21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Абре луѓе изгледа вие читате ама не читате. Земјотреси имало и ке има појаки,послаби и whateva a тоа дали ке погодат густо населено место и ке убие 100000 луге или некаде подземја или у пустина каде нема да има жртви is just a guess..
 

moof KOOZ tee

Mystis
Член од
26 ноември 2008
Мислења
361
Поени од реакции
63
Абре луѓе изгледа вие читате ама не читате. Земјотреси имало и ке има појаки,послаби и whateva a тоа дали ке погодат густо населено место и ке убие 100000 луге или некаде подземја или у пустина каде нема да има жртви is just a guess..
Ако си ти толку начитан ајде кажини кога во историјата за период од 3 месеци се случиле толкав голем број на земјотреси со таков интензитет како што се случија сега?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ако си ти толку начитан ајде кажини кога во историјата за период од 3 месеци се случиле толкав голем број на земјотреси со таков интензитет како што се случија сега?
se desi hirosima ne bese kraj na svetot se desi chernobil ne bese kraj na svetot uzivaj si...zemjotresi si imalo i ke si ima..
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
hmmm cudno mi malku nekako se pocna poveke da trese ne daj boze ama 2012 nekako se po realna stanuva konspiracijata otkolku se ostanato
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Ако си ти толку начитан ајде кажини кога во историјата за период од 3 месеци се случиле толкав голем број на земјотреси со таков интензитет како што се случија сега?
Па кога почне нешто да се расклатува што би можеле да очекуваме,што мислите -логично е дека ова поместување ќе остави многу последици и кој знае кога и како би се смирила планетата,сега и возможните чекори што може да ги превземе човештвото за помош се ризични но одиме понатаму животот продолжува.ПОЗДРАВ
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Аман бе човече @Human ти кажав еднаш и сега дане треба да повторувам по 100 пати запамти еднаш засекогаш Нибиру НЕ Постои.
ти кажав еднаш дека ако постоеше ќе ја осетевме без разлика што била тн во јужната хемисфера или како и да се викаше(ја заборавив де) ќе осетевме драстични промени но немаме осетено таква работа што значи дека НИБИРУ НЕ ПОСТОИ:nenene::nenene:.
Нема докази дека постои, арно ама и нема докази дека НЕ постои.

А за тоа дали ќе ја осетавме не знам....во последно време имаш доста показатели за тоа.....земјотреси насекаде...можеби не е Нибиру, а можеби е...

A како што се тврди дека нибуру на 3600 години прави 1 нејзина година па што се случило пред 3600 години?
Според оваа теорија дека Нибиру се врти околу Сонцето (има и таква која вели дека се врти околу неутронска ѕвезда што за мене е поприфатлива теорија), тогаш пред 3600 години сигурно ако поминувала во близина на Земјата сигурно имало земјотреси, вулкани..

Па кога почне нешто да се расклатува што би можеле да очекуваме,што мислите -логично е дека ова поместување ќе остави многу последици и кој знае кога и како би се смирила планетата,сега и возможните чекори што може да ги превземе човештвото за помош се ризични но одиме понатаму животот продолжува.ПОЗДРАВ
Мислиш како што немаше ништо после земјотресот од 9 рихтери во Индонезија во 2004? Не биди Војо како дечкото погоре....:vozbud:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.455
Поени од реакции
28.676
abe ne gledate deka ide stvarno krajov na svetot.. i jas ne veruvam ama pocnaa zemjotresi, poplavi odroni...

sekoj 2 dena po 5 zemjotresa, umiraat luge, pa ne moze vise i zemjava e prepolna, mnogu tezime i ce se mrda normalno..
Диета за земјата. Проект на владата на РМ.:tapp:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Мислиш како што немаше ништо после земјотресот од 9 рихтери во Индонезија во 2004? Не биди Војо како дечкото погоре....:vozbud:
Дали знаеш колку и како вибрираше ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО -цели 10 см од тој земјотрес ако зборуваме за тој што предизвика големо цунами а попатно уште што ли нешта непознати се случувале и знаеш веќе почнува да се клати и доаѓа моментот кај што е нај тенко или нај слабо па тамо да се скине.ПОЗДРАВ
НЕ ТУКУ ТАКА ГО СТАВИВ МОЈОТ ПОТПИС ШТО СЕ ПОЈАВУВА НА ПОРАКИТЕ АМА ТРЕБЕ МАЛКУ ПОВЕЌЕ ДА ГИ ТУМАЧИТЕ МОИТЕ ЗБОРОВИ И ПОРАКИ
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Дали знаеш колку и како вибрираше ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО -цели 10 см од тој земјотрес ако зборуваме за тој што предизвика големо цунами а попатно уште што ли нешта непознати се случувале и знаеш веќе почнува да се клати и доаѓа моментот кај што е нај тенко или нај слабо па тамо да се скине.ПОЗДРАВ
НЕ ТУКУ ТАКА ГО СТАВИВ МОЈОТ ПОТПИС ШТО СЕ ПОЈАВУВА НА ПОРАКИТЕ АМА ТРЕБЕ МАЛКУ ПОВЕЌЕ ДА ГИ ТУМАЧИТЕ МОИТЕ ЗБОРОВИ И ПОРАКИ
следна навреда, картон и бан од тема - апокалипто

Инаку знам. запознаен сум што се случува и како настануваат цунамите.....ама не зборувавме ние тука за тоа. Зборувавме за тоа дека после силниот земјотрес во Индонезија, по него немаше катастрофални (големи) земјотреси насекаде во светот! Тука ако не разбираш нешто тогаш е твој проблем или проблем до потписот твој...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Инаку знам. запознаен сум што се случува и како настануваат цунамите.....ама не зборувавме ние тука за тоа. Зборувавме за тоа дека после силниот земјотрес во Индонезија, по него немаше катастрофални (големи) земјотреси насекаде во светот! Тука ако не разбираш нешто тогаш е твој проблем или проблем до потписот твој...
Може би но повеќе се релевантни моите постови по мое бидејќи јас тоа го чувствувам и осеќам во душата а не препишувам од ВИКИПЕДИЈА или од други места.ПОЗДРАВ
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Odgovor od NASA za toa so bi se desilo u 2012

http://www.youtube.com/user/SpaceRip#p/u/19/YUhEigdFFyI

btw ne ocekuvajte premnogu posto nisto nema da se desi haha :)
А како си толку сигурен дека ништо нема да се деси само затоа што НАСА вика така? Можеби нешто "ќе се деси" само тие несакаат да ни кажат за тоа за да не створат паника низ целиот свет? Можеби тие знаат дека нешто навистина ќе се случи ама сеуште не ни кажуваат, а потајно се организираат да го преживеат тоа што "може" да се случи во 2012?

Нешто како во филмот 2012, додека не биде прекасно никој ништо нема да каже и човештвото нема да знае дека доаѓа "крајот" на светот и ќе нема време да се спреми за некако да ја преживее таа апокалипса.

А за сите фрикови што се палат на Планетата X одите во Google Earth и одберете ја функцијата Sky. Внесете ви следниве координати ( -6.01931, -91.5903 ) без заградите но со запирката. Зумирајте на тоа место и погледнете добро. Наводно таму треба да стои и да се гледа планетата X ама нема ништо, сликата е затемнета. Низ интернет форуми се шират муабети дека NASA and the US Government му забраниле на Google да ја прикажува таа слика. Whatever. Кој сака да верува нека верува. :smir:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Може би но повеќе се релевантни моите постови по мое бидејќи јас тоа го чувствувам и осеќам во душата а не препишувам од ВИКИПЕДИЈА или од други места.ПОЗДРАВ
Ниту јас препишувам од некаде, туку само црпам информации од други сајтови меѓу кои не е Википедија. Инаку ако го пишувам тоа што го осеќам, а не како што е, тогаш далеку сме стасале...со...да не спомнувам оти ме чека бан. :)
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Ништо нема да се случи.Да беше така немаше сеа да седам пред пц и да идам на факс и да уживам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom