A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Не сфаќам зошто се преименуваа во оне.Вип кога сега викаат дека ќе бидат под едно име Вип.

Се молам да го шитнат скапаново бум тв и да почнат да нудат телевизиски услуги преку кабел (читај: Близу).
one.Vip е фирмата, но зошто ќе работат под брендот Vip и мене не ми се јасни. Веројатно наскоро ќе следува и нов ребренд, што знам.
Иначе бумот ќе се продава, не знам до кога беше рокот, па најверојатно ќе понудат кабелска телевизија доколку има технички услови, евентуално ако нема кабел таму, можеби сателитска ќе понудат, бидејќи сателитската им е обврска од Комисијата што им е дадена.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
Вчера баш ги прашав во врска со продажбата на бумот и ми рекоја дека не се продавал. На тоа, ги прашав зошто ко така објавивте такво нешто на официјалната страна на оне.Вип и ми рекоја дека погрешно сум разбрал односно тоа значело дека сега и правно бумот бил во сопственост на новоформираната компанија оне.Вип.

Како и да е, на 11 мај се' ќе ни биди откриено.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Мене ми се лоши од ова спојување. Не само што цените се покачени ја ви викам они блага веза немаат што прават. По салони се изгубени начисто, второ Бум демек ќе се продавал еве сеа наводно не. Треба да воведат сателитска телевизија.... незнам не ми е јасно ништо. Мене ме занима како и што ќе нудат од АДСЛ и оптички интернет. Факт е дека поранешен Близу покрива многу малку од државата
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
326
Значи, сега не се вика ни boom. Иначе ме изненадија со новите цени на услугите. Воопшто не се скапи.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Само 30 канали ли има сега? Кој е линк до документот
 
B

bngj45

Гостин
Имам во викендица ресивер од бум купено само некој мк канали има ,ќе останат ли бесплатно како до сега ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Имам во викендица ресивер од бум купено само некој мк канали има ,ќе останат ли бесплатно како до сега ?
Да, македонските национални и регионални канали остануваат бесплатни.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.256
Поени од реакции
632
и сега што ќе биде со стариве пакети? пример пакетот нет+тел+боомтв? има некоја нова алтернатива или нема? новиот сајт е многу штур со информации и нема близу кај мене (струга)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
и сега што ќе биде со стариве пакети? пример пакетот нет+тел+боомтв? има некоја нова алтернатива или нема? новиот сајт е многу штур со информации и нема близу кај мене (струга)
Не прашувај и самите они не знаат :D
Не, ако сакаш можеш да останеш на постојниот пакет (тарифен модел) од One што ти е. Е за мигрирање во нов, најдобро е да се јавиш или да појдеш во салон, но имај на ум дека може и тие нема да знаат во салон што како ќе биде.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.256
Поени од реакции
632
Не прашувај и самите они не знаат :D
Не, ако сакаш можеш да останеш на постојниот пакет (тарифен модел) од One што ти е. Е за мигрирање во нов, најдобро е да се јавиш или да појдеш во салон, но имај на ум дека може и тие нема да знаат во салон што како ќе биде.
па поради тоа и поставив овде прашање бидејќи во салон појма немаат и не ги кривам воопшто, ме интересираше дали ке има замена за старите тарифни модели со нови и што нудатѕ ама највероватно ќе треба да се почека
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
па поради тоа и поставив овде прашање бидејќи во салон појма немаат и не ги кривам воопшто, ме интересираше дали ке има замена за старите тарифни модели со нови и што нудатѕ ама највероватно ќе треба да се почека
За екс. boomTV го има само овој линк: http://www.vip.mk/tv/lista-kanali-tv-lite .
Друго немам ништо најдено. А за комбинација со фиксна, мобилна и интернет, засега немам никаква информација. :unsure:
Може најдобро е да се јавиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom