Што може да направи една жена курва?

Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
А секој човек, било со кур меѓу нозе или не, си игра емоционално со другиот...така да, пак сите се курви, особено жените.
:icon_lol:

Bas taka ... da zakljucime temava ...

kurva e karakterna osobina od oba pola i nema veze so sex i pari
 
O

Out Boy

Гостин
Според мое мислење, тоа ти е лице (маЖко/женЦко) кое не е способно за емоционална врска, и не го интересира ништо друго освен задоволување на сексуалните нагони, дали за една вечер, месец, два (подолго од тоа со еден партнер -тешко). Ако веќе и ситуираноста на другиот игра улога тука, е тогаш збориме за спонзоруш/а, а пари на рака по секој секс, тоа е веќе проституција.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
А секој човек, било со кур меѓу нозе или не, си игра емоционално со другиот...така да, пак сите се курви, особено жените.
:icon_lol:
Нема врска јас не го правам тоа, мислам не злонамерно како што ти го опишуваш.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Нема врска јас не го правам тоа, мислам не злонамерно како што ти го опишуваш.
Свесно или потсвесно СЕКОЈ од нас го прави тоа.
А, дали е намерно или ненамерно, стануе небитно, поради резултатот кој вака или онака е емотивна манипулација.

Значи пак, ако идеме по вашите етикетирања, сите сме курви свесно или потсвесно:back:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Свесно или потсвесно СЕКОЈ од нас го прави тоа.
А, дали е намерно или ненамерно, стануе небитно, поради резултатот кој вака или онака е емотивна манипулација.

Значи пак, ако идеме по вашите етикетирања, сите сме курви свесно или потсвесно:back:
Немој сега ко народната изрека која што не е вистинита: Сите жени се курви, мамо и ти си курва. :nesum:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Ма bad. OK, го знаеш мојот став. Пари. Ако наплаќа - курва.
Друго се' е претерано.
Da, toa treba da e taka...poimot kurva sekogas sum go vrzuval za materijalni-fiskalni seksualni dejnosti...
Iako ima varijacii na ovaa tema...nekoi go koristat seksot za uceni,pritisok i drugi anti-seksualni motivi...

a samiot poim kurvinski e slicen so onoj pederski kade vo osnova ne e seksualnata konotacija tuku nekoi drugi karakteristiki...na primer za politicarite se koristat poimite pederski i kurvinski...sto jasno ja dolovuva sustinata na vakvite poimi...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
курвите мислат сите се курви, поштените мислат сите се поштени затоа се заебуваат!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Значи пак, ако идеме по вашите етикетирања, сите сме курви свесно или потсвесно:back:
Зошто сите? Тој што наплаќа услуги е курва, јас не наплаќам. :toe:


А за ова прашање
Што може да направи една жена курва?
Може многу нешто да направи, до девет мераци :wink:, чуда од Аладиновата ламба.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
za maskite kurva e nekoja sto nejke da im dada a tracovite velat deka davala.. ili pak nekoja extra tipka kopja gi zaebala do v koska ili im dala korpa ili kontinjer ili pak gi otkacila pa sega baraat nacin da i vratat

oblekata za mene nema vrska...
ponashanje.. si kazav.. dokolku se ulizuva na nekoj sto e moj u dadeniot moment (a moze i podocna:) )
seks: ma neka si legnuva koj so kogo saka.. nejzin problem... dodeka ne e so nekoj sto e so mene...

mnoгу шовинистичка тема.
Се согласувам со тикви4ка.
Секој си живее според својата волја и кеиф. И не е наша работа да ги оценуваме или етикетираме луѓето.
Дури безвезе ми е и да пишам нешто на темава.....не дека ме тера некој
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Вие жените така гледате, дека е навредливо и етикеција. Али и вол, стока, говедо...за машко исто е етикета. Не сме ни вол ни говедо.
Ова се наши погрдни зборови, фолклор. греота е сите да ги избришеме.
Често се лепат етикети, ништо невообичаено, не живееме во Финска за да ги избегнуваме овие етикетирања.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Вие жените така гледате, дека е навредливо и етикеција. Али и вол, стока, говедо...за машко исто е етикета. Не сме ни вол ни говедо.
Ова се наши погрдни зборови, фолклор. греота е сите да ги избришеме.
Често се лепат етикети, ништо невообичаено, не живееме во Финска за да ги избегнуваме овие етикетирања.
bas taka,da prosetame po drugite temi pa da vidime,masko so dolga kosa = peder,depilirano masko pa = na peder,vnimava na svojot izgled-= na peder i sl.
poveke si imaat maka maskite so etikiranje na nivnata licnost otkolku zenite.
-tuku nastrana toa.jas ne mislam deka nesto ja pravi zenata kurva(osven ako toa ne i e profesija),i najiskreno ne ni se zamaram so toa,za mene edinstveno nekoja osoba moze da bide lesna devojka,koja sekoj moze da ja ima. :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Хм, да. И покрај тоа што го пишав погоре, немам ниеднаш некому (на некоја) речено ваков збор -курва. Дали е или не е, не е моја работа, дали така заработува или има друг интерес, мене не ме занима. Ниту пак истражувам која како, со кого...има поинтересни работи низ животот.
Чисто погоре го спомнав богатството на нашиот јазик кое не смееме да го запоставиме :)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Што може да направи една жена курва?

Мислам дека тоа го може ЕДЕН маж.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Што може да направи една жена курва?

Мислам дека тоа го може ЕДЕН маж.
Решено е прашањето!Точен одговор:
Тоа го може само маж.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom