se kodov. kodovite se na smart karticatas koja treba da se vmetne vo ci modulot.
 
Член од
28 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
На сајтот на ONE ги гледав промоциите и во пакетов "фиксна, интернет и Боом ТВ"стои следново:



Со пакетот промотивно добивате:

  • 3 месеци без претплата за фиксната линија
  • 6 месеци без претплата за BoomTV
  • плус, дополнителен BoomTV пакет 24 месеци без претплата
Знае некој што е ова "дополнителен BoomTV пакет".
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
На сајтот на ONE ги гледав промоциите и во пакетов "фиксна, интернет и Боом ТВ"стои следново:



Со пакетот промотивно добивате:

  • 3 месеци без претплата за фиксната линија
  • 6 месеци без претплата за BoomTV
  • плус, дополнителен BoomTV пакет 24 месеци без претплата
Знае некој што е ова "дополнителен BoomTV пакет".
Тоа е уште еден ресивер бесплатно и без дополнителна претплата.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А што антените им пристигнале и сега ги даваат за 500 денари? Нели требеше да се фрее ?
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
А што антените им пристигнале и сега ги даваат за 500 денари? Нели требеше да се фрее ?
Не ти треба таа антена. Стависи најобична, ако имаш добра локација може и со вилушка да фаќа
 
Член од
28 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
А зошто да ти дадат антена без пари, тие за втор рисивер те уценуваат да се претплатиш на разноразни пакети. И никој не се буни, а те враќаат 100 години назад да мора да се караш дома што да гледаш. СТРАШНО! :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom