21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Ништо не не чини ако се припремиме. Ништо не губиме. Само ќе бидеме спремни АКО се случи нешто од горенаведените.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.237
Поени од реакции
4.847
Е ова сигурно објаснува како се поместиле тектонските плочи за по неколку сантиметри и како се ротацијата на Земјата се намали за неколку милисекунди...
Пошто за да настане земјотрес треба да има поместување на тектонските плочи...
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Маите го поврзуваат тоа апокалиптично предвидување со духовната свест на човештвото.
Што би можело тоа да значи за нас? Дали можеби од нас зависи дали ќе не удри комета
или планета?
Како е тоа можно и зошто луѓето не размислуваат на тој начин на поврзување на работите?
Но сепак она што се одложува незначи дека нема да се случи односно не во 2012.
Но е силно предупредување за нас?
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
5
Околку 2012 година и наводниот крај на светот сето тоа мислам дека е една голема глупост и плашење на како да речам ,,простиот'' народ кој верува во се што секој-некој-никој ке каже. Како сега што беше крај на светот па и претходно и еве сме тука сме. Сега да излезам јас да кажам утре крај на светот и ке фатат да веруваат овие. Ке налупам некој факти демек вода ке држат и сите ке се тресат.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Околку 2012 година и наводниот крај на светот сето тоа мислам дека е една голема глупост и плашење на како да речам ,,простиот'' народ кој верува во се што секој-некој-никој ке каже. Како сега што беше крај на светот па и претходно и еве сме тука сме. Сега да излезам јас да кажам утре крај на светот и ке фатат да веруваат овие. Ке налупам некој факти демек вода ке држат и сите ке се тресат.
Прашањето е кој го прави тоа и со која цел.
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Ne znam za vas ali mene mi e verovatno videovo
--- надополнето: Jun 28, 2011 6:12 PM ---
Е ова сигурно објаснува како се поместиле тектонските плочи за по неколку сантиметри и како се ротацијата на Земјата се намали за неколку милисекунди...
Пошто за да настане земјотрес треба да има поместување на тектонските плочи...
Inace HAARP funkcionira na mn interesen nacin, taka na primer ne moze sam po sebe da stvori zemjotres ili cunami, tuku moze da ja zgolemi jacinata na pomal zemjotres nekolku pati. Zemi ja lokacijata na Japonija kade sto zemjotresite se zacestena pojava pa sea ti vidi. Do the math citni nesto za HAARP ke ti stane jasno
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.237
Поени од реакции
4.847
Inace HAARP funkcionira na mn interesen nacin, taka na primer ne moze sam po sebe da stvori zemjotres ili cunami, tuku moze da ja zgolemi jacinata na pomal zemjotres nekolku pati. Zemi ja lokacijata na Japonija kade sto zemjotresite se zacestena pojava pa sea ti vidi. Do the math citni nesto za HAARP ke ti stane jasno
А како некој би знаел дека ќе има земјотрес, па да го зголеми неколку пати?
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
А како некој би знаел дека ќе има земјотрес, па да го зголеми неколку пати?
Vidi vaka Japonija e podracje kade sto sekojdnevno ima zemjotresi od minimalen rang, e sea Seizmoloskiot institut gi registrira tie promeni i dvizenja i mnogu lesno moze da se doznae koga ke se sluci naredniot zemjotres
Inace eve ti podetalno za teorijata na zavera okolu HAARP
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.237
Поени од реакции
4.847
Vidi vaka Japonija e podracje kade sto sekojdnevno ima zemjotresi od minimalen rang, e sea Seizmoloskiot institut gi registrira tie promeni i dvizenja i mnogu lesno moze da se doznae koga ke se sluci naredniot zemjotres
Inace eve ti podetalno za teorijata na zavera okolu HAARP
Тоа не е можно. Не можеш да знаеш кога ќе се случи земјотрес и со каква магниитуда ќе биди.
Потоа, ХААРП, врска нема со земјотреси - се користи за сосем друго нешто.
Потоа, како што реков, за да биде предизвикан земјотрес, потребно е поместување на тектонските плочи, што значи дека теориите за заговор за предизвикување земјотреси се тотална глупост.
Понатаму, зошто САД би направиле земјотрес во Јапонија? Заради која цел?
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Тоа не е можно. Не можеш да знаеш кога ќе се случи земјотрес и со каква магниитуда ќе биди.
Потоа, ХААРП, врска нема со земјотреси - се користи за сосем друго нешто.
Потоа, како што реков, за да биде предизвикан земјотрес, потребно е поместување на тектонските плочи, што значи дека теориите за заговор за предизвикување земјотреси се тотална глупост.
Понатаму, зошто САД би направиле земјотрес во Јапонија? Заради која цел?
Vaka sea da ti objasnam nesto:
1. HAARP kako idea e dizajniran i napraven za prv pat od Nikola Tesla i samiot toj go opisal kako masina so koja moze da ja prepolovi zemjata (od tamu e i samata fraza za nego ako si ja slusnal)
2. HAARP e masina napravena od anteni koi ispustaat nisko frekventni magnetni branovi koi lesno se prilagoduvaat na frekvenciite na predetite taka na primer istrazi malce i ke doznaes deka Nikola Tesla uspeal da zadrma cela zgrada so samo mal del od ovaa naprava so toa sto napravata penetrirala vo zgradata preku magnetni branovi prepoznavajki ja frekvencijata na zgradata i oscilirajki paralelno so nea. Tesla ne znael kako da ja izgasi poso ne bila usovrsena i moral da ja iskrsi. Dokumentite od taa masina bile konfiskuvani za podocna da bidat pronajdeni od naucnik koj rabotel za Ameckata vlada koja ovaa programa ja dodelia na Armijata. Glaj go videoto pogore
3. Ne bidi tvrdoglav koga ti kazuvam deka zemjotresi SE PREDVIDUVAAT baska sto stanuva zbor za Japonija kade sto sto se vika na sekoi 6 saati ima zemjotres moze i matematicki da se predvidi bes seizmologija samo so statistika.
4. Sledi svetska ekonomija i ke vidis deka Amerika ne e nitu na prvo nitu a vtoro mesto. Prva e Kina a vtora pred nekoe vreme ja proglasija Japonija. Ako go zemes toa vo obzir voopsto ne im odgovara na USA zatoa sto Japonija ja pravi istata Americka tehnologija za mali pari i imaat golem del ok Americkiot pazar. Doznaj sto se sluci so Harley Davidson coperite koi se pojavia vo isto vreme so Japanski motori koi bea cetvrtina od cenata na Harlito. Amerika vovede DANOCI NA GRANICITE SO NEVOZMOZNI SUMI ZA DA GO SPRECI UVOZOT NA TESKI MOTORI VO AMERIKA ZA HARLI DA SE PRODAVA. Ova ti e samo eden mal primer
INFORMIRAJ SE
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Тема за HAARP има, продолжи таму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom