10 работи кои ви се одбивни кај спротивниот пол!

Работа која ви е најодбивна кај спротивниот пол?

  • Нечистотата

    Гласови: 139 29,0%
  • Лагите

    Гласови: 130 27,1%
  • Љубомората

    Гласови: 38 7,9%
  • Посесивност

    Гласови: 28 5,8%
  • Опседнатост со изгледот

    Гласови: 26 5,4%
  • Влакна на стомак, под пазувите, меѓуножјето

    Гласови: 57 11,9%
  • Хистерични напади

    Гласови: 61 12,7%

  • Вкупно гласачи
    479

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
1.лажење
2.нечистотија
3.глумење нешто што не е
4.претерана љубомора
5.опсесивност
6.самобендисаност
7.некултура
8.лигавење
9.незаинтресираност за тоа што го зборам
10.некомуникативност
:lollipop:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Kaj zenite samo toa so vlaknata :) Dobro normalno i necistotija. Drugite raboti gore-dolu im licat. Ne se tolku strashni.
Devojki, no hard feelings :)
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Sebicnost
licemernost
da mi se prai fraer a ustvari e seljak
lagite
histereicni ispadi
preterana ljubomora
nehigiena
narcis
zatvorenost
koristoljubivost
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Карактери кои ве одбиваат

Imam drugarka koja e prekrasna nadvoresno, ednostavno nema momce koe ne bi ja poglednalo, opsto prifatena univerzalna ubavica. No taa eve ne mozi nikako da ima stabilna seriozna vrska. sekoj koj ke ja zapoznae ja ostava. Ovoj nejzin problem me navede na rzmisluvanje koi se onie karakterni crti kaj licnosti od sprotivniot pol (licnosti koi gi gledame kako potencijalni partneri) koi ne odbivaat, odvrakaat...Nasproti toa, postojat licnosti koi iako ne se mn privlecni koga ke gi zapoznaese gi zasakuvas, znaci koi se toa karakterni osobini koi ve naveduvaat da se zaljubite
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Па,пред се да има разбирање,да биде сигурна она што сака да го каже,да има почит итн.Сепак у денешно време тешко е да се види вистинскиот карактер,прво ке глуми некој карактер но после вајљда ке излезе на виделина.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Сум имала дечко со изглед 'бомба' и врската ми траеше помалку од 1 месец.
Не ми е толку важен надворешниот изглед.На пример него не можев да го поднесам бидејќи секој втор збор му беше леле колку сум убав,сите мене ме сакаат,јас можам да ја имам која сакам...:uvo:
Не сакам личности што претерано се фалат.Ако си задоволен со својот изглед можеш да го кажиш тоа ама пак секој ден да го малтретираш некој со тоа колку си најубав...
Освен ова друго што ми смета кај спротивниот пол е љубомората.Некогаш сите сме љубоморни ама секојдневни испади на љубомора без причина не се најпосакуваното нешто во врска.
Трета работа што ме нервира е контролирањето.Каде ќе си вечер,со кој ќе си и најважното прашање ќе има машки?Не сакам партнерот да ми кажува каде смеам а каде несмеам да одам или пак да ми забрани да излезам.Овие работи ми се доста одбивни.
Важно ми е да се има разбирање,со тек на време љубов и слога.Едноставно е потребна хемија во врската.Сакам да знеа да ме насмее,да ме расположи и кога ми е тешко да е тука па да се стопам во неговата прегратка.
Физичкиот изглед не е толку важен и не е пресуден за успешна,добра и долга врска.:pipi:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
140
Поени од реакции
8
Сум имала дечко со изглед 'бомба' и врската ми траеше помалку од 1 месец.
Не ми е толку важен надворешниот изглед.На пример него не можев да го поднесам бидејќи секој втор збор му беше леле колку сум убав,сите мене ме сакаат,јас можам да ја имам која сакам...:uvo:
Не сакам личности што претерано се фалат.Ако си задоволен со својот изглед можеш да го кажиш тоа ама пак секој ден да го малтретираш некој со тоа колку си најубав...
Освен ова друго што ми смета кај спротивниот пол е љубомората.Некогаш сите сме љубоморни ама секојдневни испади на љубомора без причина не се најпосакуваното нешто во врска.
Трета работа што ме нервира е контролирањето.Каде ќе си вечер,со кој ќе си и најважното прашање ќе има машки?Не сакам партнерот да ми кажува каде смеам а каде несмеам да одам или пак да ми забрани да излезам.Овие работи ми се доста одбивни.
Важно ми е да се има разбирање,со тек на време љубов и слога.Едноставно е потребна хемија во врската.Сакам да знеа да ме насмее,да ме расположи и кога ми е тешко да е тука па да се стопам во неговата прегратка.
Физичкиот изглед не е толку важен и не е пресуден за успешна,добра и долга врска.:pipi:
Izglea, nekoj Lav u horoskop a.:pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Како и што е насловот на темата... Има карактери што неможам да ги поднесам 2 минути. Штета што сум не многу трпелив по такви прашања (што на ум то на друм), па лесно се ослободувам од таквите. Исто сакам и за мене, ако му сметам на некому, да ми даде до знаење.

Инаку најмногу ме нервира лигавење и преправање.

А кога сме кај убави/карактер, неможе да се герерализира... Но во повеќето случаи личностите премногу се нарциси и остануваат сами не за друго, туку заради претерано посветување внимание на себе и занемарување на се останато.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Сум имала дечко со изглед 'бомба' и врската ми траеше помалку од 1 месец.
Не ми е толку важен надворешниот изглед.На пример него не можев да го поднесам бидејќи секој втор збор му беше леле колку сум убав,сите мене ме сакаат,јас можам да ја имам која сакам...:uvo:
епа шо си се фаќала со него на крај краева ?

он топик: мразам лигајчарки и пуфли шо само на нокти, шминки и штикли мислат ... а да најважното ке забораев мразам жени шо ми пиштата на гла ааааааааа не мом да ги поднесам
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Каменарки и промискуитетени кучки кои што мислат дека се попаметни од мене, само затоа што од учтивост не им го кажувам моето мислење за нив.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
епа шо си се фаќала со него на крај краева ?

он топик: мразам лигајчарки и пуфли шо само на нокти, шминки и штикли мислат ... а да најважното ке забораев мразам жени шо ми пиштата на гла ааааааааа не мом да ги поднесам
Кога се фатив со него незнаев дека така ќе се однесува.Тој тоа го спомнуваше некогаш ама од ко ми стана дечко почна многу појвеќе да го нагласува....Незнам што беше причината за таквото нешто.Можеби сакаше да ми каже каков 'фраер'e тој и дека може да ја има секоја.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Изгледот во некои случаи може да е обратно пропорционален со карактерот..во тие случаи едноставно останува само на мување ако воопшто и нешто започнало т.е. имало...
Инаку не поднесувам лицемери едноставно не можам да ги смислам,лажговци а уште полошо ако се хронични ..и исто не поднесувам препотентни личности
За истите им го кажувам моето мислење и едноставно не сакам да сум им у непосредна близина:toe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Imam drugarka koja e prekrasna nadvoresno, ednostavno nema momce koe ne bi ja poglednalo, opsto prifatena univerzalna ubavica. No taa eve ne mozi nikako da ima stabilna seriozna vrska. sekoj koj ke ja zapoznae ja ostava. Ovoj nejzin problem me navede na rzmisluvanje koi se onie karakterni crti kaj licnosti od sprotivniot pol (licnosti koi gi gledame kako potencijalni partneri) koi ne odbivaat, odvrakaat...Nasproti toa, postojat licnosti koi iako ne se mn privlecni koga ke gi zapoznaese gi zasakuvas, znaci koi se toa karakterni osobini koi ve naveduvaat da se zaljubite


ја ќе ја оправам ајде ако може договри састанак :wink:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Генерално, не можам да поднесам лигавење. Имав дечко кој се понашаше како детенце понекогаш зашто тоа мислеше дека е слатко „Гушкањеее“ и папифејс бе! Ау, се наежив. Следно лигавење е плачење. Ми имаат плачено практично сите до сега. Па мајку му, јас се трудам да не ми се приметува ПМСот, мора ли они емоции да ми истураат пред нозе?! Исто така не сакам типци кои во јавност ја имаат потребата за љубов... Лигавења по кафичи, дискотеки, паркови... Некогаш е во ред, ама ми иде на нерви моментот на лапања по сепариња што траат цела вечер:) И да, не сакам да нема свое мислење, ми се грози од личности кои „одненадеж“ стануваат се што мислат дека ти очекуваш од нив. Тука губам желба да им правам муабет, а не пак да продолжам во врска...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom