A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.132
Поени од реакции
8.203
dobro ne ti e cudno sto site operatori gi ukinuvaat kanalite? tuka ti e odgoborot
Кој сите кога веке по 100 пати ти кажува дека Неотел имал договор до октомври 2018, ти си тој што цело време лаеш дека ке ги укинат секаде, дај линк да се увериме што како?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.786
Поени од реакции
12.079
dobro ne ti e cudno sto site operatori gi ukinuvaat kanalite? tuka ti e odgoborot
Значи сепак немаш инсајдерска информација, туку еднострано си дошол до заклучок бидејќи трите најголеми телевизиски оператори одлучиле да не ги обноват авторските права за Discovery каналите и за ЕуроСпорт каналите ?

А јас па мислев дека знаеш што зборуваш.

Но добро, ќе оставиме на времето да го направи своето, не е далеку 1 јануари 2018, па ќе видиме колку Неотел ќе им се придружат на "сите оператори".

Истовремено и во Охрид, авторските права за Discovery каналите и за ЕуроСпорт каналите на охридската кабелска телевизија Инфел - чии што услуги ги користам во Охрид - истекуваат дури на 31 декември 2018.

http://avmu.mk/wp-content/uploads/2017/06/Infel-KTV-Ohrid-2.pdf

Не верувам дека ќе одам во Охрид оваа зима 2017/2018, но сигурно ќе поминам на пролет или на лето, па ќе видиме колку Инфел се во друштво на "сите оператори" во отстранувањето на Discovery каналите и ЕуроСпорт каналите од нивната телевизиска понуда.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
804
Поени од реакции
516
Кој сите кога веке по 100 пати ти кажува дека Неотел имал договор до октомври 2018, ти си тој што цело време лаеш дека ке ги укинат секаде, дај линк да се увериме што како?
nemoj ti mene laes..ic kur ne me boli sto ti mislis....
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Нека се ебат ако мислат дека ке продолжам договор со овие лопови после укинување на Еуроспорт и Дискавери.
Иптв за 100 евра годишна претплата и што сакам тоа ке гледам!
Iptv e ok ama treba neogranicen internet a mk provajderi site nudat internet so politika na fer koristenje toa e loso
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
392
Поени од реакции
256
Sport Klub 1 во HD ли ќе биде дека некаде имам читано дека на хрватската верзија нема во HD?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.786
Поени од реакции
12.079
Sport Klub 1 во HD ли ќе биде дека некаде имам читано дека на хрватската верзија нема во HD?
Ќе почнат да даваат слика и звук на 1 јануари 2018, но да - има канали Sport Klub 1 HD, Sport Klub 2 HD, Sport Klub 3 HD и Sport Klub Golf HD.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.489
Поени од реакции
2.840
Патем сите Еуроспорт канали се целосно декодирани, и SD и HD.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.433
Поени од реакции
7.882
Ќе мора и Вип и Телеком и кој да ги исклучи друг оператор Еутоспорт да ги вратат кога тогаш, ипак гледани се и барани тие канали колку толку.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.786
Поени од реакции
12.079
Патем сите Еуроспорт канали се целосно декодирани, и SD и HD.
Иста е ситуацијата и со Discovery каналите, и во стандардна резолуција и во висока резолуција, сите се отклучени.

Тоа е стандардна пракса на Вип ТВ кога отстрануваат ТВ канали, значи дефинитивно одлучиле да ги отстранат од телевизиската понуда.

Но не можеме да го кажеме истото и за идиотизмите наречени Балканика и Фен ТВ, тие и понатаму се кодирани, што значи дека Вип ТВ најверојатно ќе ги обноват авторските права за тие идиотизми, освен ако веќе ги обновиле.

Нека сонуваат нов обврзувачки договор со мој потпис или со потпис на моите.
 
Последно уредено:
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Iptv e ok ama treba neogranicen internet a mk provajderi site nudat internet so politika na fer koristenje toa e loso
Знаеш одприлика колку ти влече интернет?
Јас земав тест на 24 саати и го прашав колку треба да ти е брзината за да не сецка сликата и тој од кај што побарав тест ми рече дека 10мб/с е доволно за да се гледа како што треба,кај мене е 6мб/с и за тие 24 саати немаше сецкање,а за тоа какви програми све има овие нашите оператори не верувам дека некогаш ке ги имаат сите тие програми кој ти ги нудат со ИПТВ и за тиа пари...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не верувам IPTV да ти исцица 150 гигабајти месечно.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Знаеш одприлика колку ти влече интернет?
Јас земав тест на 24 саати и го прашав колку треба да ти е брзината за да не сецка сликата и тој од кај што побарав тест ми рече дека 10мб/с е доволно за да се гледа како што треба,кај мене е 6мб/с и за тие 24 саати немаше сецкање,а за тоа какви програми све има овие нашите оператори не верувам дека некогаш ке ги имаат сите тие програми кој ти ги нудат со ИПТВ и за тиа пари...
Jas licno ne koristam iptv od prijateli sum slusal deka internetot treba da e od 4 do 6 megabiti vo sekunda za da ne koci iptv
E sega ne e problem vo brzinata na internetot tuku problemot e vo toa sto site operatori vo mk nudat internet so fer koristenje odnosno po nadminuvanje na 100 ili poveke gb se namaluva brzinata na netot i toj net e posle neupotrebliv za iptv
Telekom nudi internet neogranicen odnosno 1000 gb fer koristenje.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Jas licno ne koristam iptv od prijateli sum slusal deka internetot treba da e od 4 do 6 megabiti vo sekunda za da ne koci iptv
E sega ne e problem vo brzinata na internetot tuku problemot e vo toa sto site operatori vo mk nudat internet so fer koristenje odnosno po nadminuvanje na 100 ili poveke gb se namaluva brzinata na netot i toj net e posle neupotrebliv za iptv
Telekom nudi internet neogranicen odnosno 1000 gb fer koristenje.
Ама не може вака да пресметуваш, зависи и од квалитетот на телевизијата, многу фактори се во игра. Лесно може да се пресмета ама треба да се знае квалитетот на стримот, со колку kbps е и тогаш ќе видиш а и сигурно не гледаш телевизија 24/7.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom