A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
да да де лукс услуга како до сега после 18 часот ќе се молиш на господ да имаш интернет и ќе ти паѓа на секој 5 минута и ќе ти се здок*р*чи и ќе идеш да глеаш некој филмови на тв.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Сакам да мигрирам од Solo 10 на Net M. Дали новиот пакет со зголемен лимит на сообраќај ќе почне од овој месец или од другиот?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Од кога е зголемен лимитот на Fix/Net L за интернетот,глеам 40 gb, а беше 30 gb ?

http://one.mk/default.aspx?SectionID=923&pos=1
Од први март

да да де лукс услуга како до сега после 18 часот ќе се молиш на господ да имаш интернет и ќе ти паѓа на секој 5 минута и ќе ти се здок*р*чи и ќе идеш да глеаш некој филмови на тв.
Па јависе на 181 поднеси приговор јас во самиот почеток имав проблем ама се среди тој месец што имав проблем не ми го наплатија,А ете се случува понекогаш да снема нет но ептен е тоа кратко скоро и да не се приметува
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Зошто овај 500 гига не го даваат со пакет телефон и тв? Има само 30 гига
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Зошто овај 500 гига не го даваат со пакет телефон и тв? Има само 30 гига
Е зошто де. Голема мистерија ти е тоа. а недај бонже да прашаш на 181, коа ке ти разврзат еден муабет ќе се збуниш до крај.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе се јавив јас, и таа сакам каѓам незнам речам. И ми вика со доплата од 300 денари од 30 на 40 гига ќе ве префрлиме. И тоа месечно да плаќам + 300 :tapp:
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
73
Поени од реакции
4
mnogu glupo epten napravija ovie od ONE mobilen internet,
kolku ubavo koristev internet preku mobilen,pa i mnogu moi prijateli koristea,ama zamislite cenite sekade se simnuvaat ovie gi pokacuvaat,da ti se seram u ONE ,ne pocnaa sega so 3G pa da ne gi osetime cenite, ihi kolku vreme ima ovoj operator sto ima licenca za 3G, namesto da gi simne cenite gi pokaci ovie denovi,
ama glupi se,ocekuvav nesto poevtinuvanje pa ovie gi pokacija. mnogu glupo napravija stvarno. ni jas ni moite prijateli nemame namera da zememe poveke mobilen internet,stvarno glupost napravija slovencite so ovoj poteg
ke vidam da se prefrlam kaj t mobile.
 
Член од
14 јули 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
А што се случува со корисниците што имaле duo extreme?
 
D

D_NazGUL

Гостин
Брзина и стабилност

Чисто ме интересира дали и некој друг се соочува со проблеми со интернетов изминатиов месец. Значи доста често паѓа конекцијата (на кратко нормално), за брзината да не ни разговараме - ОЧАЈ. Неколку пати правам тестови за брзина и приметувам како при самиот процес се укочува симнувањето и сецка.
Дали и некој друг има проблеми од овој тип?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
384
Поени од реакции
17
Абе овие One нешо заебаваат , од 2006 година сум корисник на он нет ама сеа нешо. Имам платено сметки и интернетот ми е исклучен звонам таму ми вика имате не платено сметка од износ 106 денари. А таа сметка не стигнала на фактура и нез од шо е . ја платив и после 1 недела ми го уклулија интернетот со по 10 пати јавување кај нив секој ден.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
А што се случува со корисниците што имaле duo extreme?
Па ништо продолжуваме по старо се додека ни важи договорот ,а после тоа ке треба да се префрлиме на XL пакетот со 500 гига. помалку минити разговор кон фиксните мрежи како и поскап импулс кон фиксните и кон мобилните а гледам дека и кон странство е поскап импулсот
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас со сигурност нема да продолжам со ONE ќе се префрлам во T-home затоа што овие се катастрофа подигнаа цените место да ги намалат нешто не им е како што треба излеа а и како што кажа подигнаа цените и на импулсите
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Чисто ме интересира дали и некој друг се соочува со проблеми со интернетов изминатиов месец. Значи доста често паѓа конекцијата (на кратко нормално), за брзината да не ни разговараме - ОЧАЈ. Неколку пати правам тестови за брзина и приметувам како при самиот процес се укочува симнувањето и сецка.
Дали и некој друг има проблеми од овој тип?
И јас имам проблеми со конекцијата,а за брзината не се жалам добра си е.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Па ништо продолжуваме по старо се додека ни важи договорот ,а после тоа ке треба да се префрлиме на XL пакетот со 500 гига. помалку минити разговор кон фиксните мрежи како и поскап импулс кон фиксните и кон мобилните а гледам дека и кон странство е поскап импулсот

ОNE веќе беше почнато,знаев дека ми завршува договорот и ни отидов таму ниту пак се јавив и само ми го продолжија екстримот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom