A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Здраво,

Дали знае некој како мозам да ги гледам дигиталните канали со DVB-T USB tuner ( SWEEX-MM020 ) http://www.sweex.com/en/assortiment/sound-vision/multimedia-devices/MM020/ . После скенирањето добивам листа од 54 канали а мозам да гледам само МТВ 1,2,3 и инфо каналот на Боом тв, другите се заклучени (Scrambled). Има ли можност да ги гледам сите канали и како?
Што други канали најде (или се истите што ги нуди Боом Тв?)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Zdravo imam zemeno pred 2 dena bom tv resiver i imam besplatno da gi gledam site kanali so karticka otkako ke istece treba da ja vratam karticata ili
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.823
Поени од реакции
15.926
Zdravo imam zemeno pred 2 dena bom tv resiver i imam besplatno da gi gledam site kanali so karticka otkako ke istece treba da ja vratam karticata ili
Нема потреба да ја враќаш картичката, од кога ќе истече промо периодот, ќе ти ги укинат каналите и тоа е тоа.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
i ako sakam pak da gi gledam kanalite ke treba da potpisam dogovor taka
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
304
Поени од реакции
151
Требит да им кажиш 5-6 дена пред истекот на првиот месец да ти го остает дополнителниот пакет...бар мене така ми рекоа...на други пак им рекле дека ак не го откажет пакетот автоматски им се продолжвит за 2 години,а на едно другарче му рекле дел по истекот на промотивноот период ќе му ги исклучат дополнотелните канали и ако сака после то да ги уклучи пак,ќе треба да плаќа по 150 денари за секој ресивер шо го имат....Во секој случај јави им се 1 недела пред истекот на промотивниот период и кажи им шо планираш....
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Dali gi ima sportskite programi vo gratis periodot od mesec dena so zemanje na set top box?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
<p>da da i sprotskite kanali gi ima gratis</p>--- надополнето: 10 мај 2013 во 20:11 ---<p>da da i sprotskite kanali gi ima gratis</p>
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.367
Поени од реакции
5.125
Imam dva Boom TV aparati i edna kartica. Koga ne se gleda vo ednata soba ja vagam i si ja nosam karticata za da gledam na drugiot TV
Prasanje:
Kako da go osposobam edniot Boom TV ured da faka besplatni digitalni kanali za da Viacess kartickata ja oslobodam totalno i da ja koristam na drugiot....

Ili poprosto..Zasto BOOM TV ne raboti bez karticka!???! Ja sakam da gledam skapan Shitel Sagem uredot da sluzi samo kako konverter Sto ke mu e karticata stajna unutra za da gledam BESPLATNI kanali?!?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.549
Поени од реакции
704
Imam dva Boom TV aparati i edna kartica. Koga ne se gleda vo ednata soba ja vagam i si ja nosam karticata za da gledam na drugiot TV
Prasanje:
Kako da go osposobam edniot Boom TV ured da faka besplatni digitalni kanali za da Viacess kartickata ja oslobodam totalno i da ja koristam na drugiot....

Ili poprosto..Zasto BOOM TV ne raboti bez karticka!???! Ja sakam da gledam skapan Shitel Sagem uredot da sluzi samo kako konverter Sto ke mu e karticata stajna unutra za da gledam BESPLATNI kanali?!?
Така е направен уредот тоа картичката е СИМ картица ,исто и со мобилните телефони и тие без СИМ картица не работат.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
сите тие канали спаѓаат во основниот пакет
--- надополнето: 23 мај 2013 во 01:06 ---
сите тие канали спаѓаат во основниот пакет
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Не знам дали има инфо дадено некој во предходните коментари, кој ке ѓи чита преку 104 страни има.
Па еве едно кратко и јасно инфо.
Кога земаш БоомТв ресивер, промотивно ти ги пуштаат сите канали што се во понудата на БоомТв да ги гледаш бесплатно еден месец, со тоа да размислиш дали ке си направиш договор на 24 месеци за 250 тина денари месечна претплата и да ѓи гледаш сите канали што се во понудата на БоомТв.
Доколку не направиш договор за 24 месеци, од кога ке помине промотивниот паќет ке ги гледаш само тие канали што се дигитализирани.
Поточно, од 60 канали, 30 канали поднесле барање за дигитализација од кој друѓите 30 остануваат да си го пуштаат каналот сателитски, значи нема да пропадне ниту една телевизија, тие канали кој што ке го емитуваат сателитски сигналот нивно е да решат дали ке им биде слободен сигналот или заклучен, и со тоа локалните кабелски или БоомТв можат да му исплатат сретства на таја и таја телевизија за да ја пуштат програмата во нивната мрежа.

Е сега не сум баш 100% сигурен како што не се сигурни и во ОНЕ дека сите тие 30 канали кој што се опфатени под дигитализацијата ке се емитуваат низ цела Македонија и дека сите тие канали ке се следат бесплатно.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Јас сум 100 % сигурен дека низ целата земја ќе се емитуваат и сеа 31 канал треба ОНЕ бесплатно да ги емитува а другите 30 на кабловските со претплата
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Јас сум 100 % сигурен дека низ целата земја ќе се емитуваат и сеа 31 канал треба ОНЕ бесплатно да ги емитува а другите 30 на кабловските со претплата
Значи со дигитален приемник и со надворешна ќе гледаме 31 програма?

досега се гледаше 6 7 програми со аналогниот сигнал.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Супер фала на одговорот а се знае ли кои канали ќе бидат или е непознато сеуште
 

Kajgana Shop

На врв Bottom