A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
29 август 2008
Мислења
5.503
Поени од реакции
3.849
Тоа ти е правило, за што и да имаш, дури и со Т-хоме. Или пак земи некоја добра заштита/УПС.

--- надополнето ---



Да ги купиле, ама како што слушам со старата инфраструктура ќе тераат така да ќе биде тапа пак интернетот.

Инаку имаат новие пакети со поголеми брзини.
ako teraat so postoeckata infrastruktura od bonet ...:( nisto ne pravat ...dzabe ime se ** mrezata za internet na bonet vo PP e katastrofa!!
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
И која ќе биди брзината и лимитот во Прилеп на Бонет (Кејблтел) сега? Истите цени и брзини од страната нивна или?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.503
Поени од реакции
3.849
И која ќе биди брзината и лимитот во Прилеп на Бонет (Кејблтел) сега? Истите цени и брзини од страната нивна или?
Cabletel vo PRILEP eks bonet

2mbps/8GB=300 den.
4mbps/30GB=400 den
6mbps/50GB=450 den
8mbps/80GB=500 den
8mbps/150GB=900 den
8mbps/unlimited =1400 den
Ovie paketi se za od 1vi Avgust ..i kese rabotelo na prepravka na cela infrastruktura za Net i Tel ... (ova se informacii od kaj niv)
e sega i Kabelnet najavi uste podobri i pojaki paketi od ovie pa ke vidime sto ke izleze ..za nekoj den !
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Cabletel vo PRILEP eks bonet

2mbps/8GB=300 den.
4mbps/30GB=400 den
6mbps/50GB=450 den
8mbps/80GB=500 den
8mbps/150GB=900 den
8mbps/unlimited =1400 den
Ovie paketi se za od 1vi Avgust ..i kese rabotelo na prepravka na cela infrastruktura za Net i Tel ... (ova se informacii od kaj niv)
e sega i Kabelnet najavi uste podobri i pojaki paketi od ovie pa ke vidime sto ke izleze ..za nekoj den !
Топ. А за дигиталната нешто имаш разбрано? Од листава во Скопје шо ја имаат е дупло поквалитетна од Кабелнет, е сеа и кај нас ако ги опнат, ќе биди конечно јака конкуренција...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ѕверови, секоја чест, кај најстабилен нет у МК уште и гага браво!...Ах тој проклет Неотел!
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
а колку е точна листата на телевизии на кабелтел што ја имаат објавено на нивната страна, бидејќи ја нема пинк, фокс, и уште некоја, дали ќе има измена на телевизиите што ги даваат на бонет?
 
F

fantomX

Гостин
а колку е точна листата на телевизии на кабелтел што ја имаат објавено на нивната страна, бидејќи ја нема пинк, фокс, и уште некоја, дали ќе има измена на телевизиите што ги даваат на бонет?
Доста измени, има на инфоканалот кој „тргна“ од вчера. Нема да ги има Пинк Екстра и Пинк Музика, за Пинк Плус нема ништо. AXN двете ќе ги нема, Спортклуб-ојте два. MGM исто ќе ја нема, NG Wild ќе ја нема. Затоа пак ги има ProSieben и RTL.
Во незгодно време дојдоа да ме принудуваат на сателитска маме нивно..... :toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Доста измени, има на инфоканалот кој „тргна“ од вчера. Нема да ги има Пинк Екстра и Пинк Музика, за Пинк Плус нема ништо. AXN двете ќе ги нема, Спортклуб-ојте два. MGM исто ќе ја нема, NG Wild ќе ја нема. Затоа пак ги има ProSieben и RTL.
Во незгодно време дојдоа да ме принудуваат на сателитска маме нивно..... :toe:
Ако си кај нив за нет, нетот е супер, стабилен, одлична брзина, ама телевизијата им е срање. Буквално, затоа освен Фокс каналите ништо нема асално онака според мене. Жити едната спортска програма кај што даваат бејзболи и рагби по цел ден <<

Има македонски превод на некој од каналите?
Јас сум на нив и со ТВ во Скопје (трипл плеј пакетот 8/80) и имаш превод ако доплатиш уште 99 денари месечно за дигиталната, ќе ти дадат ресивер и од таму ќе си гледаш и ако сакаш превод на некој канал ќе можеш да уклучиш. Ама на секој канал во различно време различни преводи дава, на некои канали само српски и бугарски, на некои имаш српски, бугарски, арапски, албански.. многу несредена работа, телевизијата им е буквално срање а не сум задоволна ни од сликата на некои канали.
 
F

fantomX

Гостин
Ако си кај нив за нет, нетот е супер, стабилен, одлична брзина, ама телевизијата им е срање. Буквално, затоа освен Фокс каналите ништо нема асално онака според мене. Жити едната спортска програма кај што даваат бејзболи и рагби по цел ден <<
Не знам со интернетот, не сум, т.е. не бев на Бонет за интернет, само за телевизија, ако ја користат инфраструктурата на Бонет ко што слушнав без многу промени, тогаш тешка работа, најразлични реакции имам слушнато за екс-Бонет интернетот, пред се за (не)стабилноста.
А за телевизијава, ESPN America е главна атракција. Абе AXN една шо е телевизија е лесно да се регулираат авторски права, ова не знам стварно шо е. Да видам дали ќе средат нешто и шо понуди нови би имало до крајов на месецов, инаку од септември ја сечам жицата. :toe:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Јас сум на нив и со ТВ во Скопје (трипл плеј пакетот 8/80) и имаш превод ако доплатиш уште 99 денари месечно за дигиталната, ќе ти дадат ресивер и од таму ќе си гледаш и ако сакаш превод на некој канал ќе можеш да уклучиш. Ама на секој канал во различно време различни преводи дава, на некои канали само српски и бугарски, на некои имаш српски, бугарски, арапски, албански.. многу несредена работа, телевизијата им е буквално срање а не сум задоволна ни од сликата на некои канали.
И ја сум овој пакет кабловската им е најтапа сликата не е иста по сите канали...дигиталниот пакет е солиден ама преводите се дупка на некои има на некои нема...интернетот е гром немам никави замерки максимум 3 пати во месецот може да падне и тоа на кратко време...истотака ќе кажам дека телефонот е далеку у т-хоум но сеак функционира а сметката е многу е поефтина...све на све плаќам 1400 а порано со телефон од т-хоум ем 1400 за тел ем 900 за кабловкса и нет..
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
766
Поени од реакции
370
Јас сум на нив и со ТВ во Скопје (трипл плеј пакетот 8/80) и имаш превод ако доплатиш уште 99 денари месечно за дигиталната, ќе ти дадат ресивер и од таму ќе си гледаш и ако сакаш превод на некој канал ќе можеш да уклучиш. Ама на секој канал во различно време различни преводи дава, на некои канали само српски и бугарски, на некои имаш српски, бугарски, арапски, албански.. многу несредена работа, телевизијата им е буквално срање а не сум задоволна ни од сликата на некои канали.
Значи за македонски превод на каналите плаќаат само телеком и One :tapp:
Сите други сакаат само да збираат пари а не им се даваат за превод :tapp:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.318
Еве известување од фејсбук

Почитувани корисници! Со гордост објавуваме дека од овој месец, КЕЈБЛТЕЛ ги нуди своите услуги и во Прилеп! Стартуваме со најниски цени, зголемен трансфер, зголемени брзини, промотивни пакети за нашите корисници!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom