A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имаат HD пренос или само личи на HD пренос, тоа ќе ти дојде нешто како лажна IP адреса :pos::pos::pos::pos:
Појма неам, не сум видел у живо, ама битно им пишува таму МТВ HD. :devil3:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
Кажи му на татко ти да не те лаже :), во ЕУ едвај има телевизии со HD квалитет а не па кај нас кај што вработените во МТВ и заборавија кога последен пат плата зеле а не да инвестираат во нова опрема?
Имаат HD пренос или само личи на HD пренос, тоа ќе ти дојде нешто како лажна IP адреса :pos::pos::pos::pos:
Кој пациент си ти Мтв само пренесува ХД сигналот преку Мах тв а не тоа дека нова опрема им треба....
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Кој пациент си ти Мтв само пренесува ХД сигналот преку Мах тв а не тоа дека нова опрема им треба....
Абе пациенту, на мојот батко некој другар му кажувал дека многу слатко било ќебапчиња да јадеш, а нему му кажал па друг другар, така иде твојата работ!!!
Имаш ли дома Full HD телевизор, можеш ли да ги докажеш твоето тврдење или ве најдоа овци и ги зимаат парите :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Појма неам, не сум видел у живо, ама битно им пишува таму МТВ HD. :devil3:
Како не си видел во живо, во парк преносите се HD (HD пишано со ариал фонт :) )

Инаку на многу добра слика дава МТВ HD преку MaxTV на LCD TV :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како не си видел во живо, во парк преносите се HD (HD пишано со ариал фонт :) )

Инаку на многу добра слика дава МТВ HD преку MaxTV на LCD TV :)
Видов у парк, ама не можам на Бим да споредувам - сумњам дека тој бимот им беше HD на нив. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Видов у парк, ама не можам на Бим да споредувам - сумњам дека тој бимот им беше HD на нив. :)
Си изгубил сетило за осет... :)

Во парк е HD, а и по дома кај што имаат MaxTV е исто HD
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Имаш ли дома Full HD телевизор, можеш ли да ги докажеш твоето тврдење или ве најдоа овци и ги зимаат парите :)
Имам фул HD телевизор и MaxTV и сликата на канал 700 од МТВ кога има фудбал е HD. (кога нема фудбал не е HD)

Сликата на 1080 P e стакло панчево дури и да се залепиш до ТВ - то неможеш да видиш пиксел :) .
Од нормална далечина не се приметува разлика ни при 720 p. (исто сликата е стакло) a незначителна е разликата (барем за мене) и при 526 p.
Така да не лажат од T-Home дека можеш фудбалот да го гледаш во фул HD. :smir:

ПС. Има еден проблем. :) Ако гледаш фул HD, на другиот ТВ немаш сигнал. HD - то го лапа цел проток од 8 МB .
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
Абе пациенту, на мојот батко некој другар му кажувал дека многу слатко било ќебапчиња да јадеш, а нему му кажал па друг другар, така иде твојата работ!!!
Имаш ли дома Full HD телевизор, можеш ли да ги докажеш твоето тврдење или ве најдоа овци и ги зимаат парите :)
Ти тоа што немаш ХД тв или твојот каблетел што не емитува па сеа ке љубомориш ли на Махтв ли ?
И кој пари ни ги зимаат ајде кажи кога е бесплатно тоа ?
Фудбалот е само во ХД резолуција останатото студио итн све си е у обична резолиција
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Зголемени брзини и трансфер Од јуни, поголеми брзини и трансфер за сите нови и веќе приклучени интернет корисници.
Пакетите Голд, Дајмонд и Платинум сега вклучуваат брзина до 8 и 10 Mbps, со трансфер од 80GB, 150GB, 200GB или неограничен.
За сите корисници на Екстра пакетите, трансферот се зголемува на 40 GB, за Хоум на 80 GB, a за Профи и Лан на 150 GB.
Кејбтел секогаш ги исполнува желбите на своите корисници. Се надеваме дека ќе Ви се допаднат новите пакети.



Бонус трансфер за сите редовни интернет корисници
Кејблтел подготви подарок за сите свои редовни корисници кои во својот пакет имаат вклучено интернет услуга и редовно ги подмируваат своите тековни сметки до 17-ти во месецот. Во зависност од пакетот кој го користите, добивате бонус трансфер, и тоа:


  • Екстра (4Mbps/15GB) добиваат +5GB трансфер
  • Хоум (4Mbps/25GB) добиваат +5GB трансфер
  • Хоум (8Mbps/30GB) добиваат +10 GB трансфер
  • Дабл Плеј Голд (6Mbps/15GB) добиваат +5GB трансфер
  • Дабл Плеј Голд (6Mbps/50GB) добиваат +10GB трансфер
  • Дабл Плеј Голд (8Mbps/50GB) добиваат +10GB трансфер
  • Трипл Плеј Платинум 20 и Трипл Плеј Дајмонд 20 добиваат +5GB
  • Трипл Плеј Платинум 50 и Трипл Плеј Дајмонд 50 добиваат +10GB
  • Трипл Плеј Платинум Плус и Трипл Плеј Дајмонд Плус добиваат +10GB

Кејблтел ги исполнува Вашите желби и во иднина очекувајте уште многу вакви пријатни изненадувања.




Телекабел и Т- mobile да ни се фатат, порано ич не ги сакав Кејблтел ама со новиве пакети и попусти за ич пари, ГИ ОБОЖАВАМ!!!!
Извор
http://www.cabletel.com.mk/offer.php?id=62
http://www.cabletel.com.mk/offer.php?id=64
тоа не важи веќе врати назад има пишано за новите пакети

Абе звучи глупо, ама со право е она: Кабел си е кабел, држи вода :)
кабел си е кабел - телекабел :)
 
Х

Ханзо

Гостин
On the dark side of Cabletel, ве спржил гром од овие? Денес втор пат ми се случува, пред лице ми светна модемот и немам поим како уште работи и тој и компјутерот. Минатиот пат беше пред некој месец, ми отидоа матичната и телевизорот, а овие од Кејблтел викаа дека нема шанси да е од нив (електро-вештаците, од друга страна, го потврдија спротивното). Чаре, единствено откачување све од кабелска кога ќе се наоблачи, а?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.551
Поени од реакции
3.902
Se Slusa muabet niz Prilep deka Cabletel ja kupil vtorata kabelska - Bo-Net
ima letoci niz gradot no nisto ne znae nikoj detalno ima nekoj infoo ???
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
...... хе хе хе.... денес едни од cabletel отерав упм....ставаат бугарски преводи на некои канали...
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
136
Cabletel рекламираат 15 гб трансфер за 100 денари....стварно е тоа? Не ми се верува што видов па да си прашам шо пакет е и што вклучува, на нивната страна нема ништо.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.372
Поени од реакции
18.262
On the dark side of Cabletel, ве спржил гром од овие? Денес втор пат ми се случува, пред лице ми светна модемот и немам поим како уште работи и тој и компјутерот. Минатиот пат беше пред некој месец, ми отидоа матичната и телевизорот, а овие од Кејблтел викаа дека нема шанси да е од нив (електро-вештаците, од друга страна, го потврдија спротивното). Чаре, единствено откачување све од кабелска кога ќе се наоблачи, а?
Тоа ти е правило, за што и да имаш, дури и со Т-хоме. Или пак земи некоја добра заштита/УПС.

--- надополнето ---

Se Slusa muabet niz Prilep deka Cabletel ja kupil vtorata kabelska - Bo-Net
ima letoci niz gradot no nisto ne znae nikoj detalno ima nekoj infoo ???
Да ги купиле, ама како што слушам со старата инфраструктура ќе тераат така да ќе биде тапа пак интернетот.

Инаку имаат новие пакети со поголеми брзини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom