Што правите кога се чувствувате осамени?

Член од
4 јуни 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
zivotot e premnogu ubav za de se custvuvas osamen i srekata e nezamenliva rabota za osamenosta
 
Член од
2 јуни 2013
Мислења
83
Поени од реакции
42
Седам на computer , Слушам музиче,одам на instagram,facebook,twitter И тоа :D
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
A ti morase da klajs nesto so :drk:???Znaci nekoj e zenso i nema za da go :drk: ok i imas druga tema za drk**e ok....
tuka zborame so da prajme koke sme osameni...Inace za ona so kniga,filmce si vo pravo..
BEZ NAVREDA SAMO GO KAZAV SVOETO MISLENJE
a ona so dr**j ti e bezobrazno za ovaa tema
IZVINI AKO ME SVATI POGRESNO AMA SE NADEVAM KE ME RAZBERES :)
Одамна на форумов умреа спојлерите за перверзност. Ако си женско онда значи дека не можеш да мастурбираш? Сепак фала за критиката
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Слушам музика, јадам, си играм со кучето :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.424
Поени од реакции
9.329
Не верувам дека нема некој што на моменти барем не го мачат такви мисли, посебно во ова време на триста ми ти технологии каде и да имаш цела држава пријатели ќе си бидеш осамен, пошто и да се до тебе, луѓево не се присутни.
Искочил не за муабет, за да се тагне...
Дошол на кафе не за муабет, не за тебе, да ти седне на комп.
И ајде после не биди осамен : )
Јас, кога ме мачат такви мисли најчесто си гледам ID. (investigation discovery) па кога ги гледам судбините на луѓето, заборавам и на осаменост и на се...
Значи какви не приказни извајал животот. Какви лоши и трагични судбини....
И така ми станува срам што мислам глупости во споредба со нив : )
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Да го еб.м лошо е ептен. Али палам колата мавам еден круг низ град, барам некое кафуле настрана од све, ќе нарачам или коњаче или кафенце убо и кулирам. Одново и одново реализирам за се. После тоа земам торбицата и опремата и терам во сала да се испукам така убаво на вреќа. It work's !
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
колку ни е само досаден вај живот... читам што е пишувано на другите страни сите осаменоста ја решават на фацебоок, читале книги, инстаграм ... Големо чудо шо направиле 30 мин ви биле интересни и после па истата песна .... како живеале лугето (децата) порано без фацебоок немало се пари живеале сиромашен живот без лицемерие и па биле срекни со друштво женски знајале да си ја направат интересната, ние се имаме на крај па осамени...
Мој совет за да ја победете осаменоста е :
најдете си некое друштво шо ке ви одговара кафе навам натам по цел ден
фацебоок ке користете помалце
ке си најдете дечко девојка и ке го поминете цел ден убаво интересно
НАЈВАЖНО ОД СЕ КОА КЕ СЕ СОБЕРЕТЕ НЕКАДЕ ТЕЛЕФОНИТЕ НА СИТЕ НА ЕДЕН КРАЈ И ПРАВЕТЕ СИ ЈА ИНТЕРЕСНАТА ПОЗЗ
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MIL

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
колку ни е само досаден вај живот... читам што е пишувано на другите страни сите осаменоста ја решават на фацебоок, читале книги, инстаграм ... Големо чудо шо направиле 30 мин ви биле интересни и после па истата песна .... како живеале лугето (децата) порано без фацебоок немало се пари живеале сиромашен живот без лицемерие и па биле срекни со друштво женски знајале да си ја направат интересната, ние се имаме на крај па осамени...
Мој совет за да ја победете осаменоста е :
најдете си некое друштво шо ке ви одговара кафе навам натам по цел ден
фацебоок ке користете помалце
ке си најдете дечко девојка и ке го поминете цел ден убаво интересно
НАЈВАЖНО ОД СЕ КОА КЕ СЕ СОБЕРЕТЕ НЕКАДЕ ТЕЛЕФОНИТЕ НА СИТЕ НА ЕДЕН КРАЈ И ПРАВЕТЕ СИ ЈА ИНТЕРЕСНАТА ПОЗЗ
А си одбрал таков ник.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
никот е со добронамерни цели ако на некој му е потребна помош да му помогнам позз


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
За на некој да му помогнеш треба долго да седиш на телефон за да го знаеш. Плус и во моментов од телефон пишуваш. Иронија :)
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
За на некој да му помогнеш треба долго да седиш на телефон за да го знаеш. Плус и во моментов од телефон пишуваш. Иронија :)
тоа знаење го стекнувам од потреба прво средувам го мојо телефон а после тоа знаење го пренесувам на други... подобро нешто да правам што ке ми биде корисно одколку да дремам цел ден на фб ... 1 саат читање на форум у дено ништо не ми значе имам време за се друго што сакам да го правам ... Точно уклучен сум од телефоно бидејки одма ми стигне нотификација дека некој ми пишал а на пц не користам тапаталк


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MIL
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Зимам ладно пиво и наздравувам со себеси...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom