A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
земав нов ресивер стронг и не гледам некоја разлика од сагемот некој да помогне околу сетингс????
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.078
Поени од реакции
1.345
само собраниски е хд другите се е исто или треба да надоградат од боомтв?
Само МРТ каналите се во ХД и тоа они го зрачат а не БумТВ. Бум нема ХД канали во понуда
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
Само МРТ каналите се во ХД и тоа они го зрачат а не БумТВ. Бум нема ХД канали во понуда
аха ок иначе само собраниски е хд ни мтв1 ни мтв2 нема а со обична антене преку тв приемникот ја факам и мтв1 хд
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.494
Поени од реакции
2.847
Се исто, само име сменија. Нема ни нови понуди, ни ништо, џабе се надевавте :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.523
Поени од реакции
7.992
Се исто, само име сменија. Нема ни нови понуди, ни ништо, џабе се надевавте :D
Чекај сеуште трае понудата од Vip за 8-миот роденден. Кога тоа ќе заврши сигурно ќе има нешто ново, а можеби сакаат да префрлат еден салон во друг па после да почнат со понуди и слично.

Салонот на Vip во Тетово што им е одма залепен до Телеком мк и до One е ептен мал за да собере и вработени од Vip и од One.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
711
Вака, неколку прашања во врска со boomTV:
1, каков е квалитетот на сликата денес бидејќи порано многу луѓе имаја поплаки (сецкање ова она)
2, што е подобро CAM модул или дигиталниот приемник?
3, дали е поправено времето на одзив во префрлање меѓу каналите?
4. искуство поплаки добар лош?------> STRONG SRT8420 DVB-T2 HD STB
толку засега :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.117
Поени од реакции
332
1. Доколку имаш добра антена, нема да имаш никаков проблем. Јас сум ПРЕЗАДОВОЛЕН!
2. Користам и КА Модул и ресивер и мислам дека подобро е со модулот. Подобар квалитет на слика а и користиш само едно даљинско.
3. Не е поправено. Ни со модулот ни на ресиверите.
4. Немам користено ваков ресивер и за ова не можам да ти одговорам.

Јас задоволен сум од boomtv-то. За ефтини пари добиваш многу.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
711
1. Доколку имаш добра антена, нема да имаш никаков проблем. Јас сум ПРЕЗАДОВОЛЕН!
2. Користам и КА Модул и ресивер и мислам дека подобро е со модулот. Подобар квалитет на слика а и користиш само едно даљинско.
3. Не е поправено. Ни со модулот ни на ресиверите.
4. Немам користено ваков ресивер и за ова не можам да ти одговорам.

Јас задоволен сум од boomtv-то. За ефтини пари добиваш многу.
фала за одговорите а може без антена или неопходно е да се има? највеке би го користел ка модулут јас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom