„Т’к-Так Фест“ ја собира македонската рок елита - 29-30.06.2012

Член од
17 декември 2007
Мислења
111
Поени од реакции
20
Па ќе одам како мислиш ти:P
--- надополнето: 24 јуни 2012 во 00:46 ---
Знае ли некој каде има место за преспивање (хотел,мотел што и да е)? Зашто прв пат одам во Кавадарци...
Кавадарци има 3 хотели, ама 2 се целосно резервирани веќе однапред. Во градскиот парк, т.е. веднаш до градскиот стадион ќе има поставено шатори, па може да се преспие таму :)
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Кавадарци има 3 хотели, ама 2 се целосно резервирани веќе однапред. Во градскиот парк, т.е. веднаш до градскиот стадион ќе има поставено шатори, па може да се преспие таму :)
ЕЕ супер уште поубаво:D
Фала..
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Студени Нозе? Сури се оправи?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
i sto e rabotata so suri ? ;)
Дрогата е работата. Едино последен пат до негде добар кога го имам видено е во CUBE кога настапуваа пред не знам колку години.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Кавадарци има 3 хотели, ама 2 се целосно резервирани веќе однапред. Во градскиот парк, т.е. веднаш до градскиот стадион ќе има поставено шатори, па може да се преспие таму :)
Шаторите ќе бидат поставени од "организацијата" или сами да си донесеме, да си поставиме?
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Шаторите ќе бидат поставени од "организацијата" или сами да си донесеме, да си поставиме?
Мислам дека ќе бидат поставени од "организацијата"...
сепак почекај ibrik да ти потврди, тој е дел од организаторите...
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
111
Поени од реакции
20
Шаторите ќе бидат поставени од "организацијата" или сами да си донесеме, да си поставиме?
организаторот ќе постави триесетина шатори, но доколку имате ваши, не е проблем истите да ги монтирате :)
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Супер, браво за организаторите... Конечно да се собере на едно место елитата на македонскиот рок .

Присуството е задолжително :)
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
11
Поени од реакции
3
Па ќе одам како мислиш ти:P
--- надополнето: 24 јуни 2012 во 00:46 ---
Знае ли некој каде има место за преспивање (хотел,мотел што и да е)? Зашто прв пат одам во Кавадарци...
Можеш да одеш во хотел Uni Palas солидно место :) , но втората вечер би било интересно да се кампува во паркот :)
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Можеш да одеш во хотел Uni Palas солидно место :) , но втората вечер би било интересно да се кампува во паркот :)
Што знам...мене ми е некако поинтересно у шатор ама ќе видам ...сепа фала ти:)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Изгледа одам :) хо хоооо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom