Што мислите за Жан Митрев?

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Ти да не си сопругата на непопзнатиот?! Па сега се трудиш да го обелиш образот на непознатото момче :pos:
Не душо, не сум.
али тоа е мојот став околу клиниката и околу докторот, но ниеден од нив не е негативен.
не мешај баби и жаби.
 
H

HITCH

Гостин
Не душо, не сум.
али тоа е мојот став околу клиниката и околу докторот, но ниеден од нив не е негативен.
не мешај баби и жаби.
Душо, дај бе прочитај се што си напишала :pos: тврдиш дека во неговата бранша не е најдобар, АМА неговата клиника е!

Епа, душо, операциите на срце ги извршува само тој, извини што не ти го кажале овој факт :smir: Тој и Неговата клиника се една иста работа!
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Најпрво Дџомба секоја чест за податоциве, и јас ги знам истите податоци за него затоа сто веке еве 10 години работев со него и знам сто се се случуваше во таа болница. Никогаш до сега немало и нема да се изнесат во јавност податоци за смртноста за пациентите од проста причина што таа се води двојно, една ако случајно некогаш се учествува на некој конгрес па да се излаже нешто а другата е за да се фалиме колку сме успешни. За тоа најдобро знаат вработените во воена болница поточно во мртовецницата долу кај фрижидерите и каде што и се водеше евиденцијасе до 2003, кога се појави бран на егзитуси повеке од 17 за 4 дена. Велите дека има многу луге кои се фалат и се благодарни, а каде се да казат несшто тие што им е лесна земјата????Каде се нивните гласови, да тие се јавуваат на телевиски емисии во кои гостуваше ценетиот академик со титула од Благоевград, и после низа на јавуванја со критики беа исклучувани заради тоа што човекот не сакаше повеке да има директни јавувања, па дајте ве молам. Бил доктор бр1 во македонија???? Луге дајте ве молам па кој тоа го тврди партијата што ја спонзорира?? новинарките на кои им плака за натписите по весници??? Едноставно човекот е полуписмен, тој е мануелец ама просечен мануелец во кардиохирургијата каде што се работи по редослед а при тоа незнаејќи зошто тоа се прави. Мегутоа ете работите ке се сменат сега Во македонија е дојден и веке неколку месеци наназад во приватна болница Систина оперира Професор Др Салис Таџер од Израел кој е врвен кардиохирург признат насекаде во светот. Доволен ке биде само еден краток дуел мегу нив двајца и тогаш ке видите кој е кој.
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Душо, дај бе прочитај се што си напишала :pos: тврдиш дека во неговата бранша не е најдобар, АМА неговата клиника е!

Епа, душо, операциите на срце ги извршува само тој, извини што не ти го кажале овој факт :smir: Тој и Неговата клиника се една иста работа!
Не ги извршува само тој. Има уште 2 кардиохирурзи, едниот од Србија другиот од Белорусија.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ту бе, како сега на куп се јавивте сите да плукате по Жан... Да не случајно некој тука е со 2-3 никови регистриран.
И шо не излезете во јавност ако ви пречи толку неговата работа и ако е толку непрофесионална?

Мислите дека тоа што ќе кажете: Работев со него, на некој од нас ни игра некаква улога.
И јас можам да кажам дека сум член на подмладокот на НАСА со мои 18 години, од проста причина што вие не ме знаете и нема да знаете дали лажам или не.
РубинРед може да каже дека е нуклеарен инжињер.
А HITCH може да тврди дека е кардио - васкуларен хирург кој работел со Жан на истражувања во Германија.

Дали на вас овие информации ќе ви бидат веродостојни?
Секако дека не.

Ако умрените не можат да си кажат, можат нивните фамилии. Сигурно во Филип II не се оперираат бездомници кои немаат семејства.

Ви се молам. Апсурд до апсурд се постовите ваши.
 
H

HITCH

Гостин
Најпрво Дџомба секоја чест за податоциве, и јас ги знам истите податоци за него затоа сто веке еве 10 години работев со него и знам сто се се случуваше во таа болница. Никогаш до сега немало и нема да се изнесат во јавност податоци за смртноста за пациентите од проста причина што таа се води двојно, една ако случајно некогаш се учествува на некој конгрес па да се излаже нешто а другата е за да се фалиме колку сме успешни. За тоа најдобро знаат вработените во воена болница поточно во мртовецницата долу кај фрижидерите и каде што и се водеше евиденцијасе до 2003, кога се појави бран на егзитуси повеке од 17 за 4 дена. Велите дека има многу луге кои се фалат и се благодарни, а каде се да казат несшто тие што им е лесна земјата????Каде се нивните гласови, да тие се јавуваат на телевиски емисии во кои гостуваше ценетиот академик со титула од Благоевград, и после низа на јавуванја со критики беа исклучувани заради тоа што човекот не сакаше повеке да има директни јавувања, па дајте ве молам. Бил доктор бр1 во македонија???? Луге дајте ве молам па кој тоа го тврди партијата што ја спонзорира?? новинарките на кои им плака за натписите по весници??? Едноставно човекот е полуписмен, тој е мануелец ама просечен мануелец во кардиохирургијата каде што се работи по редослед а при тоа незнаејќи зошто тоа се прави. Мегутоа ете работите ке се сменат сега Во македонија е дојден и веке неколку месеци наназад во приватна болница Систина оперира Професор Др Салис Таџер од Израел кој е врвен кардиохирург признат насекаде во светот. Доволен ке биде само еден краток дуел мегу нив двајца и тогаш ке видите кој е кој.
Ееееееј Систина подобра од Филип Втори? ОК! Ај објасни ми како може Систина која од фондот добива пари за 200 операции, да биде подобра од Филип Втори каде се извршуваат 2000 операции? И објасни ми го фактот како може во една болница да се добива поголема плата отколку што има пациенти? Искрено, Систина е пералница на пари! Штом си работел кај Митрев тогаш кога си потпишал и договор за работа си потпишал и за отказ и сега не си задоволен затоа што си отпуштен. Штом си во таа бранша знаеш како е во Државна, во Градска, во Систина и кај Митрев си правите муабет меѓусебе.

За Митрев да знаеш дека е сеедно која партија ќе дојде на власт таа е со него :smir: и сојузот му даваа пари и дпмне му дава пари. Иако тој е десно ориентиран сите му даваат пари! Фондот за него никогаш не прави проблеми.

За делот на починати лица: никој не тврди дека тој ги спасил сите. Се работи за операција на срце, не лепиш со секундарен лепак туку имаш човек кого го касапиш. Нормално е во толку операции да има и починати, секое срце не е исто, секоја болест не е лесна. Тие што преживеале се презадоволни, тие што починале Бог да ги прости.

Спроед мене делата говорат за човекот!

--- надополнето ---

А HITCH може да тврди дека е кардио - васкуларен хирург кој работел со Жан на истражувања во Германија.

Ви се молам. Апсурд до апсурд се постовите ваши.
Јас деновиве разговарав со луѓе кои се пациенти но и доктори кои соработувале со Митрев и навистина ме чуди што сите зборуваа во суперлативи за него!

Значи накратко: Не сум воопшто во браншата, ама знам куп луѓе кои се презадоволни од работата на Митрев :toe:
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
HITCH, немој да веруваш не се што ќе слушнеш и се што ќе ти кажат. Анализирај ги сама работите. Стекнувањето на "титулата академик" кажува се за него. И горе некој што спомна дека е мануелец, тоа е точниот збор. Хирургијата е многу повеќе од мануелност.

--- надополнето ---

@ Mettalhammer,
Д-р Владимир Белостотски, и
Д-р Александaр Николич
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Можеби за тебе со твоите 18 години се апсурд ама не и со моите 34 години, од кои 10 поминати во Филип Втори. Не се работи кој за што се представува, на крајот на краиштата лесно се докажува кој е некој и колку знае па макар и на форуми овде. Позадината на таа болница и Жан не е ништо друго туку само финансиски интерес. Читам тука дека бил многу способен??? Па ако тргнеме од почеток внук на Киро Глигоров, протнат на медицински факултет во Скопје од деканот на медицински факултет проф. Илија Џонов со едвај просек 6,25, потоа следува повторно закрила од фамилијата на штипското лоби со Никола Кљусев кој му овозможи да студира во загреб на специјализација која никогаш не ја положил ( кој не верува нека побара во деканатот на медицинскиот факултет секако не во времето на Џонов). Пото асе спонзорира да оди и да работи во германија како најобичен млад доктор кој случајно ја запознава керката на вториот човек по хиерархија на болницата во Фракнкфурт која работела како сестра и со помош на дедото започнува да оперира слично како и други 3000 доктори на негова возраст. Во 1998 се прави медимска кампања на македонската телевизија поттикната од неговиот татко камерман во истата телевизиска кука. во 2000 на 1 март ја прави првата операциај на срце со асистенција на кардиохирургот Др. Влатко Цветановски кој во моментов оперира во болницата Систина. Заборавив да напоменам дека таа болница на која сите нешто се повикуваат е направена од државни пари, пари на нашите родители, за тоа одделение при воената болница се потрошени над 29 милиони евра платени од министерството за Одбрана како тогашен министер е Никола Кљусев негов роднина. Платата во тоа време на Митрев во Германија се движеше околу 4000 марки а во Скопје беше платен 10 пати повеке (читај 40 000 марки) со плус обезбедени превоз и сместување во куката на Лазар Колишевски до градски парк. Во болницата никогаш не оперирал сам , секогас имаше некој кардиохирург од Германија , Хрватска, Србија, Австрија меѓутоа ке напоменам никогаш не оперирал сам. Сега ме интересира кој не би бил успешен со сите тие благодети поткрепи и позадини кои овој човек од Штип ги имал и како што ги има ден денеска, целиот клинички центар прави 13000 операции а буџетот е 1 200 000 евра додека според ДРГ системот на плаќање, а само во Филип Втори сеуште се плака според договорени цени со фондот во 4 очи. Н акрајот на краиштата и во систина се работи Кардиохирургија и тоа на многу повисоко и постручно ниво а сепак цените се пониски од тие во Филип за 2000- 4000 евра само затоа што таму им се наметна ДРГ системот од самото отварање, ама очигледно тоа неважи и за Митрев кој сам си одредува која цена колкава ке биде, нормално за да с еима во предвид спонзориранјето на Валдејачката партија
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ту бе, како сега на куп се јавивте сите да плукате по Жан... Да не случајно некој тука е со 2-3 никови регистриран.
И шо не излезете во јавност ако ви пречи толку неговата работа и ако е толку непрофесионална?
Koнкуренција пријателе.Љубомора,тоа е тоа,ги паметат сите лоши работи а добрите ги забораваат -.-.
Сите ние овде сме платени од Жан Митрев само за да збориме убаво.Па и медиумите и сите пациенти.
Гревови.

--- надополнето ---

HITCH, немој да веруваш не се што ќе слушнеш и се што ќе ти кажат.



Значи да не веруваме на излечените пациенти.Фала што не просветли:nesum:
 
H

HITCH

Гостин
HITCH, немој да веруваш не се што ќе слушнеш и се што ќе ти кажат. Анализирај ги сама работите. Стекнувањето на "титулата академик" кажува се за него. И горе некој што спомна дека е мануелец, тоа е точниот збор. Хирургијата е многу повеќе од мануелност.

--- надополнето ---

@ Mettalhammer,
Д-р Владимир Белостотски, и
Д-р Александaр Николич
Извинете докторе Оф Боли дали спомнав во кој правец очекувам да се движи дискусијата?! Ова е прилично сериозна тема! Тема која се отвори за да се искажат мислења за докторот со кој автотрот на темава никогаш не осварил контакт, а е доктор кој важи за еден од најдобрите во својата област. Јас не зборувам за општи работници! Јас зборувам за луѓе кои му помагаат при операција, луѓе кои примаат пациенти, лаборанти, луѓе (доктори специјализирани во неолку области) кои работат во Градска и во Државна и пациенти. Еден од пациентите со кои разговарав е мојот вујко, кој летово се правеше операција кај д-р Митрев, друг пациент е татко на мој другар кој пред неколку години се правеше операција кај д-р Митрев, една комшика која се правеше операција кај д-р Митрев, операциите беа раззлични. Мислам дека темава е премногу претенциозна и дека вие сакате по секоја цена да го омаловажите и „исплукате“ д-р Митрев. Јас сметам дека вие намерно го спуштате нивото на дискусија бидејќи немате доволно докази за тоа што го искажавте. Ве предупредувам дека немате поим кој е од другата страна на мониторот и немојте да ги навредувате форумџиите. Јас фино ве замолив да ми објасните, што толку ви смета кај доктор Митрев? Ова е директно прашање и очекувам целосен одговор! Доколку е потребно слободно употребете и стучни термини, верувајте ми ќе се снајдеме за точен превод :smir:
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Ееееееј Систина подобра од Филип Втори? ОК! Ај објасни ми како може Систина која од фондот добива пари за 200 операции, да биде подобра од Филип Втори каде се извршуваат 2000 операции? И објасни ми го фактот како може во една болница да се добива поголема плата отколку што има пациенти? Искрено, Систина е пералница на пари! Штом си работел кај Митрев тогаш кога си потпишал и договор за работа си потпишал и за отказ и сега не си задоволен затоа што си отпуштен. Штом си во таа бранша знаеш како е во Државна, во Градска, во Систина и кај Митрев си правите муабет меѓусебе.

За Митрев да знаеш дека е сеедно која партија ќе дојде на власт таа е со него :smir: и сојузот му даваа пари и дпмне му дава пари. Иако тој е десно ориентиран сите му даваат пари! Фондот за него никогаш не прави проблеми.

За делот на починати лица: никој не тврди дека тој ги спасил сите. Се работи за операција на срце, не лепиш со секундарен лепак туку имаш човек кого го касапиш. Нормално е во толку операции да има и починати, секое срце не е исто, секоја болест не е лесна. Тие што преживеале се презадоволни, тие што починале Бог да ги прости.

Спроед мене делата говорат за човекот!

--- надополнето ---



Јас деновиве разговарав со луѓе кои се пациенти но и доктори кои соработувале со Митрев и навистина ме чуди што сите зборуваа во суперлативи за него!

Значи накратко: Не сум воопшто во браншата, ама знам куп луѓе кои се презадоволни од работата на Митрев :toe:
Значи вака Систина е болница која постои пред Филип Втори неколку години меѓутоа како гинекологија со која гранка сака и Жан да се занимава. Систина работи веке 3 месеци и се оперирани преку 120 пациенти до сега ( кардиохируршки ) да напоменам дека во првата година кога беше отворена филип втори под покровителство на Кљусев и воена болница Митрев едвај оперираше 180 пациенти за една година наспроти 120 пациенти оперирани во одделот за кардиохирургија Свети Илија при Систина.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Жал ми е. Воопшто не си ми веродостоен извор.
Откако ќе ми докажеш со факти (не ми тврди дека си работел некаде, кога не знам дали е вистина), тогаш ќе знам дали си во право.
И од кај знаеш ти што јас имам направено за моите 18 години? И дали се воопшто 18...


Заборавив да кажам... Чичко мој работи во Воена болница. Ниту еднаш до сега не сум слушнал негативен збор за Жан. А клиники како клиники меѓусебе во принцип е логично да се јадат. Ама не, докторите од Воена болница го почитуваат Жан.

Туку, што вака форсирање на Систина? Јас немам ништо против клиниката. И таму се професионалци. Ама не се покажале толку добри колку навидум никаквата - политичкопромовирана Филип II.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Жал ми е. Воопшто не си ми веродостоен извор.
Откако ќе ми докажеш со факти (не ми тврди дека си работел некаде, кога не знам дали е вистина), тогаш ќе знам дали си во право.
И од кај знаеш ти што јас имам направено за моите 18 години? И дали се воопшто 18...


Заборавив да кажам... Чичко мој работи во Воена болница. Ниту еднаш до сега не сум слушнал негативен збор за Жан. А клиники како клиники меѓусебе во принцип е логично да се јадат. Ама не, докторите од Воена болница го почитуваат Жан.

Туку, што вака форсирање на Систина? Јас немам ништо против клиниката. И таму се професионалци. Ама не се покажале толку добри колку навидум никаквата - политичкопромовирана Филип II.
Чичкоти незнам баш дека немал лошо мислење за него ама знам дека сите во Воена Болница без исклучок го мразеа.
За тоа дали сум јас веродостен извор или не, можам во секое време да ти докажам. Ама дала си ти само еден безрезервен поддржувач на нешто само затоа што е ВМРО е веќе друга работа. Ти не се медицинар а јас сум доктор тоа е битна разлика кога правиме муабет за медицина
 
H

HITCH

Гостин
Можеби за тебе со твоите 18 години се апсурд ама не и со моите 34 години, од кои 10 поминати во Филип Втори. Н акрајот на краиштата и во систина се работи Кардиохирургија и тоа на многу повисоко и постручно ниво а сепак цените се пониски од тие во Филип за 2000- 4000 евра само затоа што таму им се наметна ДРГ системот од самото отварање, ама очигледно тоа неважи и за Митрев кој сам си одредува која цена колкава ке биде, нормално за да с еима во предвид спонзориранјето на Валдејачката партија
Глупости! Аааааааах какви доктУри се јавивте на темава... Вие докторе сте чуле за ценовник???? Епа повелете споредете цени и ќе видите дека во Филип Втори е поефтино. Изгледа Вие променивте фирма па сега мора да си браните столче. Знам најтежок дел од работата Ви е ова. Познато ми е ова со цените, ама Вас докторе не Ви е познато дека 2 дена откако Систина го обвини д-р Митрев излезе со ценовници од двете боници и испаднавте поскапи.

Гледам дека сте повеќе упатен, ќе бидете ли љубезен да ми објасните зошто фондот ви одобрува САМО 200 операции на Систина, а дури 10 пати повеќе на Филип Втори?! Не ми мешајте политика, знаеме чива е Систина :smir: Ме интересира и да ми објасните како може персоналот во Систина да зема толку големи плати, а да извршува толку малку услуги? Имате многу помалку пациенти од Филип Втори, го знавте ова нели?! Ме интересира од каде толку финансии на Систина?

--- надополнето ---

Значи вака Систина е болница која постои пред Филип Втори неколку години меѓутоа како гинекологија со која гранка сака и Жан да се занимава. Систина работи веке 3 месеци и се оперирани преку 120 пациенти до сега ( кардиохируршки ) да напоменам дека во првата година кога беше отворена филип втори под покровителство на Кљусев и воена болница Митрев едвај оперираше 180 пациенти за една година наспроти 120 пациенти оперирани во одделот за кардиохирургија Свети Илија при Систина.
Ааааааах да! ТОЧНО! Д-р Жан Митрев сега решил да се проширува и во други области па тоа на некои им смета дека и таму ќе биде подобар од конкуренцијата! Извинете што заборавив да го спомнам можеби најважниот факт. Моја грешка!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Чичкоти незнам баш дека немал лошо мислење за него ама знам дека сите во Воена Болница без исклучок го мразеа.
За тоа дали сум јас веродостен извор или не, можам во секое време да ти докажам. Ама дали си ти само еден безрезервен поддржувач на нешто само затоа што е ВМРО е веќе друга работа. Ти не се медицинар а јас сум доктор тоа е битна разлика кога правиме муабет за медицина
За поддржувачи, би те запрашал и јас тебе господине Oberatz. Извини што не те персирам, ама некако не ми иде така...
Не го спорам твоето познавање од медицината и твојата диплома. Ама и ти може така си ја имаш заработено дипломата. Со врски, со купувања, со партиски активности...

Озбилно, сериозен си за: Чичкоти незнам баш дека немал лошо мислење за него?
Сакаш да ми кажеш дека чичко ми ме лажел? :pos:
Стварно не ми преостанува ништо друго освен да ти се изнасмеам на обидот за бедно и неприкосновено омаловажување на твој колега.

И драг господине Oberatz, да беше медицинар со познавањата со кои се фалиш дека ги имаш, не мислиш дека ќе слушавме за твојата приватна клиника?

п.с.Си ми бил дома да видиш дали јас матурирав во средно медицинско или во друго школо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom