A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Z

Zoza

Гостин
пишува во 20ч почнува во 20:40ч.....сто пати реклама за нова циганска серија...повеке реклами отколку Идол....по глупа телевизија....ЗДРАВЈЕ....не ни гледам идол бе ке си прочитам кој победил...ке си гледам на јутубе и то....
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ајде ајде не се жалете колку добра си е..Сигурно мтв и останатите не се поарни нешто:)
Ајде ајде не се жалете толку,добра си е..Сигурно мтв и останатите не се поарни нешто:):)

--- надополнето ---

:pos2: Ќе се преправам дека не сум го прочитала ова :tapp:
Сум утнал некоја буква хахаха:pos2:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Ајде ајде не се жалете толку,добра си е..Сигурно мтв и останатите не се поарни нешто:):)

--- надополнето ---



Сум утнал некоја буква хахаха:pos2:
А1 не ја сметам за ТВ веќе 10 години од кога почнаа да даваат ХаллМарк филмови а сега веќе е толку мизерно падната што тешко се опишува тоа.
Според Мене А1 е најлоша ТВ на светот сеуште не сум видел нешто бетер.
Сител даваат секоја вечер касно по некој филм.
МТВ има некој асални докуменарци и легендарни македонски (додуше стари ама многу добри) филмови серии.
Мене апсолутно ништо не ми се допаѓа таму. Филмови (долгометражни) и Спорт или Документарци немаат. Значи немаат ништо за мене.:toe:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
А1 не ја сметам за ТВ веќе 10 години од кога почнаа да даваат ХаллМарк филмови а сега веќе е толку мизерно падната што тешко се опишува тоа.
Според Мене А1 е најлоша ТВ на светот сеуште не сум видел нешто бетер.
Сител даваат секоја вечер касно по некој филм.
МТВ има некој асални докуменарци и легендарни македонски (додуше стари ама многу добри) филмови серии.
Толку ни се можностите друже,никој не инвестира како што треба..А за Сител немој жити се,даваат филмови навечер од времето на дедоми..Единствено ми е криво што нема Англиско првенство за друго ич не ми чуе..
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Толку ни се можностите друже,никој не инвестира како што треба..А за Сител немој жити се,даваат филмови навечер од времето на дедоми..Единствено ми е криво што нема Англиско првенство за друго ич не ми чуе..
Филмовите и се доста добри легендарни. Јас сакам стари филмови.


22:00 СОПРУГАТА НА БОГАТИОТ ЧОВЕК - филм трилер (премиера)
23:35 ДНЕВНИК
00:05 ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
00:06 ПОСЛЕДНИОТ МОХИКАНЕЦ - филм авантура:vozbud:
01:55 ВО НОЌТА - филм трилер:vozbud:
03:45 С.Ф ИДНИНА - документарна емисија
04:15 СТРАВ И ОДВРАТНОСТ ВО Л.В. - филм драма:vozbud:
Се гледано ама добро е.
А1
23.40 Сечи докторе - сериски филм
00.30 Ѕвездена порта - сериски филм
01.15 Фарма - преглед на денот (р)
02.15 Браво шоу - шоу програма (р)
03.45 Марко Поло - сериски филм (р)
04.40 Фарма - преглед на денот (р)
05.50 Најсмешни животни - забавна емисија (р)

:tapp: Петардирано
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И А1 дава документарна програма (Светот на дланка и некоја за цивилизациите), а филмовите се на А2.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Како не се наоѓа некој да земе да ја срамни со земја А1
... Ги жалам новинариве кои се осудени на пропаст ради лични каприци на стопанот... Со послениот спот платен од баш_ме_интересира_кои_извори, телвизијата, македонска национална телвизија дирекно и се закнува на државата и му прети на народот со несигурност и можен бунт на припадниците од минорните заедници... Катастрофа, дебакл на македонското новинарство... Нз кај лета типот со главата, ама знам дека ќе дојде ден кога ќе му ја симнат од врат.
Гледам изгледот го крадат од странски телвизии, а не земат малку да погледнат како информираат на тие телвизии. На ударни вести им е постојано црна хроника: син уби мајка, татко го силуваше 2 год. стариот син, македонски Раскољников, фетус во канализација, мајка го запали детето, синот ја исекол и запалил мајката, жената го сомелела мажот итн итн... Точно дека не е се бело кај нас, ама не сме дел од некој хорор филм у пм...
Програмата им е 80% реклами, ако не е кока кола и форд, тогаш се врти што ќе се случи на Кога паѓаат лисјата и Долина на волците... Каде се странските серии, или турското е мерило за популарност... Каде се играните филмови, од кога немаат дадено нешто ново... 007, Супермен... аман веќе. Последна шанса им е Идол, ако зезнат (мн. веројатно) ќе легнат во гробот што почнаа да си го копаат.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Филмовите и се доста добри легендарни. Јас сакам стари филмови.


22:00 СОПРУГАТА НА БОГАТИОТ ЧОВЕК - филм трилер (премиера)
23:35 ДНЕВНИК
00:05 ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА
00:06 ПОСЛЕДНИОТ МОХИКАНЕЦ - филм авантура:vozbud:
01:55 ВО НОЌТА - филм трилер:vozbud:
03:45 С.Ф ИДНИНА - документарна емисија
04:15 СТРАВ И ОДВРАТНОСТ ВО Л.В. - филм драма:vozbud:
Се гледано ама добро е.
А1
23.40 Сечи докторе - сериски филм
00.30 Ѕвездена порта - сериски филм
01.15 Фарма - преглед на денот (р)
02.15 Браво шоу - шоу програма (р)
03.45 Марко Поло - сериски филм (р)
04.40 Фарма - преглед на денот (р)
05.50 Најсмешни животни - забавна емисија (р)

:tapp: Петардирано
Stargate & Nip Tuck се добри серии, иако не гледам тв ете мал предлог за да ги гледате кога нема што друго во 95% од случаите.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
A1 ти е Bullshit ТВ.
И додека сите хипнотизирано пратат лисјата,волците и др. срања.
watching-tv.jpg
Директно во потсвеста се вбризгува :Just change your name and everything will be OK!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Stargate & Nip Tuck се добри серии, иако не гледам тв ете мал предлог за да ги гледате кога нема што друго во 95% од случаите.
Друже добри серии ама глеј го терминот за Стар Гејт кога е :uvo: :) Нека биде барем некое реално време, како 20-21-22 часот ама знаеме тогаш што треба да се дава :icon_lol:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Друже добри серии ама глеј го терминот за Стар Гејт кога е :uvo: :) Нека биде барем некое реално време, како 20-21-22 часот ама знаеме тогаш што треба да се дава :icon_lol:
Не ни приметив кога е терминиот, само ги забележав имињата и постирав :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И таа новата серија Деветмина нешто така се вика, добра била многу.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Oд понеделник до петок во 19.30 ќе даваат исечоци од Идол
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom