„Т’к-Так Фест“ ја собира македонската рок елита - 29-30.06.2012

HardRock

Rock n roller
Член од
22 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
24
http://www.taratur.com/node/34719
Објавен списокот на групите кои ќе се борат за признание на првиот „Т’к-Так Фест“

Фалш бенд - Битола
Балкански Бандити
No Fun - Охрид
Revoltedmkd - Свети Николе
Визија - Скопје
Noise - Кочани
Hypnotic Wave - Прилеп
Фанк Шуи - Скопје
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.741
Поени од реакции
7.556
Слушајте сеа, најбитното! Ж'та ќе има доволно или да си носиме од дома? :pos:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
Добра прва вечер,овој од Студени Нозе беше најдобар...другите некако,што знам...мртво делуваше публиката. И се надевам дека ние(Лозари) ве раздвиживме малце со пиротехничкото шоу :)
 
П

Пепси_

Гостин
bez vrska.....site stojat kako umreni cekat paricka da mu pustat.......kompleksi da ne mi se smeat drugite kako igraam pa ke me ogovarat utre :tapp:


aj utre valjda ke bide po zustro
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Овие ми се другарчиња........што ќе свират утре, Хипнотик Вејв.
Да играте сигурно нема да играте, али ако сте љубители на прогресив, пост, спејс рок, ви гарантирам дека ќе уживате во одличните звуци и искршените ритми на јакото тапанарче кое денес полни 18 години :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
krivo levo dobro bese,iako kavadarcani mnogu malku gi imase,povike bea gosti od strana

P.S.mnogu mi e krivo sto gi ispustiv studeni noze:(

P.P.S.na kraj cacko i kompanija rasturija maksimalno :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Автограм и Бени беа супер, Фиц од Студени Нозе беше одличен... Цацко и компанија биле најдобри(не ги слушав нив лично)а и Миле кажувал шеги. Зијан беа супер, ме изненадија... Публиката беше онака... можеше подобро. Организацијата е предобра... се на се’ одлична прва вечер... а да, и Игор Џамбазов имаше добар говор и добро испеа. :) Догодина подобро... според тоа што го слушнав организаторите веќе ја договориле со Дубиоза Колектив но откажале затоа што сакале првата вечер да биде само со бендови што се поврзани со Трајко Каров и да бидат сите Македонци. Догодина фестивалот ќе добие една друга димензија, па се надеваме дека ќе прерасне во еден од најдобрите и најелитните рок фестивали на Балканот :) Поздрав од Кавадарци и сите сте добредојдени.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Автограм и Бени беа супер, Фиц од Студени Нозе беше одличен... Цацко и компанија биле најдобри(не ги слушав нив лично)а и Миле кажувал шеги. Зијан беа супер, ме изненадија... Публиката беше онака... можеше подобро. Организацијата е предобра... се на се’ одлична прва вечер... а да, и Игор Џамбазов имаше добар говор и добро испеа. :) Догодина подобро... според тоа што го слушнав организаторите веќе ја договориле со Дубиоза Колектив но откажале затоа што сакале првата вечер да биде само со бендови што се поврзани со Трајко Каров и да бидат сите Македонци. Догодина фестивалот ќе добие една друга димензија, па се надеваме дека ќе прерасне во еден од најдобрите и најелитните рок фестивали на Балканот :) Поздрав од Кавадарци и сите сте добредојдени.
NE,oni ne bea najdobri
oni se maksimalno zabegani :D :D nemozev da se soberam od tolku smeenje :)

i da veruvame deka narednata godina ke ima mnogu povike narod,a posebno povike kavdarcani :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Revoltmkd - природен непријател на вашите уши.
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Добра прва вечер,овој од Студени Нозе беше најдобар...другите некако,што знам...мртво делуваше публиката. И се надевам дека ние(Лозари) ве раздвиживме малце со пиротехничкото шоу :)
Еве една слика :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Другарчево се пофали прво место на фејсбук :) Некој нешто подетално, помини, доживувања, критики за вечерта ?
п.с тапанарот си зел награда, другото другарче
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
Фенгшуии,фангшуи како се викаат излегоа прво место...Феноменален настап на сцена,одамна не сум видел бенд со толку енергија. Второ место за No Fun иии трето место за Визија. За најдобар тапанар беше прогласен овој од Прилеп. Суперхикс-врв на вечерта....исто така многу пиротехнички средства запалени. Си знаат тие шо беа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom