21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Глобално затоплување е само мит. Супер л'жга за перење пари преку невладини организации и фондации. Климата е променлива работа. Ако на некои места се стоплува, на други се заладува. Еве у последно време има снег у пустиња у мароко и има снег во некои делови од иран, места на кои никогаш немало снег.
Точно така! Само се перат пари!
Епа иде новата ледена ера. А глобално затолување стварно има. А и добар начин за перње на пари е !
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Гледајте Лејт Најт Шоу навистина прекрасна емисија.Поздрав до Миленко!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
од ништо не умираме во 2012 нибуру ќе не "одбегне".... гарантирам.
......зошто тогаш (2012) ќе дојде - ќе се издигне царството на лавот.....
Нострадамус
 
Член од
16 декември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Abe a ja znam deka vo 2012 god zavrsuva nekoja epa od 5000 god. ne me prasuvajte sto kako samo znam deka ova bilo era na stradanja i vojni, i demek posle 2012 ke nastane era na potpolen mir..... sega kolku e toa vistina neznam
 
Д

Демијан

Гостин
Мое е да ви кажам дека у овие работи ич не верувам, и после 2012 ќе си остане се исто како што е до сега.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Епа блиску е 2012 за 4 години ќе видиме шо ќе се случи според библијата ако е 2012 година крај на светот три години пред да биде крајот треба да дојде СВ.Илија и уште еде светител не се секавам кој да проповеда на земјата.
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
84
Поени од реакции
4
2012 ili 2014 ke se sluci nesto kako obedinuvanje na nassata zemja nekoi velat ke ima golema vojna tuka na balkanot ......(rim14godina)(vizantija i car samoil 1014)(pa sega 2012-2014 i nasata generacija)
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
84
Поени од реакции
4
од ништо не умираме во 2012 нибуру ќе не "одбегне".... гарантирам.
......зошто тогаш (2012) ќе дојде - ќе се издигне царството на лавот.....
Нострадамус
ќе се издигне царството на лавот.....DA TOA E NASETO MAKEDONSKO CARSTVO..LOGIKA
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Abe a ja znam deka vo 2012 god zavrsuva nekoja epa od 5000 god. ne me prasuvajte sto kako samo znam deka ova bilo era na stradanja i vojni, i demek posle 2012 ke nastane era na potpolen mir..... sega kolku e toa vistina neznam
Точно така. Во 2012 год. завршува ерата на Рибите и започнува ерата на Водолијата. Исус рекол: Ќе бидам со вас до крај на ерата. Уште пред неколку илјади години го откриле патот на сонцето околку зодиакот и затоа знаеле во која ера живеат.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Освен во вашите испрани мозоци никаде на друго место нема нема да има крај на светот.
Барем не во следниве 3 милијарди години.
Земјата има рок на траење, истекува за некаде приближно како што напоменав горе 3/4 милијарди години. Па на крај краева видете до каде стигнавме, за 100 години еволуиравме до ниво кое никој не го замислуваше. Голем е Сончевиот систем, ништо не е сигурно, за 100 години може да имаме колонии на соседните планети.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Освен во вашите испрани мозоци никаде на друго место нема нема да има крај на светот.
Барем не во следниве 3 милијарди години.
Земјата има рок на траење, истекува за некаде приближно како што напоменав горе 3/4 милијарди години. Па на крај краева видете до каде стигнавме, за 100 години еволуиравме до ниво кое никој не го замислуваше. Голем е Сончевиот систем, ништо не е сигурно, за 100 години може да имаме колонии на соседните планети.
Не знам како тоа сега искочи дека нема да постои земјата после 2012?! :toe:
Сите муабети околу 2012 велат дека нешто “големо“ ќе се случи во таа година. А тие шпекулации ги темелат врз истражувањата на Маите (завршувањето на нивниот календар), древните египќани и нивната птица феникс, христијаните и армагедонот, пророштвата на Нострадамус, и многу други слични ситници... кои... секако може да се смешки во боја. Но ја активираат сивата маса на оние кои сакаат да сонуваат. Особено на Македонците бидејќи 2012 е тесно поврзана со претскажувањата и нашите древни територии. Соседите имаат планови за големи империи, имаме и ние... Незнам зошто е тоа страшно.
Инаку нема да го снема светот, според предвидувањата... туку ќе настане благосостојба, ОТКАКО, голем дел од луѓето ќе умрат. Оние кои ќе преживеат, ќе ја имаат благосостојбата. I`m thinking of war in Iran. You know, guns, gasses, a few nukes...
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
А може некој од вас што го спомнува тоа "царство/кралство на лавот" да даде извор од кај го прочитал? Чисто колку да не збориме на памет..
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
глупост,сум гледал незнам колку такви глупости,што ќе биде нека биде,
не вреди да се говори за вакви работи.јас утре велам ќе врне дожд ми верувате:smir:
кој верува според мене е глуп.
ќе докажувале дека светов(земјата) не била топка туку коцка:pos2::pos2::pos2: а всушност што е????
не се лажете гледајте подобро да живееме и да се почитуваме едни со други.а што треба да следува да оставиме на времето.
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
ќе се издигне царството на лавот.....DA TOA E NASETO MAKEDONSKO CARSTVO..LOGIKA
Ова е според едно пророштво на нострадамус.


И ќе дојде денот кога сите тие што со векови пљукаат по Македонија, сеа ќе гребат по наша врата како кучиња пред месара!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom