Што правите кога сте сами дома?

Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Многу често сум сам дома, али не преферирам да останувам дома, излегувам на кафе, шетам.. а доколку се решам да останам, пред компјутер или тв.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
Когај сум сам дома ја викам девојката на гости или некоја комшивка ако е при рака!:pos2:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
кога сум сама дома најчесто си викам дрштво и си правиме добра забава.....закон:vozbud:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Секогаш различно, иако во последно време (поради лични демони) сакам дма да сум што помалку.
Но до пред некое време дома ми беше светилиште, се правев и буквално уживав во секој момент од самотијата.:)
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Pa ne pravam nisto posebno. Koga sakam nesto da pravam, go pravam toa bez razlika dali sum sama ili ne.
Edinstvena prednost e sto koga sum sama mozam ete taka da sedam opustena, vo tisina i da si gi slusam sopstvenite misli.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Учам.
Ама во последно време тоа го правам постојано, кога сум и кога не сум сама.
Тешки времиња дојдоа :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Коа сум сам дома ме боли глаа у пм. Абе шо малер. Викендов сам бев и после ракомет ме уби глаата ебате беља....
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Нишо посебно седам на компјутер без никој да не ми преречи или пак гледам ТВ. И ако ми е ужасно досадно легнувам да спијам
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
пошо мнооооооооогу ретко сум сама дома ужвам. најчесто викам 5 другарки, пиеме кафе, озборуваме......:wink:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Кога сум сам дома многу ми е досадно,најчесто пуштам некој добар филм да гледам.Повеќе сакам да е дома сестра ми да има со кој да се карам ..
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Да досадно е ама некогаш и сакам да сум сам дома.Едноставно си кулирам..:)
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Секогаш кога сум сама дома се чуствувам најубаво, претежно гледам филмови и уживам...еве имав можност две недели да бидам дома сама, често седевме со душтвото кај мене и се забавувавме:vozbud:
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Кога сум сама дома ми е најубаво...пуштам најгласно музика, викам друштво, си глеам некој филм или пак си свирам на гитара...важно секат ми е интересно...:):):)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
Najubavo mi e koa sum sama doma...si pustam muzika go vikam grustvoto kaj mene i se zurkame si pominuam najubavo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom