Што научивте од последната врска во која бевте?

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
од последната врска научив дека , со таткото на девојката не се опивајте зашто ке се жените пред време.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Од една предходна врска научив дека разводот е забава за целото семејство :) И дека секоја болка во животот се лечи со доволно количество на алкохол , жени и играње на игри ( моја препорака е FPS некое ) :kesa:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Да не се залетувам премногу и дека се треба да биде спонтано а не да си ги планирам работите пред време зошто може многу да се заебам
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Со личноста бевме доста време заедно и премногу ми значи .
Тој ме научи да сакам, да знам да покажувам чуства , ме научи дека и животот може да биде и сурок за многу нешта. Ме научи да се борам за тоа што сакам и да сум издржлива и храбра за многу нешта.
Научив дека треба да го живеам моментот за да можам да бидам среќна.
Затоа Фала му на него .. Што колку толку ми го изгради мојот карактер и ми покажа дека можам да бидам среќна, а што е и најважно ВЕЌЕ ЗНАМ ШТО Е ТОА ЉУБОВ !!!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
дека секогаш треба да се бориш до крај за она што ти значи и што знаеш дека му значиш...нема поголема идиотка и поголема пизда за тие работи од мене...алал да ми е! никогаш поќе нема да сакам и нема да ме сакат како него и си го заслужив ова..од страв не знаев ни да му ги покажам чуствата како шо треба...:zid: :( :(
 
Член од
29 март 2009
Мислења
110
Поени од реакции
1
Научив да не се надевам премногу затоа што на крајот секогаш останувам разочарана. Да не му верувам на секој кој вели дека ме сака освен ако тоа не го и докаже. Да се борам за тоа што ЈАС го сакам, а не да правам се за него. И да не се плашам дека ќе останам сама зошто поубаво е тоа отколку да сум со некој како него.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Vo:uvo: poslednata vrska nauciv deka devojka mi e BI.:nesum::vozbud:

I uste ensot jas nauciv. Deka nekoi zenite mnogu lazat.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.623
Поени од реакции
18.096
Научив дека не е добро претерано приврзување со жена.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Се што знам за мене во однос со машкиот пол сега,е резултат на таа последна врска.ако не се брои таа во која сум сега.порано бев многу наивна и глупава и дозволував да ме искористат.а сега учам да го контролирам тоа,кога веќе знам дека ми смета,барам начин да го сменам.иако најнегативно искуство во мојот зивот,сепак многу ми помогна и ме смени.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Што научив?

Целата се вложив во таа врска, буквално се што имав и на крај останав без ништо. Не го обвинувам него, не обвинувам никого. Сакав еднаш и никогаш повеќе. Не сакам пак да се изгорам. Лошо е да сакаш и да мислиш дека те сакаат. Како малите деца што се лажат со чоколатце, така и јас млада тинејџерка се излажа на безрезервна љубов. Бла, бла, бла, бла! Лаги, лаги и исклучиво САМО ЛАГИ И ФИЛМОВИ!

Научив и со сигурност можам да изрежирам една шпанска серија! Јас и тој бевме баш тоа – шпанска серија.

Научив да не се трошам, да не им се предавам и да не им верувам безрезервно на луѓето, барем не сега.

Научив да бидам лоша! Научив да се чувам, и тоа на најгадниот начин – да бидам чудовиште без чувства и да газам се пред себе. Катастрофа...
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Научив дека врската не треба да биде навика и дека премногу љубомора ја расипува врската. Убаво е да поставуваш прашања за да знае дека те интересира но без претерување и без мачо сцени :D .
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
9
хах научив и сватив дека некои луѓе едноставно никад не растат си остануваат деца па макар и да имаат 18 полни години се однесуваат и бетер од прваче :S :S и научив дека не е толку важен изгледот колку што е картактерот (не дека треба да го занемарине но сепак ОБРНЕТЕ ДОВОЛНО ВНИМАНИЕ НА КАРАКТЕРОТ)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Дека мажите се од марс, а жените од венера...уствари не, тоа од една книга за стереотипи и глупи генерализации го научив.

Од врската...Па, нешто у стилу на: Престани со таа шема/ Малку даваш, многу земаш/ итд... т.е:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom