Што сакаат (бараат) жените?

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Бате, имаш у школо некоја јака женска, и сеа прашуеш како да ја ќариш а ? : )))

А иначе, неам ја искуство со таквите, коа трчаат по пари и коли ...

Повеќе сум по скромните девојки, кои се искрени и чесни, и кои знаат да сакаат и да бидат сакани. :pipi:
oti mislis deka ima takvi ????
so tek na vreme ke svatat i cesnite oti moze da imaaat nesto sto nemale i "transformacija" odma !

Јас знам како да ќарам (почесто они мене) ;) Сакам да видам вие што мислите
opa ... bravo a nesakas nekogas radi raznobrazie ti "da karis" nekoja ????
ili ... onaka stom tie te bendisuvaat , ti da si bendisas nekoja / mislam znaes sto ti kazuvam ? primer sekogas koga da mi se "zakaci" nekoja ne mi e "ona vistinskoto" tuku da si ja zbrkam jas poveke ke mi bide interesna !

Штета што одма умот ве тера на пари, слава итн.
Јас сакам љубов, нежност, внимание...
bravo / do koga ???
ke zabelezis i samata
pozZ
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Dobro sonne mislis deka site devojki trcaat po pari koli i slicni raboti?
Edna rabota ke ti kazam ne me privlekuvaat mazi koi imaat pari me privlekuvaat mazi so ambicija! A toa e mnogu povazno! A i uste nesto mislam deka samo isfrustrirani mazi mislat deka site zeni se isti i deka ima takva transformacija kako sto kazuvas pogore. Pogledni podlaboko mozebi ke najdes nesto vo zenite!:smir:
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Овде одговара само оннаа сликата за машкиот мозок..ама ме мрзи да ја барам сега....ти само на едно мислат.....коа ке помислат на нешто дрго...тогаш можат и да забележат дека вистинските и јаки како шо викат они женски се оние кои сакат внимание, нежност, добар карактер....просто љубов..а не љубов = е*ање.....
п.с.не дека и сексот не е потребен во љубовта...... но приоритет имат и другите....сексот е даљ...ако така можеме да се изразиме....
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Ова прашање никој го нема одговорено,можеби и затоа што и самите незнаат што бараат(сакаат) (се мисли на нај атрактивните женски),дали е тоа атрактивност? пари? или пак слава? или сосема трето...??? Значи на кој начин мислите дека можете да и го свртите вниманието на една јака женска?
mislis deka zenskite neznaat sto sakaat, pa pozboruvaj so nekoe devojce na taa tema ili proispitaj se sebesi, neznaes kako da zavedis nekoja devojka ? pa bratce ne e se vo praite, kolite, lancite i slavata gi mnogu sto letaat po takvi raboti, ama za toa tie si imaat etiketa (poznati se po drugo ime).......
a kako bi i go svrtel vnimanieto na nekoja jaka picka, pa prvo treba malku da se izmeris i ti, ne samo da si fantaziras + zenate saka vnimanie, neznost, iznenaduvanja, romantika ...... i taka nataki
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
...и најверојатно колку што ќе посака така ??? абе баче за таквите има едно друго име ***** ти текнува кое ???

Јака женска не е женска која може да има секого т.е да си дозволи да се влече со секого, јака женска ти е девојка со одличен физички изглед и со здрава психа која не се дава лесно.... е сега незнам дали грешам душа со ова ама за мене тоа е јака женска.
јас јака женска не реков дека таа е " ??? абе баче за таквите има едно друго име ***** ти текнува кое ???" туку женска која не оди со секого и е ептен тешка .. и и се здосадило од лигушите секојдневно што ја бркаат и и досаѓаат .. бараат нешто несекојдневно,некој поразличен од другите;)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Dobro sonne mislis deka site devojki trcaat po pari koli i slicni raboti?
Edna rabota ke ti kazam ne me privlekuvaat mazi koi imaat pari me privlekuvaat mazi so ambicija! A toa e mnogu povazno! A i uste nesto mislam deka samo isfrustrirani mazi mislat deka site zeni se isti i deka ima takva transformacija kako sto kazuvas pogore. Pogledni podlaboko mozebi ke najdes nesto vo zenite!:smir:
ne ne ne ne !!!
ama :eek:ftopic: : znaci koga nekoj vrska propadnala " malata " veke izgubila sens za ljubov i vaka i taka ke go prodolzi zivotot ama bar da e dohodovno !

inace bravo za tebe ovoj odgovor me rastreperi i mi dade do znaenje deka ne se site isti / deka ima nekoi sto mislat poinaku
tocno e deka covek so vizija i ambicija e mn . posilen odosto onoj so pari
mala sala : a so amficiozni - sredstva ??? :) :pos2: me izraduva navistina

Овде одговара само оннаа сликата за машкиот мозок..ама ме мрзи да ја барам сега....ти само на едно мислат.....коа ке помислат на нешто дрго...тогаш можат и да забележат дека вистинските и јаки како шо викат они женски се оние кои сакат внимание, нежност, добар карактер....просто љубов..а не љубов = е*ање.....
п.с.не дека и сексот не е потребен во љубовта...... но приоритет имат и другите....сексот е даљ...ако така можеме да се изразиме....
znaci vaka : mazi bez zeni ne mozat zeni bez mazi ne mozat
ova ko prvo
vtoro bar da ima momenti na vzaimno sfakanje ( toa e ona sto ti go kaza )
a oti se obiduvas da vregas ??? ova so mozokot / malce sum delikaten na taa tema mazi - zeni :pos2:

pozZ
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
ne ne ne ne !!!
ama :eek:ftopic: : znaci koga nekoj vrska propadnala " malata " veke izgubila sens za ljubov i vaka i taka ke go prodolzi zivotot ama bar da e dohodovno !

inace bravo za tebe ovoj odgovor me rastreperi i mi dade do znaenje deka ne se site isti / deka ima nekoi sto mislat poinaku
tocno e deka covek so vizija i ambicija e mn . posilen odosto onoj so pari
mala sala : a so amficiozni - sredstva ??? :) :pos2: me izraduva navistina



So e dohodovno edna pijacka na izleguvanje? Toa e sponzrusa ti sto go opisuvas muabetot e za dobra zena.

Off topic: maz so so ambicija da pravi pari mislev :)
 
С

Сатори

Гостин
~*~

...и најверојатно колку што ќе посака така ??? абе баче за таквите има едно друго име ***** ти текнува кое ???

Јака женска не е женска која може да има секого т.е да си дозволи да се влече со секого, јака женска ти е девојка со одличен физички изглед и со здрава психа која не се дава лесно.... е сега незнам дали грешам душа со ова ама за мене тоа е јака женска.

Иииииииии да ти ибам балканскиот менталитет да ти ибам!!!
Ајде ќе бидеме сеЉани и ќе објаснуваме дека убавите девојки кои што можат да се ебаваат со кој сакаат се курви!!!

Да се влече со секого?
Да се влече?
Влечугите се влечат, не луѓето.
Плукам!

:luta:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Да ви кажам право на моменти не знаеме што сакаме!:toe:
Мислам дека сите потајно мечтаеме за перфектна љубов која за жал не постои!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Не зезај.
Жените сакаат да дојде човек (висок, низок, дебел, слаб, со зелена кожа, мехиканец) и едноставно да им одговори на најтајните мисли без ниеден нивен збор, да ги прочита ко селски буквари.
Е после откач од нејзе ц.

А има девојки на кои најкомплексни мисли им претставуваат потребите за возење у астон мартин.
За тие женски прашфаш афторе?
Па тогаш ти треба само инстинкт и самодоверба.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Луѓе, значи работата е дека типов сака да и` го сврти вниманието на некојаси јака типка, на некојаси тешко освоива женска. Нема општо правило и затоа и нема јасен одговор. Прво треба да ја познаваш типката, значи не можеш туку така да и` пријдеш, треба да знаеш што сака, зошто комплицирани се женските, некои сакаат мачо, некои сакаат софт, некои се палат само на изглед, некои ти го мерат мозокот уште при прв муабет, некои па ти го мерат џебот...
Значи, во секој случај, мораш да бидеш самоуверен, не смееш да дозволиш да види дека маваш глава у ѕид заради неа, значи само кул и сигурно, мораш да бидеш духовит, насмеан, да и` кажеш нешто оригинално, да вметнеш некој оригинален и искрен комплимент, е да, значи, искреноста пали, ако не, бар глуми дека си искрен...
Обично тие тешкоосвоивите и посакуваните се уморни од тоа сите да им се пуштаат и веќе секое пуштање им е ко клише. Биди оригинален, таинствен, и дозволи да расте нејзиниот копнеж, дури и по цена да треба да имаш поише трпение.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Епа, јас како претставничка на “јаките женски“ во Скопје, па и пошироко сум тотално офлимитс за некој кој не е сопственик на синџир хотели и ресторани и огромен плац на Водно, а да не правиме муабет доколку нема викендичка на Хаваите или некое друго ексклузивно место.
Потоа татко му мора да има дебели врски и многу пари за потребите на принцеза како мене да бидат задоволени и да има тип кој сите женски потајно ќе го посакуваат и ќе ми завидуваат кога со брзина од 120км на час ќе прелетам со Yamaha r6 покрај нив...
Мислам, duh...



Алоооооооооо, што ви е?!:uvo:
Овие не се нарекуваат “јаки женски“, туку спонзоруши, а на останатите, вклучувајќи ги и “јаките“ им е потребна љубов, внимание, почит...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Убаво има кажа Mawecko.Стварно не ми е јасно како може некоја спозоруша да се сматра како "јака" женска?Тоа ти е девојка со плиток памет која не ја интересира ништо друго во животот освен да отиде денес на шопинг(најнормално со парите на типот) и да пие кафе(најнормално со друг тип).Колку што знам авторот на темата рече дека јаки се тие девојки што можат да имаат кого сакаат.Епа тие се вакви како што ти опишав.А ако некого го привлече ваква би мо посакала дебела сметка во банка.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Убаво има кажа Mawecko.Стварно не ми е јасно како може некоја спозоруша да се сматра како "јака" женска?Тоа ти е девојка со плиток памет која не ја интересира ништо друго во животот освен да отиде денес на шопинг(најнормално со парите на типот) и да пие кафе(најнормално со друг тип).Колку што знам авторот на темата рече дека јаки се тие девојки што можат да имаат кого сакаат.Епа тие се вакви како што ти опишав.А ако некого го привлече ваква би мо посакала дебела сметка во банка.
:eek:ftopic:Чисто процедурално, не се сите спонзоруши плиткоумни. Постојат девојки кои во недостаток на други извори на средства, се принудени да најдат спонзор за да го завршат образованието. Дали ова е оправдано или не.. другпат ќе спориме.
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
znaci vaka : mazi bez zeni ne mozat zeni bez mazi ne mozat
ova ko prvo
vtoro bar da ima momenti na vzaimno sfakanje ( toa e ona sto ti go kaza )
a oti se obiduvas da vregas ??? ova so mozokot / malce sum delikaten na taa tema mazi - zeni :pos2:

pozZ

Се согласувам!!!
Тоа е темел на врската...да се разбираш еден со друг...сфати како сакаш иако друго пишав
Никаде никого не сум навредила ни пак имам намера..дискутираме...
Твој проблем ако си деликатен на темата....а пошо си многу радознал...еве ке се потрудам да ја најдам сликата....па да видиш дека немам намера да навредувам...ако е така тогаш сите шо мислат дека жените сакат само богати момци...не навредуват нас жените....темата и коментарите ме асоцираа на сликата...т.е.детски истории само на едно да мислат...иако реалноста е друга....има и паметни момци...романтични....ки знаат да сакат.....биди ми поздравен и ако мислиш дека сум те навредила еве се извинувам...иако сметам дека не направив ништо конкретно...и мислам дека не сум те цитирала.....така да...:helou:
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom