A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Каде ги има РТЛ бесплатно давај одма немој само некој стрим да дадеш?[DOUBLEPOST=1401795210][/DOUBLEPOST]

Елта ги нема на сателит
И RTL (првиот канал) и Elta 1 HD ги има на интернет(двата кај мене и кај некои други сајтови).
Елта, точно ја нема на сателит, но барем можат да ги средат, а не коцки да гледам, мојот стрим што го нудам е подобар.
За RTL ги има на сателит, но незнам искрено зашто толку сецкаат кај blizoo. Од кај мене да ги земаа, немаше волку да сецкаат :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Каде ги има РТЛ бесплатно давај одма немој само некој стрим да дадеш?
Зимаш најефтин ресивер и антена и ги гледаш сите можни ртл ,хрт....

А тие Елта фактички биле кабелски провајдер со нет и тв ,нешто ко близу
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Зимаш најефтин ресивер и антена и ги гледаш сите можни ртл ,хрт....

А тие Елта фактички биле кабелски провајдер со нет и тв ,нешто ко близу
Комшии сме дојди имам и антена и ресивер 500хд, ама ке го исклучам шерингот да видам каде ке ги најдеш беспари :D
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
РТЛ Хрватска не оди фта на сателит го има во макс тв, вип тв, тотал тв и види чудо на близооооо тв.
Не е таа програма што беше од пред неколку години мислам за РТЛ на филмови спорт квизови и серии. Близоо сигурно ке го затемни сигналот кога ке одат сериите што ги емитува РТЛ Хр посебно терминот кога го даваат Суљо бидејки тие се малку понапред.Без разлика на новите канали јас на крај на месецот дефинитивно се префрлам на телекабел.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
РТЛ Хрватска не оди фта на сателит го има во макс тв, вип тв, тотал тв и види чудо на близооооо тв.
Не е таа програма што беше од пред неколку години мислам за РТЛ на филмови спорт квизови и серии. Близоо сигурно ке го затемни сигналот кога ке одат сериите што ги емитува РТЛ Хр посебно терминот кога го даваат Суљо бидејки тие се малку понапред.Без разлика на новите канали јас на крај на месецот дефинитивно се префрлам на телекабел.
Да се замараа од Близу со затемнување на канали ние ќе бевме среќни луѓе.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Oд недела ќе ја даваат серијата Монтевидео на РТЛ ,па да не почнат да ја затемнуваат на Близу ? Макс тв на РТС ja затемнуваат серијата :icon_lol:[DOUBLEPOST=1401827425][/DOUBLEPOST]
И RTL (првиот канал) и Elta 1 HD ги има на интернет(двата кај мене и кај некои други сајтови).
:D
Елита ја нема кај тебе ,бар јас не ја најдов на твојот сајт.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Не затемнуваат близу одредени серии на балканскиве канали што ги има и на нашите телевизии?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Абе зошто е толку лоша сликата на РТЛ, РТЛ +, РТЛ 2???
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Првите два дена беше ок, сега е стварно лоша, стриминг....
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Абе зошто е толку лоша сликата на РТЛ, РТЛ +, РТЛ 2???
Првите два дена беше ок, сега е стварно лоша, стриминг....
Зависи, на пример понекогаш ми е ептен лоша, а некогаш и те како ми е добра сликата кај мене.
Најдобро е да се јавите кај blizoo, 089 011 011.

Иначе за босанските не правам муабет, ништо не се гледа/слуша.
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Елта 2 е канта многу кочи, додека другиот канал е ок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom