Што мислите за Жан Митрев?

Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Ми галичко лоби, влашко лоби...зошто да не постои и штипско лоби.
Konkurentska kardiohirurgija ke gi namali cenite na kardiohirurgijata na Mitrev, pa za istite pari ke se pravat 2.000 operacii, a i vremeto na cekanje ke bide pokuso.
Од она што го гледавме во јавноста, напротив...државна и докторите во неа го кочеа развојот и работењето на болницата Филип Втори.

Не е јасно зошто државна не се сети сето ова што Митрев го применува во неговата болница, истото да го применат кај нив?
Чудни се многу случувања во државните болници и здравствени установи, а за тоа е потребно да се одвои повеќе време, да се најдат архивите на настаните околу овие болници...сенасе, пак од страна на недајбоже муштерија, не гледам ништо лошо кај Филип Втори.
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Еве на каква академија вашиот Жан Митрев е академик, и потоа пак прашајте ме каде ќе се оперирам:

Международна Информационна Агенција "световна Академија-платон" ООД - Информационни услуги
Категорија: Медии и Комуникации » Информационни агенции и услуги
Населено мјасто: Благоевград
Адрес: ул. Полковник Дрангов № 15
Телефон: 073886806
Факс: 076431491
E-mail: etnasi@abv.bg
Описание: Производство и доставка на мебели за дома, офиса и Вашија хотел от МДФ и ПДЧ плоскости.
Обшта оценка: 5
Број оценители: 4


В. "Труд" публикува и спис'к с университетите, които са под прицела на прокуратурата: (јавното обвинителство ги брка)

- Киевски славистичен университет, Софија

- Кримски институт по икономика, Софија

- Одеска национална јуридическа академија, Софија

- Международно образование-ЕООД, Перник

- Източноевропејски университет "јоан Екзарх"


- "Световна академија-Платон", Благоевград


.................

Промјана ште б'де в'ведена в името на т'рговското дружество, като от него ште отпадне “Световна академија”, каза вчера за “Вјара” говорителјат на Окр'жната прокуратура јанка Гочева. ................ Дружеството с капитал 5000 лв. .............и е регистрирно като ООД (друштво со ограничена одговорност)


Со ова тој не ја навредува мојата интелегенција, туку на секој оној што му се гордее и диви, спред него на "македонската раја"

Enough is enough!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Абе, ако сака нека биде и обичен доктор без никакви посебни титули...
Битно спасува луѓе. И тоа не мал број на луѓе.
Што сакаш напиши, ако сака и он сам нека си признае дека не го бива... По таа операција која ја изврши на дедо ми, јас Жан ќе го гледам како совршенство од доктор.

Не за друго, во Државна не се нафаќаа да го оперираат дедо ми. А по она што се случува на клиниките, дури и мило ми е што не сакаа.
 
T

Tetro

Гостин
Абе, ако сака нека биде и обичен доктор без никакви посебни титули...
Битно спасува луѓе. И тоа не мал број на луѓе.
Што сакаш напиши, ако сака и он сам нека си признае дека не го бива... По таа операција која ја изврши на дедо ми, јас Жан ќе го гледам како совршенство од доктор.

Не за друго, во Државна не се нафаќаа да го оперираат дедо ми. А по она што се случува на клиниките, дури и мило ми е што не сакаа.
Убаво кажано, само што секогаш ќе има некој којшто сака да се направи паметен и да ѓи неѓира друѓите, кои му кажуваат дека греши.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Пошто за операциите и прегледите веќе си го кажаа своето...
Прво треба да поработите на организираноста. Не може само за една преврска да ги шетате пациентите (упатени од шалтер кон соодветна ординација) во една па во друга ординација, па пак назад во првата, за на крај да се испостави дека требало пациентот да се качи на одделение...од каде во меѓувреме докторот се симнал долу...пардон, не е воопшто на работа претпладне. Ова се случува скоро постојано, после секоја операција (без врски и пријатели), а при контрола и вонредна интервенција.
Или уште полошо, да ми нуди операција тек у октомври преку фондот, а приватно ист доктор може да закаже уште следниот ден. Не сме до толку малоумни да се мајтапиме.
Да е темата поширока, ќе поставев прашање и за матичните општи лекари (бивши државни) зошто не даваат упат на пример за приватен очен преглед кај очен доктор кој има склучено договор со фондот.
Но не е, затоа не прашувам :)
 
Член од
10 август 2010
Мислења
66
Поени од реакции
33
Пациентите МОЖАТ да кажат каков доктор е Жан Митрев...сигурно НЕ.. „колегите„ негови!

Со доаѓање во Македонија... на овој (дотогаш) загонетен доктор..се си беше според „правилата„...погоре опишани од мојот предходник.(се мисли во изминатиот ..20 Век)
После неговото „отварање„ на Клиниката ФИЛИП ВТОРИ..се појде НИЗБРДО..се мисли на комунистичката камарила од ненадарени со сила (најверојатно) промовирани како „лекари„...за кои еден доктор... со специфичен изглед на очите (како мојот аватар) ЈАВНО праша(л) на некоја ТВ станица:
Дали колегата (на Жан се мисли) ИМА ДИПЛОМА од Медицинскиот Факултет во Скопје???!.
И (велат) тропнал...и останал жив...
И се си врви..според навиките..наследени од минатото..за Скопските Клиники се исто..како и во дамнина...имате фамилии од доктори...кои (сеуште) неприкосновено владеат..преку нивните „деца„..:toe:
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Јас ќе кажам една библиска мисла:

Пророк не е без чест, освен во својот роден крај!
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Каде јас спомнав дека поради тоа што му умреле пациенти тој не го бива? Зошто си ги преиначуваш работите. Кажав нема да реплицирам, ама ти ме изнервира крајно!
Јас парафразирав еден од коментарите што ми останале во сеќавањето.
Јас не знам зошто и како некој умира ти треба да ми објасниш! Има ли доктор на кој не му умрел некој? Па и на еден матичен лекар му умираат, и многу пати и тој самиот е крив зошто не го упатил своевремено пациентот да се лекува! А не на еден хирург, каде што многу често пациентот стигнува во крајната фаза на болеста.
Ајде не говори нон-сенсе и добро ги читај работите што ги пишувам ако веќе ми се обраќаш.
И никој никому не треба ништо да докажува. јас само отворив тема за да видам што мислат другите. и кажувам што мислам јас. не можам да сватам....
и не ми се обраќајте на мене лично, туку темата е за да кажете мислење
Слушај,немам ништо против тебе лично ама прочитај уште еднаш што ти кажа за Жан Митрев.
Дека е просечен како и секој друг.Дека не се претставува каков што е,дека неговата биографија е смешна.
Јас а и другите на темава не мислеме истото.
Па сега ти сфати како сакаш.Зошто го спомна тоа што се жалеле неговите пациенти а не она дека спасил многу животи.
И кога те прашав не дај боже ако заболеш од срце ке си отишел со хелихоптери во Англија и Франција.
Која е причината што не сакаш да идеш најпрвин кај него?Гордоста?
Си го запомнил она што кажале лошо за него а не добрите дела.
И не е работата да се караме,само дискутираме:toe:
И нека биде академик ако е така ама делата кажуваат
 
P

PewDiePie

Гостин
Легенда си е човекот нема што друго да се каже,претставува огромен плус и помош за Македонија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене не ми е гајле искрено ни дали бил робијаш пред да ја отвори клиниката. Од префригани доктори со милион дипломи кои работат на клиникине, кои треба да ги молиш да не умреш, преку глава ми е. Колку сака нека се и подобри од Митрев. Човекот има клиника, можеби е скапа, но знаеш дека ќе се чувствуваш одлично, сето тоа овозможено од персоналот. Иако е скапа, за здравје пари не се прашуваат. Секој дома според мене треба да си има одвоено одредена сума за недај Боже, бидејќи џабе ти се плави картони на државна, искрено. Лекарите таму се подобро да ти седи него да ти го вадат. :tapp:

Пак ќе кажам, нека е и најголем мафиозо што постои, битно мене ми помогна и сум благодарна и за професионалниот однос на вработените кон пациентите.
 

Непознат

FRCS, MD, MSc. PhD
Член од
27 мај 2010
Мислења
130
Поени од реакции
12
Слушај,немам ништо против тебе лично ама прочитај уште еднаш што ти кажа за Жан Митрев.
Дека е просечен како и секој друг.Дека не се претставува каков што е,дека неговата биографија е смешна.
Јас а и другите на темава не мислеме истото.
Па сега ти сфати како сакаш.Зошто го спомна тоа што се жалеле неговите пациенти а не она дека спасил многу животи.
И кога те прашав не дај боже ако заболеш од срце ке си отишел со хелихоптери во Англија и Франција.
Која е причината што не сакаш да идеш најпрвин кај него?Гордоста?
Си го запомнил она што кажале лошо за него а не добрите дела.
И не е работата да се караме,само дискутираме:toe:
И нека биде академик ако е така ама делата кажуваат
Tочно тоа што го кажав и го мислам!
Ти не мислиш дека биографијата не му е смешна доколку пишува дека е акад. (стекнат на академијата платон - фирма за производство и доставка на мебели за дом и канцеларии) ?
Епа, што да ги кажам. Ако сепак мислиш дека е на место автобиографијата, тогаш се гледа кои се твоите стандарди.

Секој лекар спасува секојдневно животи, верувај ми, немој да ги потценуваш другите лекари, затоа што не знаеш што работат секојдневно! А верувај ми ако ти откажат бубрезите нема да идеш кај Жан, а животот твој ќе биде исто толку загрозен како и за срцето! Или како некој друг горе што ја потценуваше ортопедијата, од каде што слободно можеш да си отидеш инвалид и цел живот да седиш во количка и пред компјутер, или да ти прсне артерија субклавија за време на репозиција на клавикулата и за 3 мин. да заврши твојот живот.

Академик е највисоката титула што постои во светот, и луѓето кои ја носат, стварно оставиле трага во научната историја за 1000-ници години нанапред. Проблемот е што нему не му припаѓа, бидејќи горенаведената академија всушност и не постои, или е фирма за мебели. Тоа е порблемот. Доколку беше академик на БАН (Бугарската Академија на Науките), тогаш немаше ништо друго да ме интересира! Тој ќе беше бр.1 за мене, така како што Акад. Чирков е! И поради тоа ќе се оперирам во Софија/Германија кај Акад. Чирков, а не кај "Акад." Митрев (на Платон академијата за производство и доставка на мебел).
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Во ред нека биде по твое :toe:
Ама за мене и за другите секогаш ке биде човек кој успешно ги решавал срцевите проблеми.Без разлика каде студиал,каде спиел каде јадел.
Peace:smir:
 
H

HITCH

Гостин
http://star.dnevnik.com.mk/?pBroj=1807&stID=509

The latest cure for amnesia...
П.С.
Превенција за срцеви болештини...
Ако имате лифт во зградата - избегавајте го...:vozbud: смејте се,секс,едно друго...превенција де...
А и интернетот бе...има и корисни работи...
Апаратот Митрев го доби оти оние кои требаа да го користат не знаеја што да прават со него и немаа каде да го чуваат. Не ми е гајле што се` е кажано и напишано за Жан Митрев, важен ми е резултатот после операција! Сите се чувствуваат супер и процентот на смртност на пациентите е премногу мал. Можам да кажам само БРАВО! Секогаш ќе има неписмена и ифрустрирана раја која желна за подобро место меѓу колегите ќе си кука, ама мора да има такви.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Академијата постои... Бизнис и менаџмент академија е...

http://www.fon.edu.mk/profs.aspx?cid=32&ln=mk - читнете прво на ФОН од каде е книгата што ја користат

а после провери ја странава: http://www.chambersz.com/plato/en/trainers_en.htm

Не значи дека е академик од областа на медицината.

  • 05.2002: менаџер на годината од страна на центарот за развој на кадри од областа на менаџментот (МОТИВА)
  • 08.2002: промовиран во академик - почесен член на академијата ,,Платон"
Штом три дена пред тоа добил титула менаџер на годината, значи дека бил и доста успешен на академијата Платон за да биде промовиран во академик.
Ете дека не е продавница за мебел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom