A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
650000 и 682000 се фрекфенциите, но ако имате ептен стара претплата нема да ги имате нема логика ова а пишува дека се бесплатни
Fala mnogu na 50 i 51 eurosport a drugite se na 68 i 69 discovery
imam combo M, od prvite kombo 2015/16
Автоматски споено мислење:

Fala mnogu na 50 i 51 eurosport a drugite se na 68 i 69 discovery
imam combo M, od prvite kombo 2015/16
Btw nema epg, HD se,ima prevod na Mk, a eurosport e na angliski(ne gledam opcija za promena na audio)
 

Attachments

Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Fala mnogu na 50 i 51 eurosport a drugite se na 68 i 69 discovery
imam combo M, od prvite kombo 2015/16
Автоматски споено мислење:


Btw nema epg, HD se,ima prevod na Mk, a eurosport e na angliski(ne gledam opcija za promena na audio)
Има опција за избор на аудио, јас го направив на српски. Но изборот на аудио ти зависи од телевозорот кој го имаш, не е до А1.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Еurosport се со избор аудио на англиски и на српски. Исто е и на Телеком.

Изборот на аудио зависи од операторот и од самата телевизија ако гледаш преку ресивер.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
P*derite kanalite Eurosport ne gi pustile vo mojot slucaj (koristam internet i tv od kaj niv vishe od 10god so istecen dogovor) Im se javuvam gi prasuvam zosto discovery i tlc gi ima a eurosport ne i odgovor deka eurosport ne sleduvale soglasno paketot.Ako sum sakal da gi imam da se obnovel dogovorot za dve godini.Ne deka mi trebaat (koristam i IPTV) ali mnogu pederski od nivna strana.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
P*derite kanalite Eurosport ne gi pustile vo mojot slucaj (koristam internet i tv od kaj niv vishe od 10god so istecen dogovor) Im se javuvam gi prasuvam zosto discovery i tlc gi ima a eurosport ne i odgovor deka eurosport ne sleduvale soglasno paketot.Ako sum sakal da gi imam da se obnovel dogovorot za dve godini.Ne deka mi trebaat (koristam i IPTV) ali mnogu pederski od nivna strana.
Ke si odime kaj drugite kolku i da se polosi,nema da se do tolku diskriminatorski nastroeni ... Barem drugite vo soodveten paket sto imas dogovor dodavaat kanali za site i stari i novi korisnici
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
722
Ke si odime kaj drugite kolku i da se polosi,nema da se do tolku diskriminatorski nastroeni ... Barem drugite vo soodveten paket sto imas dogovor dodavaat kanali za site i stari i novi korisnici
Кабелнет оптика 30/30 + 2 тв за 1130 денари и ако сакаш Пинк за 100 денари доплата ги имаш сите или мобилна линија една на Greenmobile да имаш
Телекабел 40/40 (150/150 3 месеци промоција) и 4тв за 1050 денари (мана е што немаат толку голем избор на канали како Кабелнет)
Телеком - само оптика ако има кај тебе, 60/30 интернет + MOVE TV од МТЕЛ = 1400 денари во кои ќе имаш се што сакаш плус ХБО и бесплатно видеотека. MAX TV само што хо бранаат, квалитетот пример на ДМ САТ не им е најдобар.
Овие ти се како алтернативи на А1 за интернет и телевизија, а за мобилна знајш колкав ни е изборот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Кабелнет оптика 30/30 + 2 тв за 1130 денари и ако сакаш Пинк за 100 денари доплата ги имаш сите или мобилна линија една на Greenmobile да имаш
Телекабел 40/40 (150/150 3 месеци промоција) и 4тв за 1050 денари (мана е што немаат толку голем избор на канали како Кабелнет)
Телеком - само оптика ако има кај тебе, 60/30 интернет + MOVE TV од МТЕЛ = 1400 денари во кои ќе имаш се што сакаш плус ХБО и бесплатно видеотека. MAX TV само што хо бранаат, квалитетот пример на ДМ САТ не им е најдобар.
Овие ти се како алтернативи на А1 за интернет и телевизија, а за мобилна знајш колкав ни е изборот.
Konstatacijata i komparacijata ti se OK,no ;
Nee ok koga ke mesas uslugi od eden i dr,operator, optika od Telekom kaj mene nema, od Kds/posledno da e ne sakam nivna usluga.!napaten sum mnogu godini+ nema optika niz PP /kds pocna 2023, 30% nema,!
Ostanuva bez dogovor samo Tk,i 1 mobilen kaj niv na 500, 1050+500.!drugite mob,na lyca.
I krajna solucija da vidime Mtel -mibilna(sto ke se ponudi) A1, dali ke ni ponudi od 50/3 na 100/10mbps, i pogolem budzet inaku samo baraat na povisoko da se prefrlas od 2006mkd,kolku sto sum sega na 2500 najmalce...
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
P*derite kanalite Eurosport ne gi pustile vo mojot slucaj (koristam internet i tv od kaj niv vishe od 10god so istecen dogovor) Im se javuvam gi prasuvam zosto discovery i tlc gi ima a eurosport ne i odgovor deka eurosport ne sleduvale soglasno paketot.Ako sum sakal da gi imam da se obnovel dogovorot za dve godini.Ne deka mi trebaat (koristam i IPTV) ali mnogu pederski od nivna strana.
Да исто и кај мене а ги имам скоро сите канали освен HBO итн.
Бар да можеше со доплата да ги има секој а не вакви глупости да измислуваат а и сигурно Discovery и TLC ќе напраат исто дека сега како што гледам немаат клуч т.е не се кодирани исто како МТВ
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
722
Konstatacijata i komparacijata ti se OK,no ;
Nee ok koga ke mesas uslugi od eden i dr,operator, optika od Telekom kaj mene nema, od Kds/posledno da e ne sakam nivna usluga.!napaten sum mnogu godini+ nema optika niz PP /kds pocna 2023, 30% nema,!
Ostanuva bez dogovor samo Tk,i 1 mobilen kaj niv na 500, 1050+500.!drugite mob,na lyca.
I krajna solucija da vidime Mtel -mibilna(sto ke se ponudi) A1, dali ke ni ponudi od 50/3 na 100/10mbps, i pogolem budzet inaku samo baraat na povisoko da se prefrlas od 2006mkd,kolku sto sum sega na 2500 najmalce...
За таа цена што ја плаќаш во А1 во комбо за интернет и телевизија е премија, јас интернетот само го плаќам 699 денари со 20/1 брзина, а ако додадеме телевизија ќе не фати 200 денари дополнителни со 40 канали или 400 денари на 2телевизори со 50 канали што е дупло помалку канали за разлика од DOCSIS 3.0. Нема да најдеш подобра понуда од таа што ја имаш за таа цена, а ако сакаш поголема брзина можиш и сега да смениш и ќе плаќаш поскапо - 699 ден интернет со 349 денари за телевизија.
Па ќе ти препорачам ако ти паѓа интернетот од А1, земи си за 600 денари Телекабел ќе имаш 40/50Mbps супер брз оптички интернет. Кај едни блиски пријатели кои сменаа интернет во Прилеп од Кабелнет преминаа на Телекабел и се доста задоволни од интернетот и до сега се немаат пожалено од интернетот.
Еве преку вифи брзината:
 

Attachments

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Sega gi gledam pederite od denes i TLC i Discovery gi snema kaj mene..nemate pristap.Izgleda vcera bile javno pusteni a od denes i tie stanaa eksluziva kako Eurosport samo za ponovite kombo paketi i sl.Najpederska ucena e ova.Ako sakas plus kanali mora da prodolzis dogovor.Najdobra varijanta samo internet preku niv drugoto preku IPTV.
 
Ф

Флеш

Гостин
У Парга сум моментално,ама шо ми збореше мајка ми и братот,

Дискавери преводот им е толку ситен како треба лупа да употребиш да прочиташ.На некои дури немало превод на македонски.

Иначе нели од оваа година иде аудио на македонски јазик задолжително. ЕуроСпорт имаат српски и турски . Као ќе средат ? Ако грешам,ок но барем нека средат . Ситни детали прават многу.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
У Парга сум моментално,ама шо ми збореше мајка ми и братот,

Дискавери преводот им е толку ситен како треба лупа да употребиш да прочиташ.На некои дури немало превод на македонски.

Иначе нели од оваа година иде аудио на македонски јазик задолжително. ЕуроСпорт имаат српски и турски . Као ќе средат ? Ако грешам,ок но барем нека средат . Ситни детали прават многу.
Како мислиш на македонски аудио на Еуроспорт?

Треба да се направи верзија со македонски коментатори аудио а за тоа треба и да плати некој за лиценца или што и да треба. Дали воопшто и се исплаќа во Македонија Еуроспорт да има македонски коментатори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom