A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
за HD незнам, ама мислам дека тешко ќе им иде, бидејќи со сегашниве ресивери неможе да се гледа HD, ако почнат некогаш да нудат HD ќе даваат други ресивери.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Да тоа за програмите ми го рекоа и на Facebook,Имаат група и таму рекоа дека ќе има нови програми.Исто за покриеност ми рекоа дека сега покриваат речиси пола држава и од 24 ќе почне покривањето на Штип заедно со други градови и места во источна Македонија.
А како се вика групата на facebook да се зачленам бидејќи веќе имам ставено boomtv.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
за HD незнам, ама мислам дека тешко ќе им иде, бидејќи со сегашниве ресивери неможе да се гледа HD, ако почнат некогаш да нудат HD ќе даваат други ресивери.
vo flaerot na ONE procitav deka koga ke pustat HD kanali ke ponudat HD priemnici a ne ovie sega sto gi nudat.


ke vidite deka poleka poleka ke se zbogati ponudata so super kanali, i ke bide podobra od MAX tv,
kaj boom tv dobrata strana e vo toa sto na mesta sto ne moze da ima kablovska boom tv ke se gleda,i uste podobro e sto paketot kanali moze da se zeme posebno a ne kako kaj MAX TV mora internet pa fiksna pa koj znae sto.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
јас вчера земав...и морам да кажам дека сликата е топ.си ставив мала надворешна антена и нема никаков проблем за сега.единстевена замерка е што изборот на канали е слаб, но се надевам дека ќе има нови канали во скоро време.:helou:
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
324
Поени од реакции
166
NAjubavoto nesto vo celava rabota sega za sega e FOX Life i kvalitetot na slikata.Ponudava e mnogu bedna,i za tie pari e preskapo.Znam deka e pocetok,daj boze da ponudat i drugi kanali.Inace za istite pari (ako go kupis resiverot) mozes da si zeme4s Dreambox i ke si gledas iljadnici kanali za istata pretplata,so gore dolu ist kvalitet na slikata.A znae li nekoj dali istiov resiver moze da se koristi i za drug operator ili samo za bezzicnava na Onnet?
Inace A1 ja imase pred 2-3 dena ama odma ja skinaa,se nadevam ke se dogovorat i ke ja pustat pak...A Hustler i Dorcel gi ima ama pise nema CI modul :wink:,A AXN ja nema seuste
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.606
Поени од реакции
7.412
јас вчера земав...и морам да кажам дека сликата е топ.си ставив мала надворешна антена и нема никаков проблем за сега.единстевена замерка е што изборот на канали е слаб, но се надевам дека ќе има нови канали во скоро време.:helou:
Ako si zemal so dogovor na 24meseci pisuva li vo dogovorot kolku kanali treba da bidat ?
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
abe luge znaete li deka ova e samo pocetok,pa imajte trpenie ke dodadat uste kanali sigurno ,a i nekoi ovdeka na forumot zapnale dreambox,dremabox,aman vise pa sekoj ne mozeda ima dreambox, nekoj voopsto nema internet,od kade dreambox bez internet,i motor i sto raboti.
za pomladi dobar e dreambox.pa nekogas ke snema internet pa antena od veter ke ja mrdne antenata pa problemi so nevreme.aj da si mlad ke reces nema problem, pa postarite kako ke spravat so ovie problemi.ova e lesno stavaj antena pozadi i tolku,primetiv non stop nekoi clenovi dreambox dreambox, demek znaat nesto sto preku internet se gleda tv, i jas znam deka dreambox e super,ama za nas mladite kako sto rekov moze da se spravime so ovie problemi.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Ako si zemal so dogovor na 24meseci pisuva li vo dogovorot kolku kanali treba da bidat ?
нема наведено колку канали, но ми рекоа дека сега за почеток се толку и дека ќе се зголемуваат.да се надеваме дека е така.јас сум задоволен со квалитетот на сликата.а и во овој момент додека е 1 денар месечно, не планирам да ја тргнам кабелската.имам алтернатива.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
јас вчера земав...и морам да кажам дека сликата е топ.си ставив мала надворешна антена и нема никаков проблем за сега.единстевена замерка е што изборот на канали е слаб, но се надевам дека ќе има нови канали во скоро време.:helou:
Кои од каналите освен Fox Life и Fox Crime се со македонски превод.позз
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Кои од каналите освен Fox Life и Fox Crime се со македонски превод.позз
Има некој филмови на тв 1000, за другите не приметив, бидејќи реално не ми треба превод за тие што се на англиски.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
1
А зашто не покажуваат слика

Денес прошетав низ град и поминав низ три (и со бројки 3) салони на космофон, оннет и геманос, во сите продаваа пакети за боом и имаа телевизор со приклучен ДВТ приемник и богами добро ги земаа луѓето, но баткиве секаде се правеа мутави и НЕМАА УКЛУЧЕН КАНАЛ ДА СЕ ВИДИ КАКВА Е СЛИКАТА, демек немале антена не им фаќала и друго. Немам намер да земем никаква дигитална телевизија која не можам да ја видам во салон. Особено од оннет кои секогаш кога имале прилика мутеле.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Денес прошетав низ град и поминав низ три (и со бројки 3) салони на космофон, оннет и геманос, во сите продаваа пакети за боом и имаа телевизор со приклучен ДВТ приемник и богами добро ги земаа луѓето, но баткиве секаде се правеа мутави и НЕМАА УКЛУЧЕН КАНАЛ ДА СЕ ВИДИ КАКВА Е СЛИКАТА, демек немале антена не им фаќала и друго. Немам намер да земем никаква дигитална телевизија која не можам да ја видам во салон. Особено од оннет кои секогаш кога имале прилика мутеле.
па кој те тера да земеш.плус имаш 8 дена тест период.еве јас ке ти кажам кај мене е стакло.80 % подобра слика од кабелска
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
6
Поени од реакции
1
па кој те тера да земеш.плус имаш 8 дена тест период.еве јас ке ти кажам кај мене е стакло.80 % подобра слика од кабелска
А бе дечки, па во тоа е финтата, да ме убедат да купам. Јас отидов со НАМЕРА да го земам приемникот 5 дена после почетокот на услугата а овие немаат да ја покажат. Да беа фирма на место ќе имаше барем 5 телевизори во продавницата и ќе ечеше ДВТ од сите страни. http://forum.kajgana.com/images/emot/a050.gif
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
А бе дечки, па во тоа е финтата, да ме убедат да купам. Јас отидов со НАМЕРА да го земам приемникот 5 дена после почетокот на услугата а овие немаат да ја покажат. Да беа фирма на место ќе имаше барем 5 телевизори во продавницата и ќе ечеше ДВТ од сите страни. http://forum.kajgana.com/images/emot/a050.gif
не да не ти држи вода ова ама ајде.кога го земаше нетото што го користиш сега , ти дадоа да го пробаш?
штом си отишол со намера , како што и самиот кажуваш, нема што да те убедуваат.пак ќе ти кажам имаш тест период од 8 дена,ако не ти се свиѓа го враќаш и чао пријатно.не гледам од игла да се прави локомотива.не знам што народ сме.на све наоѓаме замерки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom