Што мислите за Жан Митрев?

Ambasadorka.G

Poliglota
Член од
20 јуни 2009
Мислења
56
Поени од реакции
14
"Nepoznat" ochigledno nikoj ne se soglasuva so tebe. Zan Mitrev e toj koj shto e i se postignal blagodarenie na samiot sebe.spasil mnogu zivoti. toa e fakt.
i toa shto rekol "ushte ne e dojdeno vremeto drugite da rabotat za mene " grshno si svatil.so toa misleshe deka toj gi izvrshuva operaciite zasto seushte nema koj da go zameni ,vo toj smisol,toj go izvrshuva pogolemiot del od rabotata.
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Гладиус, Платон во почетокот склучил договор со некаков универзитет во Украина да држи образование на дистанција (преку интернет), после тоа, издавал дипломи на локални бизнисмени за 2000 долари. Човекот којшто ја отворил бил порано декан на државниот унивезитет во Благоевград, но од таму е суспендиран и нападен од работа поради нејасни причини, но со сигурност матни.
Поради тоа што го прекршил законот, издавал дипломи без да одат на факултет со Украинска акредитација (а во Бугарија за да постои факултет/унив мора да биде акредитиран во Бугарија, во спроривно е илегален и се казнува).
Па поради тоа, истиот господин беше потрчкан од јавното обвинителство, и поради тоа го раскина договорот со Украинскиот унив. и се преорјентира фирмата во друго:
Во информативна агенција (нешто како вести, како академија за оние што ќе си платат и слично), освен тоа има на неколку места и огласи дека изработуваат и доставуваат мебели за канцеларии и домови. Со други зборови, фирмата е ДОО (дуќан, трговско друштво) - што може да работи што сака, но не и образовна/академска дејност.

А ФОН може да користи и учебници од Кина од Г-дин Џинг Џо Њи Љу - никој тоа не му го забранил
А веб страната што ми ја даде...не е "светската академија платон" и не е никако поврзана со неа и е сместена во Стара Загора, освен тоа е проект од 2004 година што нема врска со образование, и вероватно проектот веќе е завршен
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Океј извини. Да знаев дека толку добро си запознаен со сè што направил, прави и ќе прави Жан, немаше да те разубедувам. Моја грешка.
 
Член од
10 август 2010
Мислења
66
Поени од реакции
33
Почитуван колега...секако мислев на форумски нели...
Читајќи те досега и овде..дефинитивно ...ти си имаш голем проблем на душичката...и е ....локализиран (од мене) во две точки:
1. Повреденото-ти твое ЕГО..!
2.Локацијата...погрешна (на форумов се мисли) ...каде што се обидуваш да си го залечиш ...сопственото и (чинам) многу повредено его?
пс
Никој (па ни колегата ти Жан) не е Пророк во својата земја..
:tapp:
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Почитуван колега...секако мислев на форумски нели...
Читајќи те досега и овде..дефинитивно ...ти си имаш голем проблем на душичката...и е ....локализиран (од мене) во две точки:
1. Повреденото-ти твое ЕГО..!
2.Локацијата...погрешна (на форумов се мисли) ...каде што се обидуваш да си го залечиш ...сопственото и (чинам) многу повредено его?
пс
Никој (па ни колегата ти Жан) не е Пророк во својата земја..
Човечката простотија нема крај, а исто така и твојата :tapp:
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
Академик е највисоката титула што постои во светот, и луѓето кои ја носат, стварно оставиле трага во научната историја за 1000-ници години нанапред. Проблемот е што нему не му припаѓа, бидејќи горенаведената академија всушност и не постои, или е фирма за мебели. Тоа е порблемот. Доколку беше академик на БАН (Бугарската Академија на Науките), тогаш немаше ништо друго да ме интересира! Тој ќе беше бр.1 за мене, така како што Акад. Чирков е! И поради тоа ќе се оперирам во Софија/Германија кај Акад. Чирков, а не кај "Акад." Митрев (на Платон академијата за производство и доставка на мебел).
Тебе ти припаѓа? Оди и ти биди академик таму во таа институција кога така давале. Разбирам човек да е љубоморен и да му е криво ама претеруваш...
Остајте го човекот на раат, доволно има напраено... Дај кажете ги своите успеси и постигнувања, или полесно е вака? Кога со вашите постигнувања не сте успеале да го надминете, полесната опција е да го деградирате.
Мислењата на претходните страни доволно зборуваат.

