Што мислите за Битолчани?

Член од
20 август 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Tipki! Ne se lutete ama najubavi sme nie bitolcankite!Jas sum ubava i toa mnoooogu (samo narcis go kazuva toa,no temava vi premina na ubavina pa moram da kazam kako izgledam i kakvi zeni i cupina ima vo Bitola)a za site onie koi toa go negiraat mozam samo da kazam deka imaat ili negativno iskustvo ili pak se ednostavno ljubomorni ..jas so toa cel zivot se borev so tie zli jazici tokmu zaradi mojata ubavina..a za mazite ZGODNI se,i toa dosta no daleku od gentlemeni,pa zatoa mene me osvoi cistokrven Germanec(mojot soprug) so koj pocuvstvuvav kako e da se bide sakana i pocituvana zena i ljubovnica ..tolku od mene
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
Пршај ја дома мама шо манџа ќе ти спрема за ручек.
bik:bil: дебил со црн појас!!!

(ке каснеме што дал годпод а дотичната,гореспомената госпожа ке јаде.....си знае:bilokojzbor;)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
E sega za ubavinata tolku bese,no Bitolcani iako se pravat sovremeni i "Najgradski"moram da kazam deka vistinata e mnogu sprotivna ..konzervativni se do nemajkade zatoa sto kako prvo kade i da odis za niv e bitno od koja familija si, koj ti e bivsi, sto imas pominato itn.site tie banalni raboti sto poveke nalikuvaat na turcizam i malograganstina odkolku na sovremenost,Bitola e prekrasen Grad,no za zal mentalitetot na Bitolcani nema nikogas da se smeni..konvencionalnoto i banalno sekojdnevie na Sirok sokak,Rascekor i Pajton ke se razubavi samo togas koga Bitolskite fraeri ke prestanat da ziveat vo svojot mal svet so trac muabetite za sekoj sto ke pomini....
 
D

Delux

Гостин
bik:bil: дебил со црн појас!!!

(ке каснеме што дал годпод а дотичната,гореспомената госпожа ке јаде.....си знае:bilokojzbor;)
Уште не ти е јасно зошто на некој луѓе не му иди памет,или сакаш демонстрација на појасот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
Немам шо друго да кажам,а и глупаво би било.
Ќе ми падни репутација за то
Ти одамна немаш што да кажеш не знам само зашто ти требаше ова цело глумење на интелигенција..бесцелно е покажувње на сила преку интернет не може да се добие практична демонстрација

Де бе, двата претеравте.
Ill stop if he stops....:bil:
 
D

Delux

Гостин
Ти одамна немаш што да кажеш не знам само зашто ти требаше ова цело глумење на интелигенција..бесцелно е покажувње на сила преку интернет не може да се добие практична демонстрација
Абе тркало едно,ти прв се скокаш како мувата на капата си...ти глумиш лудило,мене ми се обраќаш со сине,срам да ти е!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
Абе тркало едно,ти прв се скокаш како мувата на капата си...ти глумиш лудило,мене ми се обраќаш со сине,срам да ти е!
Да ја прифаќам вината за 'сине'' извини стварно за тоа поентата е во следново
Тука во Скопје ние скопските пички што се шминкаат го употребуваме тој израз како знам на блискост со некој и многу често се користи тој израз без никаква намера кон мајката на соговорникот...убаво би било да се каже дека оваа мала распаравија пукна ради грешка во термини ама пред тоа ти од мене напрви педер нашминкан па према тоа сам си си крив
те молам сега ако сакаш да ја баталиме ситуацијава да не ги труеме тие што сакаат да кажат нешто паметно на темава
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Sto ni fali be...najubavi i najpametni si sme (SE ZEZAM)
Jas go sakam gradot ama ne gi sakam pogolem del od lugeto sto ziveat vo nego.I mene isto kako na mnogu drugi mi smetaat tracevite i onoj poznat Bitolski "Kabadajluk" koj za zal postoi.Za kafeto na Sirok Sokak O.K no NE i za tracevite koi odat so toa kako primer : Vidi ja onaa kolku grd decko ima ili onaj klosar e nema pari int.
Sum osetila na svoja kozha kako nekoi imbecili sedejki na kafe zjapaat vo tebe i dofrluvaat nedolicni zborovi (osobeno ako nosis mini suknja) ili ako spored niv si "provokativno" oblecena.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
A so morase da se otvaraat vakvi temi za nas bitolcani. Kakvi sme takvi sme nema so poke da se praj muabet. Ako na nekoj mu smetame slobodno neka ne mrazi, to e negovo pravo no nema nikoj pravo da praj vakvi topici i da zboraat sekako za nas na forum.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Добро едно не ми е јасно.
Шо мислите бе луѓе, дека само во Битола се трачари? Господ да чува.
Имам праено муабет со чупиња од Струмица и ми имат кажвано дека далеку далеку е полошо во Струмица, зашо е многу помал град и одма се се дознава и се трачари на големо.
Во Прилеп е истото..Само то не се прај на кафе, ами по дома, по комши.
Во Скопје, е истото. Таму се трачари по населби. Од една населба во друга.
Велес такоџе.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622

Не да се гибам брат, ама мене ми се многу глупи чкембарите ко ќе ги извадат нацистичките знамиња и ко ќе се ѕверат „Зиг хајл“. Јас се срамам од то и нејќам такво мислење да имат за Битолчани другите.

Националист сум, а нацист нема никогаш да бидам. Дедовците ни гинеа поради идеалите на Хитлер, сакаше ние да му бидиме робој на ариевците и денес јас како здрав разумен чоек „треба да го поштовам?“. НЕ! Нема шанси толку да си вреѓам интелегенција, доволно сум едуциран и не сум ретардиран и ми пречи то шо Пелистер како клуб се поврзва со нацизмот.

Ако е за навивање, за викање за свирење, нема погласен од мене на утакмица, ама да ги пеам тие песните смешни како од ретардирани првооделенци компонирани нема шанси! Се шо е ново и измислено е безвезно фкрај, само тие постарите скандирања ми се во ред.
Иначе нема појке нацистички знамиња само она Зи Хајл со албански екипи и со вардар еднаш ке се напрај...дека е дебилно незнам за кој како, но кога воџата ти е скинер.... но тоа не е нешто ново тоа е одамна...и ако само ради тоа зи хајл не одиш на навиваш за пелистер тогаш стварно тешко тебе ...јас не одам да изигравам нацист туку стварно си го сакам Пелистер од се срце...и да скинери има во сите групи во светот не се само тука јас имам респект кон нив не ми пречат...иначе нема да те гњавам не си упаен со навивањава...има многу видови навивања(ултрас,хулиган и т.н.)имам да ти кажвам ако сакаш но е е то темата... а да колку за информација Хитлер ветуваше обединета Македонија(се разбира под команда на хитлер...но не е то то разбирам)...
иначе за песните....шо бе Бојан 13 да не не е јака...сеа има уште една уба не ја знат сите во фаза на учење е преработена од делије е уба е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom