3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

K

KomitaMKD

Гостин
ne ispolnuva uslovi a i podobro e na gratski inace te prasav kade sedese otie ovie nasive mislea oti ste super kontrola i mi kazaa mene a be onie kontrola izleda se jas dojdov tamu mu rekov nemoj slucajno da gi gibnite i pojke ogradata da ne ja pagjate
Бевме многу близу кај што падна оградата веднаш до најжестокиве навивачи ваши.А каква контрола сме биле?:pos2:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Е кракер бе контролор си станал, само дал си на летање или на нешто друго???цц шо ти прајт правен факултет. Малце оф-топик:kesa:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
a be misle od fudbalskiot sojz kontrola demek ste bile pusteni i zato pred vas palasvea a toj debeliot ni glaven navivac ako se sekjavas za koj ti zboram kaj nas e komedii be brat da si na tribini mozda ke letne po nekoja pcovka nekoj ko mene ke go fati sudijata zagusa ama vo glavno e zabavno
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
a be misle od fudbalskiot sojz kontrola demek ste bile pusteni i zato pred vas palasvea a toj debeliot ni glaven navivac ako se sekjavas za koj ti zboram kaj nas e komedii be brat da si na tribini mozda ke letne po nekoja pcovka nekoj ko mene ke go fati sudijata zagusa ama vo glavno e zabavno

Битно да се забавувате.А како ви се вика навивачката група?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
nema ime ali e naj vatrena vo cel region prasaj go kosta so kolku gledaci ojme na gosti edno 50 -60 luge segde bez igraci ne dojdoa vo samokov poradi dalecinata
 
K

KomitaMKD

Гостин
a be misle od fudbalskiot sojz kontrola demek ste bile pusteni i zato pred vas palasvea a toj debeliot ni glaven navivac ako se sekjavas za koj ti zboram kaj nas e komedii be brat da si na tribini mozda ke letne po nekoja pcovka nekoj ko mene ke go fati sudijata zagusa ama vo glavno e zabavno
хахахааха и контролори станавме у пм.Изгледа многу сериозни фаци сме штом така сте мислеле.Слично нешто е и кај нас заебанции паѓаат и разни случки затоа е интересно.
А Драле гледаш шо ти прајт факултет?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
more da ne se isplasivte cim taka ste bile ozbilni se salam ne smee nikoj da gibne gostinski navivac kaj nas samo sudite moze da dobivaat pritisok sto e normalno
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Ајде ојодов јас на спиење и не карајте се многу и кракер напрај нешто таму да ја мениме петокракате од амблемот зш ќе не пуштет во белорусија да играме :toe:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ако си седиш мирен никој не те чепка.Ние дојдовме да гледаме фудбал не да се расправаме со публика и судии.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Коста до кога ќе плачиш? Ваму те удриле, таму судиите те зафркнале... чекај, чекај напред е зимата за тебе. Она што е уште поинтересно е тоа што се плачиш за тоа дека си поминал лошо против градски екипи, со ретки исклучоци (како Подмочани) има места каде пред утакмица ќе го викнат тренерот и после краткиот разговор со челниците на противничката екипа ќе се врати и ви вели дечки мора да изгубиме. Јас вака ако се жалам како тебе, само за натпреварот против Радолишта има да испишам 10 страни. Факт е тоа што судиите им помагаат на домашните екипи, отсекогаш било така, а и ќе биде во наредниве 10 години. И немој да те лажи умот дека, ако сте пред пораз на домашен терен, нема да барате помош од судијата. Лани играв против Караорман и не знам колкави измени имаат во составот оваа година, но покажаа дека немаат страв од гостински терен (што е многу битно за во оваа лига) и не ме чуди воопшто што се убедливо први, веројатно имаат донесено уште неколку добри играчи, имаат пари, а и има како што погоре имаше некој напишано екипи кои им должат. Караорман (освен ако не се случи некое чудо) ќе биде прв, за второ место ќе се бориме ние, Борец, Работник, евентуално ако смешаат прсти и Мирче Ацев и Преспа (што не ми се верува) и Кораб кој никогаш не губи дома, но ме изненадува што досега немаат поени од гостувањата. Жал ми е што нема да можам да играм против Караорман, сигурно ќе биде интересен натпревар.
Така, Коста намали со плачење по форуми оти да знаеш дека ова што ти се случувало не е НИШТО!
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Иначе во Караорман оваа сезона се врати Тони Нически - Шајка кој играше во Напредок прва лига неколку сезони.Може да се каже тој е моторот на екипата заедно со капитенот
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Коста до кога ќе плачиш? Ваму те удриле, таму судиите те зафркнале... чекај, чекај напред е зимата за тебе. Она што е уште поинтересно е тоа што се плачиш за тоа дека си поминал лошо против градски екипи, со ретки исклучоци (како Подмочани) има места каде пред утакмица ќе го викнат тренерот и после краткиот разговор со челниците на противничката екипа ќе се врати и ви вели дечки мора да изгубиме. Јас вака ако се жалам како тебе, само за натпреварот против Радолишта има да испишам 10 страни. Факт е тоа што судиите им помагаат на домашните екипи, отсекогаш било така, а и ќе биде во наредниве 10 години. И немој да те лажи умот дека, ако сте пред пораз на домашен терен, нема да барате помош од судијата. Лани играв против Караорман и не знам колкави измени имаат во составот оваа година, но покажаа дека немаат страв од гостински терен (што е многу битно за во оваа лига) и не ме чуди воопшто што се убедливо први, веројатно имаат донесено уште неколку добри играчи, имаат пари, а и има како што погоре имаше некој напишано екипи кои им должат. Караорман (освен ако не се случи некое чудо) ќе биде прв, за второ место ќе се бориме ние, Борец, Работник, евентуално ако смешаат прсти и Мирче Ацев и Преспа (што не ми се верува) и Кораб кој никогаш не губи дома, но ме изненадува што досега немаат поени од гостувањата. Жал ми е што нема да можам да играм против Караорман, сигурно ќе биде интересен натпревар.
Така, Коста намали со плачење по форуми оти да знаеш дека ова што ти се случувало не е НИШТО!
Како сакаш сфати го ова...ама тебе ич к*р да не те болит шо пишам и колку пишам...ова е форум и ќе плачам колку сакам. Си го кажувам своето мислење како било шо било.

Целта ми беше да дознаам дали навистина местат или навистина имаат квалитет...и увидов дека се работи за првото со мала доза на второто, т.е. сами си признаа дека е така :toe:.

И немат повеќе шо да се замарам со тебе или пак со Караорман...нека идат во 2ра лига и нека им е со среќа!

Крај на дискусија!
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23

Kajgana Shop

На врв Bottom