Што може да ви го расипе денот?

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Искрено ако почне да врне..
 
M

M del Mar

Гостин
хммм...кога некој (деген) многу ми мрчи и тоа уште рано сабајле у 7:45, кога некој ми прави тапа муабети кои немаат никаква цел, кога некој не знае да се насмее на некоја шала и кога сфаќа се сериозно...и уште многу работи
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Дожд, идиоти и песимисти кој уште нерасонети ласкаат нешто безвезе I HATE THAT :pusk:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
дефинитвно On.Net...не денот...неделава..месецов..туку животот ми го уништи..
педеришта :H:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Болест, или болка во забот, главата, стомакот:tapp:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Секретарката самонаречена „шеф на канцеларија“(а сама е у канцеларија).
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Нешто шо не ми е по желба(тееест)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.387
Поени од реакции
25.166
Ништо надвор од мене не може да ми го расипе денот. Едино ако сам си го расипам. Ако денес сум океј, ништо нема да ми смета да го догурам денот така како шо сум станал. Ама пак ак станам на лева нога, и мала ситница може да ми го расипе, а тоа е лошо. Има исклучоци, кога ќе станиш на лева нога, ама после некој да те наместит на десна. А тоа зависи од други, а чим зависи, да ти се посерам во денот.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ништо надвор од мене не може да ми го расипе денот. Едино ако сам си го расипам. Ако денес сум океј, ништо нема да ми смета да го догурам денот така како шо сум станал. Ама пак ак станам на лева нога, и мала ситница може да ми го расипе, а тоа е лошо. Има исклучоци, кога ќе станиш на лева нога, ама после некој да те наместит на десна. А тоа зависи од други, а чим зависи, да ти се посерам во денот.
И мене истово.:)

Ептен мразам некоја работа или нешто да ми зависи од друг,а пак уште и ако ме држи во неизвесност-апла безвеза ден.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Зависи од која гледна точка се гледа.На пример ако сум планирал сончево време,а се расипе тоа не ми претставува проблем.Ако сум имал намера негде да идам ќе отидам без разлика на времето.
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
се` зависи од менталната состојба...ако си на тапа место психички, физички и емоционално, тогаш све може да ти го расипе денот...а ако е обратно тогаш ништо неможе да ти го расипе
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
КО ке немат родео меко в продавница , нема кафе дома , да ми е досадно како цело ми го уништува денот .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom