“ За три месеци ќе има војна во Грција ’’

Член од
6 јули 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Prvata kanalizacija ja stavile vo funkcija osmanlite vo saraevo taka da, sakam da kazam sekoja imperija koga dosla na vlas sigurno bila mnogu raziena pa stignala do tuka kako sega sto e amerika pa taka i osmanliskata imperija a toj kazuva kakva bila osmanliskata imperija posle 500 godini i kakva bila nejzinata tehnologija
OSMANLISKATA IMPERIJA BILA IMPERIJA KOJA VLADEELA NAJDOLGO SO SVETOT 5 VEKA
 
T

Torchyrus

Гостин
Prvata kanalizacija ja stavile vo funkcija osmanlite vo saraevo taka da, sakam da kazam sekoja imperija koga dosla na vlas sigurno bila mnogu raziena pa stignala do tuka kako sega sto e amerika pa taka i osmanliskata imperija a toj kazuva kakva bila osmanliskata imperija posle 500 godini i kakva bila nejzinata tehnologija
OSMANLISKATA IMPERIJA BILA IMPERIJA KOJA VLADEELA NAJDOLGO SO SVETOT 5 VEKA
И сеа за шо ме цитираше за овоа да ми го кажеш ?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Prvata kanalizacija ja stavile vo funkcija osmanlite vo saraevo taka da, sakam da kazam sekoja imperija koga dosla na vlas sigurno bila mnogu raziena pa stignala do tuka kako sega sto e amerika pa taka i osmanliskata imperija a toj kazuva kakva bila osmanliskata imperija posle 500 godini i kakva bila nejzinata tehnologija
OSMANLISKATA IMPERIJA BILA IMPERIJA KOJA VLADEELA NAJDOLGO SO SVETOT 5 VEKA
Правата канализација ја ставиле во употреба османлиите?Ме заебаваш?Или си 4-то одделение или си бегал од историја.
 
I

Iblis

Гостин
Prvata kanalizacija ja stavile vo funkcija osmanlite vo saraevo taka da, sakam da kazam sekoja imperija koga dosla na vlas sigurno bila mnogu raziena pa stignala do tuka kako sega sto e amerika pa taka i osmanliskata imperija a toj kazuva kakva bila osmanliskata imperija posle 500 godini i kakva bila nejzinata tehnologija
OSMANLISKATA IMPERIJA BILA IMPERIJA KOJA VLADEELA NAJDOLGO SO SVETOT 5 VEKA
LoL?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Нека се запалат ,нека одат у пм.Колку шо нив им е гајле за нас,толку и нас.
 
T

Tetro

Гостин
Ќе помине и цела година. Се заеба нешто со транспортот изгледа.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Ќе помине и цела година. Се заеба нешто со транспортот изгледа.
Грција на раб на граѓанска војна

во наредниве месеци ќе се соочат со политичка нестабилност, пораст на левиот и десен екстремизам, кој многу лесно може да прерасне во серија граѓански војни. Грција е држава што е најблиску до амбисот.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6712854383&id=9&prilog=0&setIzdanie=22598
--- надополнето: 15 септември 2012 во 14:16 ---
Нека се запалат ,нека одат у пм.Колку шо нив им е гајле за нас,толку и нас.
е да си ми жив и здрав(y)
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
135
Поени од реакции
99
Грција на раб на граѓанска војна

во наредниве месеци ќе се соочат со политичка нестабилност, пораст на левиот и десен екстремизам, кој многу лесно може да прерасне во серија граѓански војни. Грција е држава што е најблиску до амбисот.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6712854383&id=9&prilog=0&setIzdanie=22598
--- надополнето: 15 септември 2012 во 14:16 ---

е да си ми жив и здрав(y)
Ја уште чекам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom