Што мислите за транс музиката?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Добра е... Само што неможеш да си ја свиркаш по пат кога одеш некаде:wink:
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
zakon muzika, еден од мојте омилени жанрови.дава енергија, ногу експлозивна ,одлична за на dancefloor.a i kaj nas e баеѓи раширена, транс журки се случуват скоро секоја недела, топ имиња од psy trance сцената ни идат.trold, paranormal atack,talamaska, infected mushroom,,мераци
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
За мене е тупење у место.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
...Море тема...
:tapp:

Напишете...БАРЕМ нешто...немора многу!

Транс...има МНОГУ подграноци...и само некои од нив ми се допаѓаат...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Mesaja напиша:
За мене е тупење у место.
Абе добро сеа.... За секој различно. За тебе е транс, за некој е турбо, за трет рап. Во секој случај треба да се почитува се она што е некакво културно наследство.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Меѓу другото слушам и транс не е лоша музиката :helou:
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
музиката е топ али 90 посто од фановите на оваа музика се зависници од разни психотропни супстанциии...повекјето што идат на транс журките идат за да се издрогираат,односно да уживаат во музиката...
еј има многу да се збори за трансот...са добрата страна и лошата страна на трансот
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
TRANCE RULEZZZZ :)
со транс-поточно psy сум уште од 8мо одд, т.е. веке 9 години и тешко дека ке се сменам. Едвај чекам да дојдат следниве журки...
Бај Д Веј- КОНЕЧНО Azax Syndrome избаци албум Evolution!!
Ако имате прилика - check it out :vozbud:
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
MaRiNa`Oh напиша:
е да лугјето што не се обиделе да ја сватат музикава...нормална појава е кај нив да мислат дека е тупење мозок
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
transot spored mene ne e muzika,samo mrdas so glaa i tolku...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Како Што трансот може да те извози и ижурка не знам која др. музика може да го стори тоа....
едноставно треба да се препуштиш и да уживаш во неа...да дозволиш да те вози и вози и вози....:vozbud:
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
DBG напиша:
музиката е топ али 90 посто од фановите на оваа музика се зависници од разни психотропни супстанциии...повекјето што идат на транс журките идат за да се издрогираат,односно да уживаат во музиката...
еј има многу да се збори за трансот...са добрата страна и лошата страна на трансот
Tocno.. tocno! Ali ima tezok trance, pa nemoze da se izdrzi dolgo vreme do zvucnici bez droga (na zhurka) inache i mene mi se svigja kako muzika. Abe sekoja muzika e ubava na nekoj nachin! Osven Turbo Folk.. posto toa NE E muzika..
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
не гледам ништо интересно во музикава:toe:
тупење мозок само:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom