A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
29 август 2009
Мислења
291
Поени од реакции
405
Dodeka bese Onnet kako Onnet vo rok od tri godini samo ednas se slucilo da nemam internet i samo dva pati da padne konekcija , ama koga resija da se spojat so One ja ukakaa.Minatiov mesec od 30 dena samo 13 dena imam internet,ja namalija brzinata skoro upola i koga ke se javis da im prijavis problem vikaat deka se e vo red pa duri i sega im bil pobrz.hahahaha
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Срање ми е интернетов откако е One.
Преку неделата е колку толку добар, иако ми е послаб од претходно како Onnet.
Ама за време на викенд е ужас. Ај си викав прво Нова Година сите дома и преоптовареност, ајде после Божиќ, ама веќе дојде фебруар а нетов викендов ми паѓа претерано многу. На 5 минути паѓа. А да не зборам брзина.
Катастрофа!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ги напуштив Оne. Дечки, секоја чест, додека беше Оннет бев презадоволна од се`, и од услуги и тарифи и пакети и што дојде екипа веднаш откако пријавив проблем една есен, ама пакетиве и како што вели Росонерка нетот откако дојде One, доволно беше да се намалат шансите за останување ваму. Дуо Екстримот не ми падна ниту еднаш за година дена, ама последниот месец.... -.-
Се префрлив на Кејблтел сега, па здравје, ако излезат подобри пакети, ќе се вратам пак :)
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Срање ми е интернетов откако е One.
Преку неделата е колку толку добар, иако ми е послаб од претходно како Onnet.
Ама за време на викенд е ужас. Ај си викав прво Нова Година сите дома и преоптовареност, ајде после Божиќ, ама веќе дојде фебруар а нетов викендов ми паѓа претерано многу. На 5 минути паѓа. А да не зборам брзина.
Катастрофа!!!
WADSL имаш или жичен?

Џену Грл - same question?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
WADSL имаш или жичен?

Џену Грл - same question?
Пакетот на он нет Дуо Плус со 30 гб. Жичен е. Сега во Оне не знам како ми се вика пакетот.
Aбе топ си беше додека си беше Он нет. Откако е Оне е тапа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.252
Поени од реакции
3.636

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
785
Од пред два три дена неможам да влезам на страната за проверка на сметка на он.нет (http://biz.on.net.mk/), пријавува:

This Connection is Untrusted

You have asked Firefox to connect
securely to secure.on.net.mk, but we can't confirm that your connection is secure.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.


Дали некој друг има ваков проблем? Што е работата???
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.696
Поени од реакции
12.109
Дали некој друг има ваков проблем? Што е работата???
Не можам да се поврзам, ниту преку ФФ, ниту преку ИЕ, најверојатно има проблем со страната.
Имаш пробано со ИЕ да влезеш? Мада не верувам дека е до тоа, сеуште врти, никако да се закачи.

Сега дури успеав.
Побаравте од Firefox безбедно да се поврзе со secure.on.net.mk, но не може да потврдиме дека Вашата врска е безбедна.
Вообичаено, кога сакате да воспоставите безбедна врска, страниците ќе презентираат доверлива идентификација за да докажат дека одите на вистинското место. Сепак, идентитетот на ова место не може да се провери.
Што треба да направам?
Ако вообичаено без проблем се поврзувате со ова место, оваа грешка може да значи дека некој сека да се претстави како тоа место, и не треба да продолжите.
Во ие кажува слична грешка, грешка на сертификат.
There is a problem with this website's security certificate.
The security certificate presented by this website has expired or is not yet valid.
Security certificate problems may indicate an attempt to fool you or intercept any data you send to the server.
We recommend that you close this webpage and do not continue to this website.
Е сеа, дали да внесуваме лозинка,корисничко...помош од некој искусен за ова?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Јас немам никаков проблем, користам опера и таа ме предупредува дека им е истечен сертификатот и прашува за дозвола дали да се конектира на сајтот.
Откога ке одобрам се си оди во најдобар ред.
Патем линкот на кој ја проверувам сметката е: https://secure.on.net.mk/users/nlogin.php
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
785
Ок тогаш, чим на сите им е така... јас си реков да не ми го "хакнал" некој профилот :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Во основа им е истечен сертификатот, и нормално он.нет ко он.нет не им паднало на памет да проверат или го обноват.

Пробајте со Opera или IE пошто дозволуваат да го прескочиш тоа сигурносно известување (ако сакаш нормално) додека у Firefox тоа не е возможно. Иначе страната во останатиот дел е потполно функцонална.

На 181 г добив следниот одговор (стандарден): Господине сгурно имате некој вирус или спајвер и ви ја блокира страната... Само Вашата ???? ... Се случува ми викаат. :pos2:
Абе нема што шампиони се овие од 181, никад не си признале грешка.... Пепи и Трендо школа се бе они. :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
267
Поени од реакции
82
Од пред два три дена неможам да влезам на страната за проверка на сметка на он.нет (http://biz.on.net.mk/), пријавува:

This Connection is Untrusted

You have asked Firefox to connect
securely to secure.on.net.mk, but we can't confirm that your connection is secure.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.


Дали некој друг има ваков проблем? Што е работата???
Не можам да се поврзам, ниту преку ФФ, ниту преку ИЕ, најверојатно има проблем со страната.
Имаш пробано со ИЕ да влезеш? Мада не верувам дека е до тоа, сеуште врти, никако да се закачи.

Сега дури успеав.
Во ие кажува слична грешка, грешка на сертификат.


Е сеа, дали да внесуваме лозинка,корисничко...помош од некој искусен за ова?
Во Firefox:

1. Кликнете на: I Understand the Risks
2. Кликнете на: Add Exception...
3. Кликнете на: Get certificate
4. Штиклирајте: Permanently store this certificate
5. Кликнете на: Confirm Security Exception


Во основа им е истечен сертификатот, и нормално он.нет ко он.нет не им паднало на памет да проверат или го обноват.

Пробајте со Opera или IE пошто дозволуваат да го прескочиш тоа сигурносно известување (ако сакаш нормално) додека у Firefox тоа не е возможно. Иначе страната во останатиот дел е потполно функцонална.

На 181 г добив следниот одговор (стандарден): Господине сгурно имате некој вирус или спајвер и ви ја блокира страната... Само Вашата ???? ... Се случува ми викаат. :pos2:
Абе нема што шампиони се овие од 181, никад не си признале грешка.... Пепи и Трендо школа се бе они. :pos2::pos2::pos2:
Во сите е можно.
Инаку сам си го обновуваш сертификатот, нема они што да обноват. Нив им е валиден, но не е валиден на локалниот компјутер каде е истечен, затоа што сите инсталирани потврдени сертификати имаат рок на важење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom