30 Day Book Challenge

Член од
3 март 2020
Мислења
1.836
Поени од реакции
3.821
Day 25 / A favorite play:
Драмите на Горан Стефановски и Шекспир. Не можам да одберам една. :)
Day 26 - A favorite nonfiction book
„Белата Масаи“ - биографија за животот на една Европјанка (мислам од Швајцарија дека беше) која живеела еден период со племето Масаи. Книгата се смета за вистинско богатство од податоци за тоа племе. Ја читав на англиски, и баш ова издание како корицата
1652968413289.png
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.798
Поени од реакции
6.501
Day 22 - A book that is sexy

Ако под ова се подразбира еротика, не читам.

Ден #23...а book-turned-movie adaptation you did enjoy

The_Lord_of_the_Rings_First_Copies (1).jpg


Day 24 / A book-turned-movie adaptation you didn't enjoy

206_46_7_12__17__8_2016getsbi.jpg
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
352
Day 27 / A favorite collection of short stories: „Конзервирани импресии“ - Горан Стефановски
konzerviraniimpresii.jpg
За да се заштитиме, правиме стапици за болката во нашето срце. Забораваме дека стапицата ќе удри и по него, удирајќи по неа.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.798
Поени од реакции
6.501
Day 28 - Author you've read the most books of

Lucinda Riley.
Почнувајќи од серијалот за седумте сестри, па понатака полноќна роза, куќата на орхидеите, љубовно писмо, девојчето на гребенот, собата на пеперутките, ангелско дрво, сенки од минатото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom