A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Полесно ќе биде ако ти ми кажеш во која населба живееш.... :)
Живеам во Ново Лисиче и сум на ЛАН. Ај сеа одговори ми на прашањето.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
Живеам во Ново Лисиче и сум на ЛАН. Ај сеа одговори ми на прашањето.
Еве одговарам : Во Ново Лисиче нема доксис и тешко дека и ќе има во догледно време,но ќе имате среќа кај и да е....ќе има динамични ип и таму набрзо....јухууу
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Еве одговарам : Во Ново Лисиче нема доксис и тешко дека и ќе има во догледно време,но ќе имате среќа кај и да е....ќе има динамични ип и таму набрзо....јухууу
скопје север/чаир?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Еве одговарам : Во Ново Лисиче нема доксис и тешко дека и ќе има во догледно време,но ќе имате среќа кај и да е....ќе има динамични ип и таму набрзо....јухууу
[sarcasm ON] Фала што ми кажа нешто што веќе го знаев и што ми одговори на прашањето. :smir:
[sarcasm OFF] По трет пат, пиши каде има docsis, и за твоја информација нејќам динамични адреси и сакам да си останам со иста брзина DL/UL. :salut:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Динамична адреса, смрт за оние што играат онлајн :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
зашо смрт може да одговориш? мене статичкава ептен ме нервира !
Епа ако ја направат мрежата ко на T-Home со динамички адреси и да се рестартирува конекцијата на секои 6 саати - WE'RE FUCKED! Ќе им влезам со зоља у централа. А зошто тебе те нервира статичка?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Епа ако ја направат мрежата ко на T-Home со динамички адреси и да се рестартирува конекцијата на секои 6 саати - WE'RE FUCKED! Ќе им влезам со зоља у централа. А зошто тебе те нервира статичка?
добро ти сервери имаш дома па шо несмеат да ти гасат конекција на секои 6 саата? мен еме нервира статична зашо ако сакам да пуштам на др компиутер интернет мора да се јавувам у кабелтел па да мењам мак адреса па да чекам па ако сакам да го вратам стариот пц пак треба да се јавувам и така натака. плус ако треба да симнам 2 фајла од рапидшеар НЕМОЖАМ плус ако ми акнат бан од некаде на некоја игра следно влагање само со полиција !!!!
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
добро ти сервери имаш дома па шо несмеат да ти гасат конекција на секои 6 саата?
Неам сервери али би ме нервирало на секои 6 саати да ми паѓа интернетот. Вака ми е супер.

мен еме нервира статична зашо ако сакам да пуштам на др компиутер интернет мора да се јавувам у кабелтел па да мењам мак адреса па да чекам па ако сакам да го вратам стариот пц пак треба да се јавувам и така натака.
Затоа измислиле рутери.

плус ако треба да симнам 2 фајла од рапидшеар НЕМОЖАМ
Симињај со торенти или користи го програмов.

плус ако ми акнат бан од некаде на некоја игра следно влагање само со полиција !!!!
Не користи читеви и нема да ти акнат бан.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Неам сервери али би ме нервирало на секои 6 саати да ми паѓа интернетот. Вака ми е супер.
затоа измилиле рутери нели: П.С имаш опција автоматски реконект да ти праи нели?

Затоа измислиле рутери.
е знам де. си користам ја рутер ! ама и за промена на рутер треба да се јавуваш !!! а најлошо е шо после 11 не работат !!!

Симињај со торенти или користи го програмов.
фала за програмот :) а торентите ги изгорев !!!

Не користи читеви и нема да ти акнат бан.
благодарение на некои модератори и администратори кои имаат многу „голем“ коефициент на интелигенција ме банираат пошо мислат дека имам чит.. за жал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom