Што пиете рано наутро?

Член од
13 август 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
sto najprvo piete od koga ke stanete,eve jas najprvo pijam neskafe,a vie?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ја сум неуравнотежена особа (губам равнотежа) и сабајле одма прво стегам една ракија пошто ме занесва на лево, за да се подиспрам али пошто не можам точно да измерам колку ми треба обично после ме трга на десна страна па мавам уше една ракија да се избалансирам попрецизно, па после си нивелирам во правец значи или ме влечи нанапред или наназад па мавам уше 2-3 ракии да се стабилизирам во сите оски и после веќе можам да стојам стабилно.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Вода од фрижидер пијам многу онака да се разладам
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
кафе :pipi: , еве сега го допивам мхмх..не е рано на сабајле ама сега станав :pos:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Прво вода , а потоа следува и кафето кое воедно го пијам цел ден :pos:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
млеко:pos2: се шалам кафе и студена вода или сок зависи што че начекам во фрижидер
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Сок од Портокал или вода. Зависи од нивниот ред во фрижидерот:).
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
кафе па потоа чаша млеко :toe:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Кафе обавезно и сок само да не е густ зашто сум многу жедна сабајле:helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Eдна молба, за кој ќе прочита тука... кој нема да прочита, кога ќе ја донесеме како резолуција, ќе мора :pos:

Значи, Кајгана е форум за дискусии во мрежата. Не е агенција за анкетирање на граѓани, нити регионален центар за статистика - кон што целам: Еве на пример, оваа тема се вика - Што пиете рано наутро?

Не ми значи многу ако го прочитам постот на Геџа (на пример, зш знам дек нема да се наљутит :smir:) кој цел и целовит вика: Кафе. Четири букви..... Дискусија до јаја. :)

Ајде малку напор омладинци и омладинки.... опишете едно утро после пијанка, на пример. Јас при такви моменти се будам рано, значи кратко спијам бидејќи дехидрирам и со зомби-ходање се влечкам до фрижидер да барам јогурт (се друго ми е со пелинаст вкус). Можам и литро јогурт да смачкам за пола минута, колку да дојдам на себе... Иначе обично, доколку милата ми мајка станала пар минути пред мене и спремила некој свеж овошен коктел (бидејќи сака да живеам 147 години, како Џек Ла Лејн) пристапувам кон омилената утринска дисциплина (после драпање мадиња и утрински прдеж) "Ѕверење во фрижидер со 5 рафтови". Обично шарам, барајќи некој сокич (шо понешеќерест, тоа поубав). Ако има некој оринџ со пулпа - феноменоменално. Ако не, се ќе заврши работа.

Е сега, ако си во небрано и мора да бираш меѓу стара жолта, блага бела или вода отчешма... типувам на вода. Освен, ако пастата за заби не ти е потрошена. Ако е потрошена пастат, логично е да ти фали калциум во организмот, коските да одат кон рахитична состојба и да се губи рамнотежата... Токму затоа Лет 3 зема нектарина наутро - и тоа е сосема оправдано и медицински коректно.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вода едно пола литар, или ако ми останало Пепси у фрижидер, и тоа иде јабана. Онака на гладно и жедно срце, мраз ладна вода. Мераци :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom