“ За три месеци ќе има војна во Грција ’’

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Дали ќе го дочекам денот кога гејлада ќе се распадне?! :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Нема да има војна во Грција, сето ова е притисок до Еу да ги пушти парите што поскоро како демек да не се испотепат помеѓу себе.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ќе се оствари предвидувањето.....
 
H

HITCH

Гостин
Нема да има војна во Грција, сето ова е притисок до Еу да ги пушти парите што поскоро како демек да не се испотепат помеѓу себе.
Ама кај ѓупциве поповите владеат подобро од политичарите. Штом поп рекол ќе има војна, значи ќе има. Нека се спремаат нашиве сега на граница. Еееј ембарго да им стегнеме колку ќе се прердувам :vozbud:

Турците како шо се прецизни,ќе заврши некоја бомба накај Гевгелија...ако се спукаат...:pos2:
Не бре на Атина ќе мавнат, далеку е Атина од нас. Ти да не ја рачунаш Беломорска посебно од Македонија?! Турциве им кажуваат дека тоа е наш дел. Кога им праќаат авиони им велат дека летале над Македонија, а тоа не е ѓупска територија :smir:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Дај боже,па ние да ги пречекаме на граница доле
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.286
Поени од реакции
27.787
Не се радујте, нив одма ќе им помогне Елизабета II, исто како и нејзините претци пред неа.
Грција постои само поради помошта на "Островот".
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
И мене ми се сони дека сум добил на лотарија па еве никако да добијам.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
како сака нека ја сметаат светските историчари ...
не живееле во Македонија ..
со ова не ја бранам грција .. ме заболе и зао нив .. ама до толку да ја величиме па и турција не бива, едноставно не е точно дека не модеринизирале .. глупости ...
како кој гледа на стварите- за тебе се можеби глупости , но...
записите од турската администрација се од најголема корист за НАС.како напомена само: македонскиот народ нема обичај да запишува- (повеќе се усни преданија) ,арно ама денес знаеме за 500 години наназад кој на кое земјиште-имот живеел, колку деца имал- (колку машки, колку женски) ,колку ниви, колку добиток имал.... се’ е евидентирано со такви детаљи да дури и денешниот катастер може да им позавиди заедно со заводот за статистика- на исцрпните податоци особено во делот (наводно спорниот дел за гејците) Егејска Македонија.

а само уште ова би го додал- ДАЈ БОГ да им се оствари пророштвото на св.Козма и Пасиј Хиландарски - и за три месеци да ја осетат на своја кожа неправдата која ја направија и прават на Македонците- СЕ’ да им се врати ко бумеранг- децата да им ги отргнат од дома и од нив и да им ги испратат у незнајни правци - а со земјата да им завладеат турците и никојпат да не им дозволат да се вратат назад - а од останатите народи да бидат понижувани и негирани и да се бара од нив да сменат име, јазик ....
да БОГ да даде еден од нив да не остане - племе покварено
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
како кој гледа на стварите- за тебе се можеби глупости , но...
записите од турската администрација се од најголема корист за НАС.како напомена само: македонскиот народ нема обичај да запишува- (повеќе се усни преданија) ,арно ама денес знаеме за 500 години наназад кој на кое земјиште-имот живеел, колку деца имал- (колку машки, колку женски) ,колку ниви, колку добиток имал.... се’ е евидентирано со такви детаљи да дури и денешниот катастер може да им позавиди заедно со заводот за статистика- на исцрпните податоци особено во делот (наводно спорниот дел за гејците) Егејска Македонија.

а само уште ова би го додал- ДАЈ БОГ да им се оствари пророштвото на св.Козма и Пасиј Хиландарски - и за три месеци да ја осетат на своја кожа неправдата која ја направија и прават на Македонците- СЕ’ да им се врати ко бумеранг- децата да им ги отргнат од дома и од нив и да им ги испратат у незнајни правци - а со земјата да им завладеат турците и никојпат да не им дозволат да се вратат назад - а од останатите народи да бидат понижувани и негирани и да се бара од нив да сменат име, јазик ....
да БОГ да даде еден од нив да не остане - племе покварено
не ја негирав статистиката ...
но ти спомна модернизација ...

а грците нека им се исполни пророштвото ич не ги мислам ...
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Interesna tema ali ve gledam site ste ko popaleni majmuni na banana , svatete deka vojnata ne e ubavo nesto , kade i da izbie na balkanot ke se oseti i kaj nas i toa mnogu ke se oseti na ekonomski plan,a na smetka na toa nekoj na zapadot ili vo Izrael ke prima mnogu pari na konto vo nekoja banka .

A i pogore nekoj spomna loso z Turcija ?

Neprijatelot na mojot neprijatel e moj PRIJATEl i BTW ako se izgradat aerodromite , ako se napravat patistata od donacii na Turcija znaci ke treba da se zbratimime bez razlika na verite ( SITE SME ISTI NA BOGA ) i ne ja mesajte Turcija so islamizacija bidejki Turcija e daleku od takov radikalen islam , so doaganjeto na Mustafa Kemal vo Turcija se smenija tolku mnogu raboti sto i sam ne bev svesen koga gi citav zakonite koj se doneseni pod direktiva na samiot Kemal , a eden od niv e "DA SE SKINAT FEREDZINJATA OD GLAVITE NA ZENITE" e sea ti gledaj dali Turcija i Islamizacija odat zaedno , DA , moze odele ali toa bilo mnogu odamna ali sea se novi vreminja , zosto se pravi tolku losa slika za islamot ... jas sum Pravoslaven pa mene najubavo mi e koga ke sednam na masa so Musliman , tolku ubavo mi doagja na dusava , famava ja digaat evreite (MATER IM EBAM) od istok i EU , UN od zapadot .

Se plasite od muslimanstvoto a ?? Jas povekje se plasam od nova agresija na inkvizitorska evropa , e togas e strasno , znajte deka nema da znaete so e MIR so EU , NATO ...
A sto stanuva zbor za temava , mislam deka treba Grcive da baraat proska od nas , bidejki sve loso sto im se slucuva im se slucuva neslucajno ( PRAVI LOSO SO LOSO KE TI BIDE VRATENO ) , ( KOJ OD ORUZJE I VOJNA ZIVEE OD TOA I KE ZAGINE ) a znaeme Grcija kako postana drzava (po pat na VOJNA ) epa sega red e i od vojna da zgasne ali sepak treba da bara proska od nas a nie da izlezeme golemi i da im prostime .
Дечко, секоја чест на Ататурк, ама кога тој ги донесе законите, главниот аманет му беше АРМИЈАТА да го има главниот збор во Турција. Само АСКЕРОТ (АРМИЈАТА) може да ја задржи секуларноста. За жал пред неполн месец имаше референдум во Турција, предводен од АК Партиси на чело со Ердоган, и Уставот на Турција е сменет... повеќе војската го нема главниот збор, така да ТУРЦИЈА и ОФИЦИЈАЛНО Е ИСЛАМИСТИЧКА ЗЕМЈА. 60% од гласачите ја уназадија Турција.

ПС. Убо шо го спомна законот за забрана на фереџиња - Тој беше доведен во време на Ататурк, но денес во време на Ердоган еве една слика од Истанбулската населба Фатих.

muslim7292dpv5.jpg

За жал има многу луѓе кој не ја познават - ТУРЦИЈА РАЗБУЛЕНА.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ма нека се убијат ако сакаат боли ме патлјак...ја незнам и зошто толку се замарате со Грциве...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom