94 американски филмски награди (Оскари 2021)

Кој филм е твој фаворит за Оскар за најдобар филм од 2021?


  • Вкупно гласачи
    9
  • Гласањето е завршено на .

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.925
Поени од реакции
35.273
Преубава беше кога одеше со 2pac, тоа беше пред скоро 30 год.

Го имав гледано интервјуто порано, али колку и пати да го гледаш пак е жално кога на еден маж му се дешава ова. Ако вчера осеќав гнев, денес ми е жал за него. Не е ни прв ни последен шо жена му го варала, али ваква cuck субмисија ретко се гледа кај машки.

Дај и 200 милиони и терај ја у три лепе, на врв на кариерата си со 5-6 филма ќе повратиш се.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.576
Поени од реакции
38.709
Сигурно не направил предбрачен договор, па ова кускулево ќе го соголи. Затоа глуми божем заљубен.

Не, ај сериозно, по што ја памтите Џада Пинкет Смит? Јас само по тоа дека му е жена на Вил. Еве баш сега гуглав да видам зошто не се сеќавам на ни еден филм со неа. Знам и кога беше бојкотот за Oscars so white коментирав дека е тотално ирелевантно тоа што баш таа бојкотира. Тоа е ко на пример Величе Шумуликовски да ја бојкотира македонската репрезентација во фудбал, ама денес. Никој не би ја ни викнал на Оскари да не му е жена на Вил.
Да, сигурно и за тоа му залепи шамар и го испцу Крис Рок, зошто не потпишал договор. :popce: Гледам дека си biased и ги гледаш работите као не знам што, Вил е многу заљубен момак у жена му, и тоа после 25 години, и тоа богами ретко се гледа. Дали е добро за него тоа? ваљда не, и сам ти вика bad marriage for life у видеото.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Преубава беше кога одеше со 2pac, тоа беше пред скоро 30 год.

Го имав гледано интервјуто порано, али колку и пати да го гледаш пак е жално кога на еден маж му се дешава ова. Ако вчера осеќав гнев, денес ми е жал за него. Не е ни прв ни последен шо жена му го варала, али ваква cuck субмисија ретко се гледа кај машки.

Дај и 200 милиони и терај ја у три лепе, на врв на кариерата си со 5-6 филма ќе повратиш се.
Па не го варала само таа него. Се смееја дека и тој и вратил.
Ваљда тоа значи тој отворениот брак, си прават двајцата што сакаат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.101
Поени од реакции
16.517
Мене па ми гледа како да е среќен со неа, не сум запознаена со нивните скандали, ама не е ни прв ни последен што има отворен брак, колку што разбрав и тој настрана си има афери.
Не ги разбирам ваквите ама па шо има јас да ги разберам нив ако му е убо :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.692
Поени од реакции
33.326
Дај и 200 милиони и терај ја у три лепе, на врв на кариерата си со 5-6 филма ќе повратиш се.
И тоа башка што не работи само како актер. Само во последниве 3 години има продуцирано 5 филма и десетина серии. Беше номиниран и за ЕМИ за Cobra Kai. Не да е во врв на кариера, туку во моментов прави повеќе пари во секунда отколку јас за година, ако не претерав малце. :P
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.101
Поени од реакции
16.517
Му вика на Пабло Мотос пази со зборовите кон жена ми :D
Предупреди човекот ама кој да ти знаел :)
Камо вака сите мажи да се заштитнички настроени за своите жени :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Камо вака сите мажи да се заштитнички настроени за своите жени :)
И после вакви коментари, не само ти, неголи еден куп женски на нет што ги прочитав, како после се правдате кога ќе ви зборуваат дека сакате бед бојс?
Не романтизирајте тепачи и силеџии.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.101
Поени од реакции
16.517
И после вакви коментари, не само ти, неголи еден куп женски на нет што ги прочитав, како после се правдате кога ќе ви зборуваат дека сакате бед бојс?
Не романтизирајте тепачи и силеџии.
Се зезав, јас прва го осудив Смит за шамарот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.616
...наместен извежбан шамар, дури ниту го допрел по лицето, тоа е Холивуд мора малку атракција за публиката, мене не ме излажаа :neetaka:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom