Што правите кога се чувствувате осамени?

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
па периодов како што ми е....далеку од се и од сите блиски......еве овде дремам, се лечам со кајгана :icon_lol: или на воздух еден круг ќе свртиш и готово
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
.... Јас ја прскам перницата со парфемот на некој бивши, и после ја гушкам. Не знам за вас :cautious: ...
Waaa, најубаво.(y)

Онтопик: Прифаќам искачања кои не сум ги планирала во мојот busy and/or sick schedule.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
целиот стан го претварам во подиум, јас (конечно) "знам" да шизам, пуштам музика и се дерам на цел глас (дур си мислам дека пеам).
греота комшиите...
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
320
Гледам Сексот и градот и менувам нешто во секојдневието, нова навика, нов стремеж, хоби.. Вртам добропознат број и отепувам полсат на телефон со најдобрата другарка. Секад, ама секад помагало.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Се дружам...Вртам телефони или искачам ако не е прекасно.....И заглавуваме со муабети ....Така секогаш ќе ти биде боље.....тоа е најлесно бар....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.762
Поени од реакции
14.027
Тепам време со некоја серија или филм, а потоа продужуем со музика.
 
M

MIL

Гостин
Retko mozam da se najdam sam I da mi e dosadno sve neso sum u frki ali frki - frki ... mene I neznam da mi e dosadno , mene moze luge da mi se dosadni a da mi e dosadno da neam so da praam skoro nikad...:)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Гледам ногомет,LOST,Topgear,порничи итн.
 
Член од
23 декември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Си цитирам реплика од „Zero Theorem“ на глас која вели „I am alone, but not lonely“ eдно 34 пати, после размислувам оти Cyreno се замарал со големиот нос и на крај ги гледам сите голови на Роби Фаулер. No more lonely.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom