A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.042
Поени од реакции
4.417
Да, исто е и за Stop TV.
Тој Stop Tv гледам го има и на MaxTv и често пушаат и македонска музика, реклами македонски а дури и имаше и интервју со Жељко Јоксимовиќ на кој прашања поставуваше македонска водителка.

Знае некој чив е тој канал ? Македонски е ? Српски ли е ? Хрватски? На АВМУ сајтот на листата кај операторите што го имаат пишува хрватски.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.611
Поени од реакции
1.215
Тој Stop Tv гледам го има и на MaxTv и често пушаат и македонска музика, реклами македонски а дури и имаше и интервју со Жељко Јоксимовиќ на кој прашања поставуваше македонска водителка.

Знае некој чив е тој канал ? Македонски е ? Српски ли е ? Хрватски? На АВМУ сајтот на листата кај операторите што го имаат пишува хрватски.
Јас немам поим, не го ни гледам каналот. Ама знам дека не е македонски 100%, може има само верзија за МКД овде кај нас.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
845
Поени од реакции
228
Нема. Тој канал е ко Балканика. Секаква балканска музика има.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.042
Поени од реакции
4.417
Нема. Тој канал е ко Балканика. Секаква балканска музика има.
Балканика е бугарски и има бугарски реклами а овој Стоп гледам има македонски реклами па затоа ми дојде чудно. Сигурно имаат верзија за Македонија.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
447
Поени од реакции
322
Тој Stop Tv гледам го има и на MaxTv и често пушаат и македонска музика, реклами македонски а дури и имаше и интервју со Жељко Јоксимовиќ на кој прашања поставуваше македонска водителка.

Знае некој чив е тој канал ? Македонски е ? Српски ли е ? Хрватски? На АВМУ сајтот на листата кај операторите што го имаат пишува хрватски.
Хрватски: http://stopmusictv.com/
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.042
Поени од реакции
4.417
Гледам го регистрирале Disney Junior и пишува јазик на титл македонски.

Дали овој канал стварно има македонски превод ?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
216
Поени од реакции
37
Може линк од каде информацијата оти новата страна на авму е заникаде неможам да се снајдам
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
437
@MARCELLO ako mozes da postavis link od stranata na avmu kade sto se paketite na kanali za sekoj operator nova e veb stranata pa tesko se snaogam :)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.042
Поени од реакции
4.417
@MARCELLO ako mozes da postavis link od stranata na avmu kade sto se paketite na kanali za sekoj operator nova e veb stranata pa tesko se snaogam :)
Регистрирани пакети на ОЈЕКM
http://avmu.mk/регистрирани-пакети-на-ојекm/

Застапници на права
http://avmu.mk/zastapnici-na-prava/

Само моја грешка пишав тука а уствари Disneу Јunior била во DVB - C значи не BoomTV туку Blizoo.
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
437
Член од
22 август 2009
Мислења
212
Поени од реакции
19
Купив тв Филипс и кога ќе го поврзам бум тв ресиверот Сагем, со кабел "scart to component" или пак "scart to composite/rca" добивам црно бела слика, а телевизорот нема скарт конектор само хдми и component (YPbPr)-конектори.
Дали некој го имал овој проблем и како го решил?

Изгледа дека сагем ресиверот не подржува компонент видео сигнал бидејќи имам и дримбокс кој го поврзувам со истиот кабел и телевизорот добива слика во боја.

Дали од Вип сеуште даваат други ресивери, Стронг или кои и да беа и дали тие ресивери имаат хдми конектор?

Или можеби е подобро наместо нов ресивер да земам CA MODULE од Вип и директно да гледам тв преку вградениот двб-т тјунер на телевизорот?

Исто така за да се замени стариот ресивер со нов или со CAM модул дали треба да се продолжи договорот со вип?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
На врв Bottom