Абре македонче.
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Тебе ти припаѓа? Оди и ти биди академик таму во таа институција кога така давале. Разбирам човек да е љубоморен и да му е криво ама претеруваш...
Остајте го човекот на раат, доволно има напраено... Дај кажете ги своите успеси и постигнувања, или полесно е вака? Кога со вашите постигнувања не сте успеале да го надминете, полесната опција е да го деградирате.
Мислењата на претходните страни доволно зборуваат.

Абре македонче.
На тебе нема што да ти одговорам, гледајќи го фактот дека имаш колички што возат под тоа proud to be Macedonian. само...From the 1st of September go back to school :kesa:

//И секој што ќе ми се обратува и навредува од сега на таму да не очекува одговор од мене. Не ми е на ниво.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Докторе,некако многу вишок време имаш да седиш на форумов...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На плажа сум модераторке трасирај ме :pipi: ...нели лето...одмори....
па од септември на работа :helou:

Чим и на плажа си со залепена фаца за мониторот,имаш исполнет живот докторе.
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Чим и на плажа си со залепена фаца за мониторот,имаш исполнет живот докторе.
Па за сега имам се што ми треба....компјутер, жена, работа....уште деца немам ама на твои години план ми е да имам...
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
На тебе нема што да ти одговорам, гледајќи го фактот дека имаш колички што возат под тоа proud to be Macedonian. само...From the 1st of the September go back to school :kesa:

//И секој што ќе ми се обратува и навредува од сега на таму да не очекува одговор од мене. Не ми е на ниво.
Имам 22 год. Завршив факултет со највисоки оцени, во средно бев со најголем успех, имам учествувано на државни и меѓународни натпревари каде сум освојувал награди и признанија. За моите години имам многу постигнато и сум задоволен со тоа. Горд сум што сум македонец. За разлика од тебе, јас не омаловажувам никого криејќи се како непознат.

Тоа што ти не си успеал во животот не е мој проблем и нема да навлегувам во дебати за тоа. Се гледа од месечина дека си исфрустриран, револтиран, ама што да ти правиме ние овде на форумот. На училиште можеш да се вратиш, сега има програми и за постари лица - којзнае овојпат можеби ќе постигнеш повеќе.

Мислам дека одамна го изгуби нивото.
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Имам 22 год. Завршив факултет со највисоки оцени, во средно бев со најголем успех, имам учествувано на државни и меѓународни натпревари каде сум освојувал награди и признанија. За моите години имам многу постигнато и сум задоволен со тоа. Горд сум што сум македонец. За разлика од тебе, јас не омаловажувам никого криејќи се како непознат.

Тоа што ти не си успеал во животот не е мој проблем и нема да навлегувам во дебати за тоа. Се гледа од месечина дека си исфрустриран, револтиран, ама што да ти правиме ние овде на форумот. На училиште можеш да се вратиш, сега има програми и за постари лица - којзнае овојпат можеби ќе постигнеш повеќе.

Мислам дека одамна го изгуби нивото.
Браво, ти подавам рака. Ти си еден од малкуте што завршиле факултет на 22 години. И треба да се гордееш со тоа, верувај ми :jaj: и продолжи да учествуваш на државни и меѓународни натпревари!
Многу од форумот ме знаат и не се кријам. А и ти не се претставуваш како што можам да увидам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom