10 работи кои ви се одбивни кај спротивниот пол!

Работа која ви е најодбивна кај спротивниот пол?

  • Нечистотата

    Гласови: 139 29,0%
  • Лагите

    Гласови: 130 27,1%
  • Љубомората

    Гласови: 38 7,9%
  • Посесивност

    Гласови: 28 5,8%
  • Опседнатост со изгледот

    Гласови: 26 5,4%
  • Влакна на стомак, под пазувите, меѓуножјето

    Гласови: 57 11,9%
  • Хистерични напади

    Гласови: 61 12,7%

  • Вкупно гласачи
    479

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Најмногу што мразам е лажење, нечистота и љубомора....
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Мразам лажење......па љубомора,недоверба,неодговорност,неинтелигентност,нехигиена,немање цел во живот,немање смисол за хумор,посесивност............:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
1.Црвени денови
2.Два-три саати пред огледало
3.Каснење
4.Мозокот(кај некои)
5.Оговарање
6.Плачење за глупости


Има уште многу коа ќе ми текне ќе допишам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
1. Нехигиена. Не можам да имам секс со некој што смрди под мишка или да се љубам со некој што не мие заби. Иако повеќето од вас мислите дека ова е променлива карактеристика, голем дел од луѓето со слаба хигиена е тешко одеднаш да почнат да се грижат за себеси, ако до оваа возраст не научиле како се обавува основна хигиена.
А и како би го сменила? „Срце, вечер доаѓам кај тебе, биди љубезен да се избањаш претходно ако сакаш да сексаме?“ Така сигурно не.

2. Глупавост. Не дека нешто се правам паметна, ама маж кој не знае да сврзе два збора, нелогично ги согледува работите, не е способен да разговара на теми со мене и константно лупа глупости, не е маж со кој би сакала да бидам. Се` што барам е да не отприлика иста интелектуална бранова должина со мене.

3. Конзервативност, или човек со застарени сфаќања. Не сакам да се сексаме дур не се земеме, срамота е девојче да пуши цигара, педери треба да се запалат, ако си имала некој пред мене си курва (скапана, имаше еден израз), и слични ставови кој во корен се косат со моите не би можела да издржам.
-Подгрупа: Балканизам. Или сликовито: жена е само за у кујна, жена е за да те пере и да ти готви, жена е за дома не треба да работи, жена не смее да крене глас, жена е само за методот „тепај и еби“. :nesvest:

4. Насиље. Ако добијам само еден шамар, го отпишувам од живи. Мене мајка ми и татко ми не ме тепале, не па некој мочко таму.
Истото важи и ако е склон кон тепачки, особено ако е наострен спрема секој што ќе ме погледне, генерално ако е насилен.

5. Контрола. Повици на секои 15 минути, извештај каде и со кого сум била на крај на секој ден, „смееш/не смееш“ наредби, следење, распрашување по другарки, склоност да го знае секој детаљ од мојот живот исл.
I value privacy.

6. Претерана емотивност. Секоја жена почитува маж што не се плаши да заплаче кога е до тоа дојдено, се додека не е тоа нејзиниот партнер и се додека не е тоа за најобична глупост. Океј, во екстремни ситуации секако дека е прифатливо да се заплака, ама солзи предизвикани од тривијалности, на пр. зошто се разнежнил што си му рекла те сакам, зошто сте се скарале итн, ниедна жена нема да трпи.
Жени не сакаат плачковци. Жената сака да се чувствува послабо и заштитено и очекува мажот да се постави како цврст и стабилен, некој на кој може да се потпре, а не бебе што треба да го теши на секој филм со тажен крај. Плачење кај маж е трн оф.

7. Куропецање. Или: главен фраер у граду, кола гром, сепаре у диско, облечен у Битсиани, сите пи4ки вени сечат по него итн. Таквите ми се одбивни.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Нечистота
Лицемерие
Неодговорност
Лажење
Бесчуствителност
Немање осет за музика (и ритам :) )
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
1. Нехигиена. Не можам да имам секс со некој што смрди под мишка или да се љубам со некој што не мие заби. Иако повеќето од вас мислите дека ова е променлива карактеристика, голем дел од луѓето со слаба хигиена е тешко одеднаш да почнат да се грижат за себеси, ако до оваа возраст не научиле како се обавува основна хигиена.
А и како би го сменила? „Срце, вечер доаѓам кај тебе, биди љубезен да се избањаш претходно ако сакаш да сексаме?“ Така сигурно не.

2. Глупавост. Не дека нешто се правам паметна, ама маж кој не знае да сврзе два збора, нелогично ги согледува работите, не е способен да разговара на теми со мене и константно лупа глупости, не е маж со кој би сакала да бидам. Се` што барам е да не отприлика иста интелектуална бранова должина со мене.

3. Конзервативност, или човек со застарени сфаќања. Не сакам да се сексаме дур не се земеме, срамота е девојче да пуши цигара, педери треба да се запалат, ако си имала некој пред мене си курва (скапана, имаше еден израз), и слични ставови кој во корен се косат со моите не би можела да издржам.
-Подгрупа: Балканизам. Или сликовито: жена е само за у кујна, жена е за да те пере и да ти готви, жена е за дома не треба да работи, жена не смее да крене глас, жена е само за методот „тепај и еби“. :nesvest:

4. Насиље. Ако добијам само еден шамар, го отпишувам од живи. Мене мајка ми и татко ми не ме тепале, не па некој мочко таму.
Истото важи и ако е склон кон тепачки, особено ако е наострен спрема секој што ќе ме погледне, генерално ако е насилен.

5. Контрола. Повици на секои 15 минути, извештај каде и со кого сум била на крај на секој ден, „смееш/не смееш“ наредби, следење, распрашување по другарки, склоност да го знае секој детаљ од мојот живот исл.
I value privacy.

6. Претерана емотивност. Секоја жена почитува маж што не се плаши да заплаче кога е до тоа дојдено, се додека не е тоа нејзиниот партнер и се додека не е тоа за најобична глупост. Океј, во екстремни ситуации секако дека е прифатливо да се заплака, ама солзи предизвикани од тривијалности, на пр. зошто се разнежнил што си му рекла те сакам, зошто сте се скарале итн, ниедна жена нема да трпи.
Жени не сакаат плачковци. Жената сака да се чувствува послабо и заштитено и очекува мажот да се постави како цврст и стабилен, некој на кој може да се потпре, а не бебе што треба да го теши на секој филм со тажен крај. Плачење кај маж е трн оф.

7. Куропецање. Или: главен фраер у граду, кола гром, сепаре у диско, облечен у Битсиани, сите пи4ки вени сечат по него итн. Таквите ми се одбивни.
Зар најде некој што нема баш ниедна маана од овие ? Или си го црташ преку paint дома и си го замислуваш. :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
  1. Нехигиена, тука нема ни место за грешка. Општата слика е дека жените треба на овој дел да посветуваат повеќе внимание од машките. Не зборувам за цепидлачења, во ред е и мрсна коса понекогаш и такви работи, но во глобала огромен turn-off.
  2. Неуредност, ова може да ми ја уништи сликата за девојката како ништо друго. Се е супер, одиш на кафе кај неа и влегуваш во амазон:nesvest:. Ако можат машките на тоа да посветуваат внимание тогаш за жените не би смеело да има никаков проблем. Голем БЉАК момент!
  3. Минимална форма на интелигенција, не е муабетов за квантна физика, или решавање интеграли. Но да знае логично да размислува и да расудува и некој основни работи како која година е рикнат Делчев би биле задоволителни:pos2:.
  4. Темперамент (ниво на бучност), сите жени попиздуваат-но кога е во нормала да е искулирана и да биде...ко жена а не ко маж. Најгадна ствар ми се машкоданки, во ред се за другарки ама за друго не ни можам да помислам. Клучен збор: женственост.
  5. Глумење нежност. моменти као не можам да ја докачам чашата, или отвори теглава ако не е ептен стегната работава се навистина глупи и безпотребни. Немојте да мислите дека сме наивни и не приметуваме што е идејата.
  6. Лажење, ок сите лажат, особено жените. Но да не стане опсесивно однесување па да мора за идење на кафе да биде идење на фризер или whatever...
  7. Готвење, јас сум реален за денешнава ситуација. Денешниве жени се во принцип тешко срање (но тоа е друга тема), затоа сам фала богу знам да си готвам за утре да не останам гладен ја и децата мој. Но ако најдам некој задскриен дијамант во овие калишта од жени која знае добро да готви тогаш ја зеам и кој ќе се доближи на 47 метра го стрелам без двоумење:pipi:.
  8. Облека, во принцип се е ок додека не е дрољасто. Ова и не е мана некоја но пополнување на 8-место. За секоја пригода постои соодветна гардероба. Натнување на розеви фармерки и штикли за шетање по кеј и ретрдирано и глупо и само покажува огромни комплекси.
  9. Не ми се допаѓаат девојки што кога ќе фатат дечковци ги откачуваат пријателите, и го тера момакот да ги откачи своите пријатели. Таквите се кучки и не ги ни перцепирам.
  10. Турбофолкерија, можеби небитно, во ред е и да знае понекоја песна. Но ако ивкова слава и е омиелно уметничко филмско дело, а сека алексич врвот во музичката историја тогаш џабе и ако сите горенаведени се потрефат.
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
нечистота
лага
неодговорност-ау тава ме ваде од такт:vozbud:
лицемерие

другото може да помине как и да е...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Горенаведеното сосем, со тоа што, влакна не ми сметаат многу многу кај маж, се додека е бањат и мекан. За посесивност да не зборам...Контрола, јавување без потреба.. Таков тип само ЧАО. Не сакам симптоматичен втор Тато наоколу.

Ми пречат мажи што немаат музикалност во себе. Не сакам дибечни типови што не знаат кои се Битлси. Јбг, критериум е ова можеби, али се поклапа со фактот дека треба сензибилитетот да е тука некаде.
Его трипови, исто така. Нека е он свесен за своите квалитети, ама да ми се кочопери колку е он јак, фин, ебач и слично, ноу тенкс. Уствари, таков никогаш не би ми се допаднал:pos2:
Ми пречат мажи без манири, кога не знае да каже:Ова е девојка ми, или бега на страна кога јас се поздравувам со моите другари-ки.
Не поднесувам мажи лиглиња. Кога ќе се скараме, да ми мења глас, да ми купува чоколатца и слично. Или кажи јасно и гласно што сакаш или уопште не глуми. Значи, мажи лиглиња со склоност за глума.
Друго... Одбивни ми се мажи што мнооогу дрдорат, како тетки. Да, има и такви.
Ќе се надополнам веројатно некој ден. :)
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
120
1. Нехигиена нумеро уно! Нема потреба од дополнителни објаснувања! Смрдливи стапала и други мириси кои непријатно ми ги дразнат сетилата како и мрсни влакнести површини ми предизвикуваат бура во утробава!

2. Стил. Прстен и златни ланац, негувано, чувано долго нокте на мал прст, шпиц кондурчиња и розе кошулка никогаш нема да парадираат до мене!

3. Комуникација. Секако дека не мора да го анализираме Шекспировиот Сонет 18, но неспособност за општење ми е страшно одбивна ствар!Способност за изразување и комуницирање со мене и светот МОРА да поседува!

4.Култура и oднесување во јавност. Прилагодување на тестиси на кројката на фармерките, плукање по улица, користење прсти или ракав наместо палома aint attractive!

5.Курназење пред друштво! Информацијата дека синоќа ја растурил маалската курва е стварно излишна и одбивна! Чоперот во гаража кој предизвикува воздишки кај дел од женската популација, не ме интересира as well!

6.Mанири. Мајка му мора да го има научено дека пожелно е да ми ја отвори вратата од лифтот и да ме пушти пред него! Се палам на олд скул манири, шо да правам:pipi:

7. Не поднесувам момци кои не знаат да почитуваат приватност! Има викенди кога сакам да седам до радијатор со топло какао и книга и да мечтаам за Моби кој ќе ја исполнува собата со својата креативност! Јас стварно имам потреба да бидам сама понекогаш и барам да го почитува тоа!

8.Момци кои немаат став и не знаат што сакаат од себе и врската! Мразам кога некој ми оди по газот цело време...ewwww!

Толку сега за сега:salut:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
1. Нечистота
2. Влакна
3. ПОСЕСИВНОСТ ( прво би било, али со тие првите две ептен е крај ситуацијата )
4. Љубомора
5. Дволичност
6. Лажење
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
1. Нечистотија
2. Влакна
3. Оговарање
4. Љубомора
5. Лажење
6. Посесивност
7.Неодговорност
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Necistotija nogu jasno deka mi preci posebno nemienje zabi;
Ljubomora mi e na vtoro mesto oti definitivno ne mi e dojdeno na izleguvanje da se raspravam zosto nekoj me poglednal;
FBI- ic ne mi se saka posle nekoe moe izleguvanje da cujam na mobilen: Abe cokolatce te videle u Global na kafe si sedela pa i mnogu srekna si bila , a ti se dopadna nesot u City????
Lazenje
Ogovaranje- Abe koj glupak e toa drugarite da gi ogovara pa i nivnite zenski i sve zivo so se pojavi na patot a so e novo u gradot;
 

Kajgana Shop

На врв Bottom