A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Дали може да ги гледам само каналите што се бесплатни без да им плаќам. Дали тие што имаат тв со DVB-T можат да ги гледаат бесплатните програми
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Дали може да ги гледам само каналите што се бесплатни без да им плаќам. Дали тие што имаат тв со DVB-T можат да ги гледаат бесплатните програми
можеш ако имаш тв со двб-т
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Да за втор телевизор е потребно две претплати барем така ми кажаа во Он нет тоа ке биде привремено.

А ти кажале дека понатаму ќе можеш да земеш 2 или 3 ресивера со една претплата?А инаку и да прашам дали некој кој што ја има дигиталнава телевизија ја фаќа AXN бидејќи кај мене ја нема само таа а другите ги има?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.600
Поени од реакции
749
Да за втор телевизор е потребно две претплати барем така ми кажаа во Он нет тоа ке биде привремено.

А ти кажале дека понатаму ќе можеш да земеш 2 или 3 ресивера со една претплата?А инаку и да прашам дали некој кој што ја има дигиталнава телевизија ја фаќа AXN бидејќи кај мене ја нема само таа а другите ги има?
Да така ми кажаа Инаку ни јас не ја факам АXN
 
P

Princ

Гостин
Работава испаѓа дека немаат 40 канали ни за старт, а камо ли повеќе да очекуваме.
Немаат А1-А2, AXN, Hustler... ама Наша ТВ ја имаат.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Ќе ги стават деновиве каналите што фалат, а во подготовки се да ги пуштат HBO Adria и HBO Comedy
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Работава испаѓа дека немаат 40 канали ни за старт, а камо ли повеќе да очекуваме.
Немаат А1-А2, AXN, Hustler... ама Наша ТВ ја имаат.
Па на почеток се не може да лизга.И кога почнувале t-shit со maxtv сигурно имале проблеми.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Ќе ги стават деновиве каналите што фалат, а во подготовки се да ги пуштат HBO Adria и HBO Comedy
Од кај знаеш за HBO?:vozbud:
Некако тешко за верување,ако ги стават ептен ќе биде исплатливо.Ми рекоа за Штип од 24 ќе има тв па тогаш ќе сепријавам
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
ми кажа една пријателка што работи у германос
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
I kaj mene ja nema axn i a1 ke gi stavat za nekolku dena na test se a mi rekoa za kratok period ke ima mnogu premium kanali i zbogatuvanje na ponudata
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
I kaj mene ja nema axn i a1 ke gi stavat za nekolku dena na test se a mi rekoa za kratok period ke ima mnogu premium kanali i zbogatuvanje na ponudata
Да тоа за програмите ми го рекоа и на Facebook,Имаат група и таму рекоа дека ќе има нови програми.Исто за покриеност ми рекоа дека сега покриваат речиси пола држава и од 24 ќе почне покривањето на Штип заедно со други градови и места во источна Македонија.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Исто за покриеност ми рекоа дека сега покриваат речиси пола држава и од 24 ќе почне покривањето на Штип заедно со други градови и места во источна Македонија.
едвај ги чекам да стигнат и у мојот град :vozbud:
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Е ако стават такви канали како НВО и некои екстра канали кои ги нема на МахТВ и на кабелскиве ќе бидат супер. Исто нели треба да стават HD канали, на овие Discovery, National Gеоgraphic и на другиве канали сите треба да се со македонски превод. Е ова кога ке го исполнат, или бар дел од ова, ќе речам дека се подобри од конкуренцијата. Сега за сега ме разочара понудава.. Можеби повеќе очекував.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom