Што читате во моментов? (со краток коментар)

С

Сатори

Гостин
1.Какви се нештата-Современ вовед во будизмот од Лама Оле Нидал
2.Таблета за шефот-Кен Блечард
3.Зошто мажите не слушаат-Барбара и Алан Пиз
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
3
Emma напиша:
Dan Brown, "Digital fortress"...Mi rekoa da ja procitam, pa da vidime...
Интересна на денбрауновски начин. ;)

Уште се мачам со „Дервиш и смрт“.
 

Sonce

Live your dreams
Член од
7 август 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
Mnogu retko citam ama eve sea ja zemav Tajnata na piramidite i mnogu e interesna.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Za Kogo Bijat Kambanite - Ernest Hemingvej (majka mi me tera da ja 4itam :) )
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
Emma напиша:
Dan Brown, "Digital fortress"...Mi rekoa da ja procitam, pa da vidime...
knigata e odlicna...ako si filmoman.
cudno e kako sve amerikancite go spasuvaat svetot.neli?:toe:
a preporaka: THE LAST DON od avtorot na THE GODFATHER --- MARIO PUZZO
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Buci напиша:
knigata e odlicna...ako si filmoman.
cudno e kako sve amerikancite go spasuvaat svetot.neli?:toe:
a preporaka: THE LAST DON od avtorot na THE GODFATHER --- MARIO PUZZO
Да бе, вчера гледав еден стар филм, кога ќе видам терористи Срби. Тоа кога војуваа у србија. Сеа ирачаните ќе им бидат. Пред тоа русите им беа, ќе ги прикажеа дебели грди... И на крајот ке дојде Роки во Виетнам ќе убие 100 војници и ќе победи Америка. Не да е Дежа Ву...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.314
Поени од реакции
5.022
Утре планирам да ја почнам "За кого бијат камбаните" од Ернест Хемингвеј :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom