3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Вака сеа Коста
1.Супер што си за Интер и ти :helou:
2.Лани Караорман продаваше натпревари па сега има екипи должници кои треба да ни ги вратат бодовите
3.Не се секирај ти за што ќе правиме 2ра лига.Сигурно ќе се донесат засилувања
4.Да немаше квалитет не ќе беше на прво место :baeh:

Фала и позз
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
a da ogradata sama padna be taa ja rusija prespa i bratsvo ko igraa pred tri cetiri godini i sega e samo potrprena inace moram da si ja pofalam publikata imame najdobra publika i najubava vo regionov ma da denes bea vo pomal broj poradi rabotite posle 20 oktovri po 1000 luge idat na nasite natprevari
 
K

KomitaMKD

Гостин
a da ogradata sama padna be taa ja rusija prespa i bratsvo ko igraa pred tri cetiri godini i sega e samo potrprena inace moram da si ja pofalam publikata imame najdobra publika i najubava vo regionov ma da denes bea vo pomal broj poradi rabotite posle 20 oktovri po 1000 luge idat na nasite natprevari
Имате и женски на трибини што е стварно за пофалба иако во мал број.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
И во Сирула и во Вапила да играме пак ќе изгубите.резултатот 3 0 говори се мислам дека нема потреба од мој коментар.на Охрид секогаш сме го тепале така ќе биде и на Биљанини.
Абе каков резултат кажуваш каков бакрач...кога и самиот капитен ваш призна дека играта ја имавме ние и дека бевме ебавани од судијата на секој можен начин, али шо е крив вашиот капитен, а и никој не го окривува...едноставно си кажал како било и тоа ме радува (а такви ги има се помалку овде, а ги има тие што не гледаат подалеку од носот)

Едноставно таква е лигата и тоа не може да се искорени...имаш пари-ќе победиш, немаш пари-ќе изгубиш и чотек ќе кркаш...така било и така ќе останит се додека имаме "способни" луѓе во ФФМ.

Немам намера повеќе да дискутирам...сабајле сум на факс и планирам да си легнам.

:salut:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
nisto denes nemase ti da videse so pitu guli sto bese cela tribina full okolu edno 600-700 gledaci mozda imase sega site na drva obeseni se bereme jabolka inace kese cudevte

a ti komit igrase ili sedese na tribina ako sedese na tribina kade sedese
 
K

KomitaMKD

Гостин
nisto denes nemase ti da videse so pitu guli sto bese cela tribina full okolu edno 600-700 gledaci mozda imase sega site na drva obeseni se bereme jabolka inace kese cudevte
Си седевме мирни ние си ја пратевме утакмицата.Имаше малку нервоза кај навивачиве ваши, ама немаше проблеми никакви.Со ист третман ќе бидите пречекани во Струга.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Демек ќе дојдат.На кого му се ида да гледа екипата кај шо му прима 10 гола.Седи не ме заебавај :baeh:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Вака сеа Коста
1.Супер што си за Интер и ти :helou:
2.Лани Караорман продаваше натпревари па сега има екипи должници кои треба да ни ги вратат бодовите
3.Не се секирај ти за што ќе правиме 2ра лига.Сигурно ќе се донесат засилувања
4.Да немаше квалитет не ќе беше на прво место :baeh:

Фала и позз
Хммм...продаваше натпревари, па сега должниците им ги враќаат бодовите, па на сето тоа го нарекуваш дека имаат квалитет :raz: Интересно...

Баш ќе ми биде мило доколку донесат квалитетни засилувања...јас лично доколку има ќе присуствувам на натпревари на Караорман, тоа е и целта...поквалитетен фудбал во Македонија:smir:

:salut:
и до тебе :wink:

Ќе забораев...Форца Интер! :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ejjj aman be mozda nie gubime od karaorman ama so drugite si se drzime
 
K

KomitaMKD

Гостин
Прво полувреме таму, второ кај што напаѓаше Караорман.Било и многу полошо.Додуша денес не ни беше лошо.А зошто не играте на ваш терен?
 
K

KomitaMKD

Гостин
Хммм...продаваше натпревари, па сега должниците им ги враќаат бодовите, па на сето тоа го нарекуваш дека имаат квалитет :raz: Интересно...

Баш ќе ми биде мило доколку донесат квалитетни засилувања...јас лично доколку има ќе присуствувам на натпревари на Караорман, тоа е и целта...поквалитетен фудбал во Македонија:smir:

:salut:
и до тебе :wink:
Шведска-Данска ја наместија на Европско Караорман-Радолишта не ќе ја наместеле.Така одат тие работи лани ние на Влазними 6 бода му дадовме влезе во Втора лига и трет е на табела.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne ispolnuva uslovi a i podobro e na gratski inace te prasav kade sedese otie ovie nasive mislea oti ste super kontrola i mi kazaa mene a be onie kontrola izleda se jas dojdov tamu mu rekov nemoj slucajno da gi gibnite i pojke ogradata da ne ja pagjate
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Хммм...продаваше натпревари, па сега должниците им ги враќаат бодовите, па на сето тоа го нарекуваш дека имаат квалитет :raz: Интересно...

Баш ќе ми биде мило доколку донесат квалитетни засилувања...јас лично доколку има ќе присуствувам на натпревари на Караорман, тоа е и целта...поквалитетен фудбал во Македонија:smir:

:salut:
и до тебе :wink:

Ќе забораев...Форца Интер! :)
Епа доста беше 3 години на Караорман да го д.пат судиите, редно и ние некого да победиме на педерски начин.И јас би сакал Охрид јак да го видам па да гледаме езерско дерби ама тоа е тоа надежта последна умира.Иначе колку год имаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom