A1 телевизија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да, турска синхронизирана серија која ќе се дава само во сабота и недела
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
АМАН има ли спааас? Има ли крааај на ова веќе! АМАН ЗНАЧИ АМАН! Ај не обрнував внимание! Ама претеризам! Од јутра до сутра више со серииве!!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас не знам како не им е тешко на мајка ми, баба ми и уште 500.000 жени во државава наеднаш да пратат толку серии. И Ајнштајн да е ќе му се измешаат толку прикаски во главата -.-
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
о_0 Пак ли турски серии?Аман веке,аман.Од нив телевизорот не ми се вклучува,што добива нaродот од нив.
Оh my God,има ли спас :se_ molam
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Јас не знам како не им е тешко на мајка ми, баба ми и уште 500.000 жени во државава наеднаш да пратат толку серии. И Ајнштајн да е ќе му се измешаат толку прикаски во главата -.-
Од друга страна, коа има толку многу уживатели на вакви програми нека си уживаат луѓето, ако тоа ги прави среќни, шо имаат друга работа, таман серииве им се бегство од реалноста, си одмораат мозок. Ваљда бабиве нема да седнат да симнуваат ЛОСТ и 24 за да гледаат нешто квалитетитно :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Незнам како не приметвите дека Велија делија е во криза ,бизнисот со маркетине не му ојт а тоа се одразвит на телевизијава...Од американските серии скоро од ниедна не одкупи нови сезони а турскиве обратно кои ако мојте да приметите три термини имаат поручек,вечер и во раните утрински часови,играните филмој истите ги врти од 98ма.Поточно немат шо да дават на телевизија а турскиве серии 1 посто ако вредат од една сезона на пример на 24,лост итнт.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
1001 Ноќ како серија е многу поскапа од било која американска серија (не сезона, туку серија), сакале верувале или не.
Лошо е што и во сабота и недела навечер почнаа и А1 и Сител и Канал 5 да даваат вакви серии.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Незнам како не приметвите дека Велија делија е во криза ,бизнисот со маркетине не му ојт а тоа се одразвит на телевизијава...Од американските серии скоро од ниедна не одкупи нови сезони а турскиве обратно кои ако мојте да приметите три термини имаат поручек,вечер и во раните утрински часови,играните филмој истите ги врти од 98ма.Поточно немат шо да дават на телевизија а турскиве серии 1 посто ако вредат од една сезона на пример на 24,лост итнт.
Aко е навистина во криза не мора да ги откупува сите турски серии,ова е претеризам,се започна со Шехерезад,нема програма кај што не се емитуваат тие турски чуда,подобро ке ги гледам шпанските серии барем јазикот ке им научам ако не друго.

Лошо е што и во сабота и недела навечер почнаа и А1 и Сител и Канал 5 да даваат вакви серии.
Не,лошо е што воопшто ги откупуваат.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па кога народ ги гледа зошто да не ги откупуваат?
Само претерано е што толку турски и индиски ги има, ги даваат на повеќето телевизии исега почнаа и сабота и недела. Кога почнаа шпанските не беше вака, една дали можеше да се најде навечер во програма на некоја телевизија, овие ги има во цела програма на телевизиите.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Aко е навистина во криза не мора да ги откупува сите турски серии,ова е претеризам,се започна со Шехерезад,нема програма кај што не се емитуваат тие турски чуда,подобро ке ги гледам шпанските серии барем јазикот ке им научам ако не друго.
Никој не рече да ги откупвит...ама од гледна точка која серија е погледана ,тие ефтините никакви турски серии се 10 пати по гледани од една CSI...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
1001 Ноќ како серија е многу поскапа од било која американска серија (не сезона, туку серија), сакале верувале или не.
Лошо е што и во сабота и недела навечер почнаа и А1 и Сител и Канал 5 да даваат вакви серии.
Мене ми е јасно дека мора да ги има, дека се нужно зло, дека им помага на постарите особи, бабите особено... АМА човече јас искрено веќе не одам во дневна кај мене, бидејќи само тоа се гледа. Само слушам плачење и вриштење од телевизорот. Не ги гледам, а психички сум истоштена да слушам за Бандини, невести, виолини и листопади! Аман навистина преку све...

Одамна немам слушнато реклама или најава за некој филм, по цели денови само тоа и вести има.

МАСОВНА лоботомизација.

Ае више....!!!
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Значи зборот не ми беше дека нема потреба да ги откупуваат,ако народот како што напомена Дијаманте ужива да ги гледа ок е,немам ништо против тоа,сакав да кажам дека е претерано што ги даваат репризи,па плус и за време на викендите кога сите очекуваме филмски маратон,или некоја друга емисија тие не преплавуваат со тоа,еве прав пример е серијата Малечката невеста,стартува во 18:55 после Дневникот и наместо да го емитуваат Сурвајвр порано тие ја репризираат повторно,ама овде не е темата за програмата на Сител.
Старите нека ги гледаат колку сакат,но што е со нас помладите?Зар ние не сакаме да гледаме?Или секој ден ке се стискам од интернетот за да извадам некој асален филм да гледам.
Секој ден турски серии.Тоа само ке се гледа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom